Вашите нокти

Член од
3 јуни 2013
Мислења
13
Поени од реакции
13
Денес ќе одам во салон и ќе си ги излакирам со опи. Ќе ви каѓам дали ќе сум задоволна и колку ќе трае. Во секој случај аман од овие лакови што паѓаат вториот ден. Сега на одмор ќе одам уште малку, морам да си најдам решение потрајно.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Денес ќе одам во салон и ќе си ги излакирам со опи. Ќе ви каѓам дали ќе сум задоволна и колку ќе трае. Во секој случај аман од овие лакови што паѓаат вториот ден. Сега на одмор ќе одам уште малку, морам да си најдам решение потрајно.
Што е тоа опи?
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
A.JPG

Нешто ептен креативна. :pos: Ме фати мрза па две минутки шлакање колку да не е без ич.
Ајде кајганџики ставајте ваши нокти, нешто ве нема, инспирирајте ме за друг пат! :X3:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ми се плаче на темава. Ми се плаче, онака да рикам. Таман ми пораснаа, ги чував, ги негував, ги лакирав и ми требаат за следна недела да бидат дел од мене, вчера два ми се скршија. Срце ме боли, ги исеков сите и по 5ти пат се заколнав дека нема да чувам нокти.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.710
Ќе ги ставев и моите, ама сликите не се убави, не е моментот.
У последно време се загледувам и буквално сите околу мене се со сини нокти. Некоја мода е веројатно.
За одмор препорачувам проѕирен лак со светки. И да се излупи нема да се познава :)
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Јас очигледно не разбирам зошто, па да прашам.

Што е филмот со едниот нокт да биде различно лакиран од другите?
 
Член од
6 јули 2013
Мислења
86
Поени од реакции
204
Јас очигледно не разбирам зошто, па да прашам.

Што е филмот со едниот нокт да биде различно лакиран од другите?

Ја никогаш немам изразено желба дека сакам некакви нокти. Само седнам и тие ми ги прават, ама обврска ми е секоја недела да одам да ги корегирам и да носам различни оти ги рекламирам.

Веројатно да се разбие монотонија, да не се сите нокти исти.
А не ти се допаѓа?

Се немам запрашано со сега, ама мене ми се допаѓа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom