Дали е важен сексот во една врска или брак

Дали е важен сексот во една врска или брак


  • Вкупно гласачи
    222

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Во ред ,но сепак да бидам поконкретна мислев од здраствени причини кога се случува таа импотентност
Да, сфатив дека збориме за здравствени ситуации и тука се согласувам со тебе. Тоа е исто доколку се случи по X години некоја незгода и ти да го оставиш или изневеруваш. Тоа се деликатни ситуации, се разбира кај секој човек различно.
 
Член од
17 мај 2013
Мислења
245
Поени од реакции
250
Секоја жена, под одредени услови, ќе го изневери својот маж. Секоја жена која е незадоволна од својот сексуален живот ќе го изневери својот маж и без тие одредени услови. :)
Да секоја жена која ке го изневери својот сопруг ке те лаже дека е незадоволна од својот сопруг и не го сака ама неможе да го остави заради децата ,впрочем како и секој маж истото што ке ти каже како изговор за своето неверство
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Да секоја жена која ке го изневери својот сопруг ке те лаже дека е незадоволна од својот сопруг и не го сака ама неможе да го остави заради децата ,впрочем како и секој маж истото што ке ти каже како изговор за своето неверство
Тоа не е она што јас го напишав. Ти не си интересен соговорник, досадникава си... ;)

Чекај да те ставам на листата на never talking to you again.
 
Член од
17 мај 2013
Мислења
245
Поени од реакции
250
Да, сфатив дека збориме за здравствени ситуации и тука се согласувам со тебе. Тоа е исто доколку се случи по X години некоја незгода и ти да го оставиш или изневеруваш. Тоа се деликатни ситуации, се разбира кај секој човек различно.
Да ,како ке постапи во такава деликатна ситуација зависи и човекот ,но сепак жена би била потолерантна и би останала со него и во такава ситуација ,за разлика од машко што не верувам дека би апстинирал од секс и колку да ја сака ,сепак тоа е мое размислување и како јас би постапила во таков случај
 
T

Tamora

Гостин
Сексот или ќе ви ја спаси или ќе ви ја уништи врската во целост
 

Hiryu

H+
Член од
5 мај 2013
Мислења
674
Поени од реакции
848
Како не е важен, важен е да се правиме наудрени.
 
M

MIL

Гостин
Vazen i toa kako,so curata posle kavgicki se smirueme so ... ne zblizuva, ne pravi zaljubeni , spojuvaaa i togas ludime !
 
Последно уредено од модератор:
Член од
27 август 2012
Мислења
1.024
Поени од реакции
2.539
Многу е важно да има страст јака и да се привлекувате секусално. Ако нема онда не ти е дечко/девојка него другари сте.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.754
Поени од реакции
12.077
Како не бил важен, важен е, битно е само да не те разбере жената/девојката.
 
Член од
22 февруари 2014
Мислења
188
Поени од реакции
123
Ne vazen ako e dobar,no strasno vazen ako e los:)
 

.:MadMan:.

Ретардиран
Член од
20 август 2010
Мислења
843
Поени од реакции
1.781
Јас би рекол најважен, освен ако не се асексуален пар и поважно да им биде читањето книга у кревет... Според мене најбитна е страста и сексуалната привлечност помеѓу двајца луѓе, кога ја има страста, има и љубов, има и хармонија има све...кога страста ќе почне да се губи онда све иде у к*рац, и тука настапува навиката како втора најбитна ствар у врска/брак...:D
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Јас мислам дека е важен, ама не најважен. Ако врската ја одржува само сексот, ондак би биле friends with benefits, или фак бадис :D Ама па и без секс не ја бива работата. Така да, златна средина :X3:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom