18 јуни 2009
2.194
1.406
Мирко Ивановски повторно двоен стрелец за Астра.
Вчера издвојуваа победа од 3-1 на гостувањето кај Пандурии и моментално се на првата позиција во Романската лига

Ивановски моментално е трет стрелец со 4 постигнати погодоци, во 3 одиграни натпревари :)

Головите од натпреварот...

Среќа можеше од прва да шутира. Да требаше да ја води топката повеќе од 2 метра ќе беше циркузи

Dani

1 + 1 = 10
22 јуни 2010
24.289
58.248
Давид Бабунски викендот го имаше првиот настап за Барселона Б (против Луго), во шпанската Сегунда. Во игра влезе во 70та минута на местото на Роман (стрелецот на првиот гол).
Барселона мечот го доби со резултат 2-1

Столе Димитриевски беше прв голман за Гранада Б, во Сегунда Б (3та по ранг лига во Шпанија), и по 90 минути игра успеа да ја сочува својата мрежа :)
Неговиот тим издвојуваше победа со 1-0

8 април 2007
16.034
9.126
Трајковски малку по малку, се закова на клупа у Зулте...

Dani

1 + 1 = 10
24.289
58.248
На вчерашниот натпревар меѓу Вил и Бил-Биен, нашиот репрезентативец Јаховиќ заработи исклучување во 92ра минута поради 2 жолти картони.
Вил мечот го загуби со 1-2, а стрелен на единствениот гол за нив беше поранешниот фудбалер на Шкендија, Таипи.

B

Beck's

Може головите некој да ги најде?

7 август 2010
3.518
5.385

Головите од минатата сезона во втората чешка лига за Баник Мост ... Годинава има постигнато само 2 гола мислам и тоа против Плзен :) ... Заслужува еден повик на пријателски меч на репрезентација со оглед дека е делумно млад и дека кариерата би можела да му оди во нагорна линија!

Dani

1 + 1 = 10
24.289
58.248
Вчера Стевица Ристиќ го имаше деби настапот за Шонан Белмаре.
За жал не успеа да ја продолжи традицијата да постигне гол во премиерниот настап.

Тој има постигнато 6 последнователни гола на деби настапите и тоа за тимовите на Силекс, Чонбук, Поханг, Амкар, Бунјодкор и Сувон.
Ако го додадеме и голот против Албанија, тоа ќе бидат 7 последователни гола.

Неговиот тим вчера загуби со 5-2 на гостувањето кај Кашива Рејсол. Ристиќ ги одигра сите 90 минути.