Бодибилдинг суплементи

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Некој што користел да каже збор два за кре-алкалинот? Планирам да го земам.
Јас го користев и не сум воодушевен од него, речиси и да не го осетив ниту за сила ниту пак на изглед. А и од други на форумов сум слушал жалби. Поарно земи си монохидрат откако кре-алкалин.
Етил естер исто имам пиено али горе долу нешто како монохидратот ми делуваше
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Се натпреваруваат во природен бодибилдинг.
Matt Ogus 99% сум сигурен дека има земано стероиди/про-хормони на помлада возраст, нели избија и докази дека нарачувал и купувал детоксикатори за црн дроб како суплементи. Ако си натурал вежбач зошто би давал пари на таков суплемент особено тој кој пропагира дека суплементите се најмалку важни? Денес и најверојатно не користи ништо такво бидејќи и трансформациите му се доста скромни во последните 2-3 години, но бенефитете од стероидите остануваат со години бидејќи помагаат во хиперплазија на мускулните влакна и намножување на клеточните јадра во клетките, процеси кои се иреверзибилни и по прекинување на циклусот.
 

LP1519

ЧастиОбраз
Член од
2 февруари 2012
Мислења
405
Поени од реакции
298
Ако сака некој да пише во кратки црти кои се приоритети од гејнер, не сум користел гејнер до сега па ме интересира доколку некој знае да ми појасни.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Ако сака некој да пише во кратки црти кои се приоритети од гејнер, не сум користел гејнер до сега па ме интересира доколку некој знае да ми појасни.
Ако те мрзи да јадеш или ако немаш дисциплина да го запазиш дневниот внес на калории гејнерот ти овозможува на лесен начин да ги внесеш потребите калории за тој ден.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Рибино масло од каде купувате, во аптекава најдонв само од 100мл.
 
Член од
3 април 2013
Мислења
175
Поени од реакции
75
Се врати Jack3d со старата формула во светов како што читам http://www.bodybuildinglexicon.com/?p=1225 некое инфо за МКД од поупатениве кога ќе го имаме во продавница - претседателе?
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Се врати Jack3d со старата формула во светов како што читам http://www.bodybuildinglexicon.com/?p=1225 некое инфо за МКД од поупатениве кога ќе го имаме во продавница - претседателе?
Пред нешто повеќе од 2 месеци го објавив ова инфо
http://herkules.com.mk/index.php?option=com_kunena&Itemid=56&func=view&catid=2&id=2&limit=10&limitstart=4670
Е, сега дали некој од увозниците во МК ќе го регистрира или ќе се обиде да го регистрира производо, па ќе може слободно да го увезува, ќе оставиме времето да покаже.
 
Член од
18 февруари 2012
Мислења
64
Поени од реакции
4
Mislenje za ovie amino kiselini (dobri,loshi). preporacajte mi nekoi dobri amino kiselini so dobra cena :D
http://pbc.mk/images/stories/virtuemart/product/amino_20000_shop.png(1200 den)
http://pbc.mk/images/stories/virtuemart/product/xxl_amino_liquid_limette_energy_body1.png(900 den)
FALA!
ги имам пробано амино ликвид на калифорниа и течното амино од dymatize ... презадоволен сум од амино ликвид од калифорниа -гаден е на вкус али имав добри резултати од него.... башка можно е да е уште на попуст 800 ден беше пред 20 дена


стефан дечкото прашува за амино....и молимте олабави со сурутката те мава у глава...пола и поисе од овие 4000+ мислења ти се офф топик препораки за сурутка. не и дозволувај на сурутката да владее со твојата свест и потсвест good luck
 
Член од
25 март 2013
Мислења
234
Поени од реакции
141
ги имам пробано амино ликвид на калифорниа и течното амино од dymatize ... презадоволен сум од амино ликвид од калифорниа -гаден е на вкус али имав добри резултати од него.... башка можно е да е уште на попуст 800 ден беше пред 20 дена


i jas koristev od kalifornia amino likvid. No proizvodi od kalifornia veke ne nosat. zatoa baram nekoj drugi dobri amino kiselini so prifatliva cena.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Член од
18 февруари 2012
Мислења
64
Поени од реакции
4
ти викам до пред 20 дена имасе на залиха,би сакал пак да ги донесат фантастични резултати имав со нив во комбинација со 4-5 саати тренинг дневно...... за разлика од Dymatize кои се чисти амино во овие имас витамини и јх...иначе за тие кои се мислат за гејнер им го препорачувам hyper mass 1 недела го пијам и одма има видливи резултати...
--- надополнето: 20 август 2013 во 23:41 ---
Ок дечки нема да ве замарам и нема да ви го одземам плацебо ефектот.
Вежбајте интензивно и користете го мозокот.
Ако се афирмирате како шампион ќе бидете шампион :)
немој да мислиш дека имам нешто против тебе напротив според дебативе тука се гледа дека имаш големо познавање во работиве и те охрабрувам да продолжиш да се надоградуваш но најискрено и најфер ке ти кажам безпотребно многу ја тупиш со коментари надвор од контекст од даденото прашање....и линковите што ги постираш безвезе се ....позери ..мислам дека ако престанеш со ова и почнеш од свое искуство да ДЕБАТИРАШ не да се ставаш над некого ке имаш далеку поголем респект на форумот и надвор од него можно е да имаш и повеке фитнес клиенти...позз и успехх :D
 

LP1519

ЧастиОбраз
Член од
2 февруари 2012
Мислења
405
Поени од реакции
298
Кои витамини се најпогодни за коските?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom