Кичево

Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
хаха имаше една мизерна со еден пар сијалички на неа и оние ѕвончињана по банндерине и лижавчињана на плоштад ебати креативноста на градов :pos2:
 

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29
хаха имаше една мизерна со еден пар сијалички на неа и оние ѕвончињана по банндерине и лижавчињана на плоштад ебати креативноста на градов :pos2:
Штета ништо не приметив :( :pos2:
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
љуби го ако ти е до љубење, и јас би го љубел ама ако имаше некои работи кои мора да ги има а ги нема а и народот е за никаде
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
ооооо кичево мојот роден град. Супер градче е нема што . ма то девојки, то бурек абе се е за 10 :smir::smir::smir::wink:
 
Член од
10 април 2009
Мислења
337
Поени од реакции
16
Мајка ми е од Кичево и често идам таму, интересно гратче, имам друштво таму и секогаш топ си поминувам. Само штета што е полно со албанци:S
а најинтересно ми е како зборуваат кичевчаните:D

Ќојме ф чаршија или ќе седиме дома?
Абе ја ќе си седа дома, па ти крши ја глата низ кејон. xD
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Мајка ми е од Кичево и често идам таму, интересно гратче, имам друштво таму и секогаш топ си поминувам. Само штета што е полно со албанци:S
а најинтересно ми е како зборуваат кичевчаните:D

Ќојме ф чаршија или ќе седиме дома?
Абе ја ќе си седа дома, па ти крши ја глата низ кејон. xD
епа уште кејот остана и 2-3 кафичи и то ќе бидит шема летово
и имаш уште една варијанта или да останиш дома или да бегаш на друго место
 
Член од
10 април 2009
Мислења
337
Поени од реакции
16
Хаха е да што викаш, ама кејот е полн со ѓупаци така да на располагање се тие 2-3 кафичи али барем за време на летото идат онака интересни пеачи и прават добри журки за разлика од Скопје каде што сите печи идат во кифичи за +18=[
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
Дечки, една молба до сите вас кои сте од Кичево.
Утре ми доаѓаат гости од Киев-но со нив бевме претходно договорени да ги прошетам низ МК- поготово Охрид, но особена желба им е да ги видат македонските манастири-
слушнале за манастирот Св.Богородица -во Кичево, но никој пат не сум бил таму :toe::toe:- така да од голема помош ќе ми бидат сите ваши мислења
Ќе можете ли да ми објасните колку е оддалечено од градот,како се стига , може ли со кола -каков е патот....,и уз пат сигурно ке го пробаме бурекот- за кој пишувате .
:smir::helou:
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.915
Поени од реакции
167
Па манастирот (кој е во Другово не во Кичево) се наоѓа на околу 10 километри по патот за Битола, се врти лево после Другово на раскрсницата по патот за Охрид, па пак прво лево за кон манастирот и се оди по убав асвалтиран пат се до манастирот, ама малку е угорница.
Местото е прекрасно и нема да зажалиш ако одиш.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
Па манастирот (кој е во Другово не во Кичево) се наоѓа на околу 10 километри по патот за Битола, се врти лево после Другово на раскрсницата по патот за Охрид, па пак прво лево за кон манастирот и се оди по убав асвалтиран пат се до манастирот, ама малку е угорница.
Местото е прекрасно и нема да зажалиш ако одиш.
тоа е 10 км после Кичево или????
и уште нешто - колку тоа угорница -
освен со кола - како можат да стасаат русиве таму- доколку не би отишол со нив???
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.915
Поени од реакции
167
тоа е 10 км после Кичево или????
и уште нешто - колку тоа угорница -
освен со кола - како можат да стасаат русиве таму- доколку не би отишол со нив???
Да после Кичево ако идеш од Скопје, а ако идеш од Битола или Охрид пред Кичево му доаѓа и се оди со кола не е толку страшно асфалтиран е патот до самиот манастир
освен со кола се оди и пешки кој има време за пешачење
и секогаш постои опцијата такси за околу 200 до 250 ден отприлика мислам
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
Да после Кичево ако идеш од Скопје, а ако идеш од Битола или Охрид пред Кичево му доаѓа и се оди со кола не е толку страшно асфалтиран е патот до самиот манастир
освен со кола се оди и пешки кој има време за пешачење
и секогаш постои опцијата такси за околу 200 до 250 ден отприлика мислам
Фала многу за помошта.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom