Закинтос

П

Пепси_

Гостин
Види у лаганас цел имаш една плажа,не е лоша само плитка е и топла водата.Вилава ти е на некој 50 метра од плажа ако е таа што мислам,во секој случај гратчето е мало.
Освен турата окулу остров со рентање имаш 2 плажи,Св никола и Банана да ги посетиш и една пеш се иде острофче е на крај од лаганас.Тоа е тоа окулу тоа што да се види едино на другиот крај од островот ако идеш аргаси кај што е али незнам ни таму дали има нешто :D
Чиста ли е плажата и водата како е ? колку е лежалка ? и за онаа плажата со бродот кај се тргнува и кое време има да знаеме кај да бараме ?
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.758
Поени од реакции
17.457
Чиста ли е плажата и водата како е ? колку е лежалка ? и за онаа плажата со бродот кај се тргнува и кое време има да знаеме кај да бараме ?
Чисти се и водата и плажата,само плажата е тесна.Лежалка не земавме пошто седевме во хавана кафич е..али негде е со пијачка негде 2-3 евра.Има миљарда луѓе што ќе те замараат со понуди така да не се секирај за ова,исто за плажата со бродот ќе ве најдат вас понудите:pos: секој ден има по неколку тури нема шанси да ги утнеш.
 
M

macgowan

Гостин
Деца одете Занте, баталете то Наваџио и правец малку потаму на Лимнионас




и обавезно на Василикос полуостровот, се од Порто Зоро до Геракас...и Дафни.
А кога ќе одите односно се враќате оттаму препорака за гурманите...барајте ја таверната на самиот пат мислам се викаше Анемос, со убав паркинг пред неа и натопорените прасиња и јагне на ражен пред неа. 10 евра топ порција од прасето на ражен, 8,5 евра огромна кременадла од дотичното. Пиво големо 2,5 а узо 2 евра :
 
П

Пепси_

Гостин
Деца одете Занте, баталете то Наваџио и правец малку потаму на Лимнионас




и обавезно на Василикос полуостровот, се од Порто Зоро до Геракас...и Дафни.
А кога ќе одите односно се враќате оттаму препорака за гурманите...барајте ја таверната на самиот пат мислам се викаше Анемос, со убав паркинг пред неа и натопорените прасиња и јагне на ражен пред неа. 10 евра топ порција од прасето на ражен, 8,5 евра огромна кременадла од дотичното. Пиво големо 2,5 а узо 2 евра :
Ах немој така за наваџо.... :D си умрев по бродот додека стигнеме,ама целата тортура вредеше за такви глетки и водата.

Штета шо не рентавме кола да го видиме градот занте,а сигурен сум дека е преубав на минување ептен ми изгледаше привлечен :)

Друго нешто е србите,значи цел остров го држат тие,во секој локал по некој србин работе. А искрено бетер се од англичаните кога ќе влезат во водата,буквално се стока ипол.

За разлика англичаните иако се однесуват недораснато,се доста по дружељубиви :D

IMAG0098.jpg

Исто Камео плажата на која се плаќа 4 евра влез (со пијачка) ме бендиса водата иако е ладна многу :D




п.с. да го поздравам дечкото од обезбедувањето од ZeroS македонец,да не беше тој ќе се сокапевме од плаќање карти :pos:
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.758
Поени од реакции
17.457
п.с. да го поздравам дечкото од обезбедувањето од ZeroS македонец,да не беше тој ќе се сокапевме од плаќање карти :pos:
и ја да го поздравам и у гз да се ебе,лани стриктно македонци не препознаваше и не не пушташе да влеземе.
 
П

Пепси_

Гостин
и ја да го поздравам и у гз да се ебе,лани стриктно македонци не препознаваше и не не пушташе да влеземе.
мораше да преработе тоа македонското иначе ќе се манкавме по улицата само. Се шлепавме 1 по 1 без карти :pos: тој црнецот во coctail and dreams му се напнавме,вели ако не се тргните за 5 минути ќе видите шо ќе се десе :D

од 11ти немаше нон стоп карти,при крајот кога им е сезона секоја вечер почнаа со карти. 15 евра човече па не е ибица ова :tapp:
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.758
Поени од реакции
17.457
мораше да преработе тоа македонското иначе ќе се манкавме по улицата само. Се шлепавме 1 по 1 без карти :pos: тој црнецот во coctail and dreams му се напнавме,вели ако не се тргните за 5 минути ќе видите шо ќе се десе :D

од 11ти немаше нон стоп карти,при крајот кога им е сезона секоја вечер почнаа со карти. 15 евра човече па не е ибица ова :tapp:
како бе 15 евра карти у coctails?Лани не се плаќаше ништо од 15ти до 25 коа бев,во една вечер у сите можни дискотеки влагав.Едино педерчето од зерос не пушташе македонци и срби или на другиве места ако има некој журка како пеинт или пена парти.
 
M

macgowan

Гостин
За тие што беа Лаганас...дали игравте рагби со Енглезите во пличакот? Батали Србите.
Соберете се 4-5 орјаци и дружете се, интересно ќе биди!
Знање-Имање...играјте по нешто.
Имаме предиспозиции за тој спорт, ако имате еден рпмајлија во друштвото и барем еден тркач терајте.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Мене Камео плажата ептен ме бендиса, убав бар имаше и убави пијалоци, 4 евра влез со пијачка како што кажа Пепси_ ама тоа важеше само за газирани пијачки, нес кафе и пива во шише. Еве три слики од плажата, барот и погледот накај Лаганас од таму, 10 минути пешки е по плажата.





 
Член од
26 февруари 2013
Мислења
20
Поени од реакции
1
Дај кажете некое мислење за некоја од овие вили во Лаганас што ги нудат агенцииве наши (Агенција 5 - http://www.pet.com.mk/leto/grcija/zakynthos/ )
Занте О’Доро, Спирос, Блу Вејв, Павлос, Агелос.


Секое мислење е добре-дојдено. :)
 
Член од
18 ноември 2012
Мислења
29
Поени од реакции
21
Ах ах...ќе им се погоди студиото..чиста мизерија,и да плаќаат таму не се оди.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
Ах ах...ќе им се погоди студиото..чиста мизерија,и да плаќаат таму не се оди.
За оваа пишува само трокреветни и четрокреветни студија дека има, точно ли е?
И дај пиши што не чини, на изглед грдо е ама подетални информации што како
 
Член од
22 август 2009
Мислења
615
Поени од реакции
221
Дај кажете некое мислење за некоја од овие вили во Лаганас што ги нудат агенцииве наши (Агенција 5 - http://www.pet.com.mk/leto/grcija/zakynthos/ )
Занте О’Доро, Спирос, Блу Вејв, Павлос, Агелос.


Секое мислење е добре-дојдено. :)


https://maps.google.com/maps?q=37.727717,20.86967&ll=37.727764,20.870539&spn=0.001152,0.002642&num=1&t=h&z=19

Овде ти се наога вила Спирос. На 30 секунди од плажа, не ми текнува како се викаше, ама таму најмногу македонци и срби одеа. Нема двор вилата, значи седење само на тераса. По плажа си за отприлика 5 минути до главна улица со дискотекиве, исто и по пат. Опрема во вилата стандард. Мене не ми се погоди фрижидерот, али другото беше ок. Навечер нема галама, освен некој ако не прави журка во соба.
 
П

Пепси_

Гостин
Се жалеа од ангелос многу газдите ги замарале и за музика/галама,и нон стоп ги проверувале :D

Кај нас во Димитра Б ептен закон беше,рокавме музика од звучници само еднаш дојде еден ни кажа до 12 може да рока,после не одговарат газдите ако дојде полиција :icon_lol:

Вилата си имаше двор па се собиравме со другите (се погодивме екипа на наша возраст),а газдарицата само кога чистеше идеше (ни тогаш не ја гледавме ) :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom