Другарска љубов меѓу машко и женско... има или слабо?

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Sekako deka ima isto kako sto ima i drugarski sex.
Каков е тој другарски секс жити чораполците?!


Мислам дека зависи од личностите кои се дружат. Сум била сведок на другари кои со години го чуваат пријателството и не се родиле никакви емоции настрана, а сум била сведок и на пријателство кое подоцна прераснало во љубов.

Јас имам најверен другар уште од прва година средно, па никогаш не се јавиле такви емоции, ниту од моја ниту од негова страна, и со главата можам да тврдам дека никогаш не осетил нешто за мене, а ниту јас за него.

Од друга страна, сестра ми се дружеше година, година и пол, па нивното другарство прерасна во љубов.
Значи, сепак зависи од карактерите на двете личности.
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Па кај можи да има секс другарка?
Глупости.
 
Член од
19 февруари 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
aloooooooo luge tostoi drugarstvo samo dokolku maskoto ili zenskoto go smeta drugiot za NEprivlecen. vo sprotivno sekogas ke ima simpatiziranje od strana ne nekogo. t.e misli ili nameri kon nego/nea.....:)
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
505
Поени од реакции
65
Jas si imam drugarcinja i sekako si gi sakam samo kako drugari nisto povekje.jas vervam deka postoi vistinsko drugarstvo pomegju 2licnosti od razlicen pol ama ponekogas od drugarstvo moze da prerasne i vo vrska.
 
Член од
20 февруари 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
пријателството може да премине у врска не и другарството. па ок не е грешка да ти е убав другаро. скоро сите другари ми се убави, ама не ги сакам и не сум помислила да имам нешто повеќе со нив
 

5ko

Член од
20 октомври 2007
Мислења
122
Поени од реакции
3
пријателството може да премине у врска не и другарството. па ок не е грешка да ти е убав другаро. скоро сите другари ми се убави, ама не ги сакам и не сум помислила да имам нешто повеќе со нив
А зошто тогаш немаш некои ружни другари? Или тоа е работа на потсвеста. Зошто сакаме да сме секогаш опкружени со убави луѓе. Дали оние ружните помалце вредат како пријатели или има и нешто друго во тоа.
 
Член од
20 февруари 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
глеј ја не сум речела дека немам другари шо не се убави туку речев дека скоро сите или повеќето се убави. не сум потценила никој и никогаш не сум мислила овај е убав ке ми биде другар, овај не е и затоа нема да ми биде другар. тие шо не се убави не се и не ми се свиѓат, ама тие шо се убави се убави, ама оти ми се другари па не ми се свиѓат и нејкам ништо со нив
 
Член од
17 септември 2007
Мислења
27
Поени од реакции
1
Nema sansa normalno,ako e ruzna onda ok ama ako e riba odma sakam da i go bapnam neli,a drugarstvoto u aut
 
Член од
23 февруари 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
ПОСТОИ, и не мора да значи дека е грда или дека си геј едноставно ја цениш многу !
 
R

reactive89

Гостин
Друго објаснување,освен овие тешки зборови?

Епа подобро објаснување освен тие тешки зборови, ќе морам да ти кажам оти ќе треба да искусиш и се ќе ти стане јасно... не е толку лесно да се опише... но тврдам оти има доколку знаеш како да постапиш и слично... имам многу добри другарки што ги чувствувам како мои сестри... и со кои немам ништо и не ни имав.... и сеа?! хехе
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
имам многу добри другарки што ги чувствувам како мои сестри... и со кои немам ништо и не ни имав.... и сеа?! хехе
Лелееее и сега? хехе

Очигледно е дека другарство меѓу машко и женско гледате во она: „немав ништо со нејзе, а нема ни да имам“
Другарството меѓу тие двајца не треба да се потпира на тоа.

Да сумирам...
„Машко - женско“ - секогаш (барем кај едниот) постои можност да се појави „нечиста“ мисла која ќе го помати зборот другарство :vozbud:
 
D

Delux

Гостин
Абе кое другарство...обично жените секогаш оправдуваат или веруваат во машко-женско другарство.Ама пак секогаш први паѓаат на тестот,голема иронија е то...и замисли потоа ќе ти ги каже сите фантазии за тебе.
А пред пред некое време најверен другар,и со цврст став дека нема валкани чувства.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Не верувам во другарсто помеѓу машко и женско.
Секогаш кога таман ќе помислам дека и “тој“ како и јас во него, гледа во мене само пријател- ќе се покаже дека грешам.
И многу “пријателства“ ми пропаднале поради тоа што другиот сакал нешто повеќе, а јас сум го одбила.

Не знам зашто кога на машко ќе му покажеш дека се грижиш, тоа веднаш е сфатено како “сакам да имаме повеќе од пројателство“ и ептен многу ме живцира тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom