Скопје - има ли вишок на станови?

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.006
И чифлиганец е провинцијалец,мисли на вас,гради згради за да дојдете во Скопје да живеете.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.238
Поени од реакции
26.092
И чифлиганец е провинцијалец,мисли на вас,гради згради за да дојдете во Скопје да живеете.
Јеби га, тој сељак провинциски ви дојде во Скопје и врти милиони. Вие плачете како ви ги зеле работите од 12000 денари...
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Ofcite se samo krivi sto kupuvaat po ovakvi ceni. Stan sto se prodava 50tina iljadi eva go zimas za 120-150 evra pod kirija,veke i za 100 evra se naoga. So ovakva matematika treba da si nenormalen da kupis stan. Tie sto kupile stanovi za izdavanje se vo totalna dupka,isto ko parite da gi frlile niz prozor. Sega uste danok da im opnat i kraj na prikaskata.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.406
И чифлиганец е провинцијалец,мисли на вас,гради згради за да дојдете во Скопје да живеете.
Ова веќе ми мириса како златото од Бучин. (а мириса ли златото)
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.987
Поени од реакции
12.550
Ај уште некоја друга мана најдете,точка... запирка,,,, ФФФФФФ или ввввввввв.
-
Би ме интересирале и цените на нови станови во другите градови во Македонија.
Бидеиќи мислам цените на градежниот материјал е иста било овде или било каде,
дури би рекол и во Скопје се може да се најде поевтино.

Абе чичко Анчо и набавна цена на Кока Кола е иста секаде ама во кафиќ во центар ти ја наплаќаат 90 денари а во некое збутано кафанче во Ѓорче ќе ја најдеш за 60.
Логика малце не е на одмет.
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
И чифлиганец е провинцијалец,мисли на вас,гради згради за да дојдете во Скопје да живеете.
Аман бе па ти колку си искомплексиран спрема провинцијалците .. ко да живееш на Малибу а не у еден посран жежок бетон ..ти дете загреота си изгледа ;)
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.006
Ова веќе ми мириса како златото од Бучин. (а мириса ли златото)
Ааааааааааааа поштен е тој,не украл ниту еден грам.Има куќа блиску до пошта.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Poznavam mnogu vmrovčinja što se dovlečkaa od provincija poslednive 5-6 godini što partijata gi načuka na raznorazni klativratovski džavni funkcii i rabotni mesta kade sto cicaat platički po 25-30 iljadarki. Ništo čudno kako trgnala rabotava cela Makedonija da se preseli kaj nas.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Во Европа се населија Кинези, Африканци, Турци, Авганистанци, Пакистанци, Индонезијци вас па за провинцијалците ви станало... Глобализација што да правиш ама зависи во кој дел од светот се наоѓаш... А дека се намали стандардот во Скопје со нив тоа е неоспорен факт али тоа во принцип во секој главен град е така.
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.543
Нема раат од ова провинцијалциве, човек глава не може да крене од нив.
Ај што ни ги земаат работните места, него и модераторските места ги заземаа, цел форум го окупираа.
Пред некој ден wot модератор, еве сеа глеам и Windfucker се намерачил да седне на модераторска фотелја...А за тоа време ќерка му на Анчо, дете од стара скопска фамилија седи без работа! Срамота!
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.406
Анчо, ајде еден апел до тебе. Можеш да престанеш да отвараш ретардирани теми каде што исфрустрирани ликови си ги лечат фрустрациите?
Морам да признам дека и во целост ова не го разбирам.
Ај еве ретардирано знам што е. ( дете со некоја мана, може и дедо да е како мене)
Јас сум нагласил и до сега дека не сум ВИСОКО ООООООООО.......туку само кв.
Но што и фали на темава,можеби насловот требаше да биде другачии:
Цените на новите станови во Македонија и нивна побарувачка. (ај нека ја сменат)
Еве мислам утре да отворам нова тема,дали и таа ќе биде ретардирана .....
па не ги отварајте читате тие теми отворени од мене иако се десетина само до сега.
Преминете на подобри теми: ШТО АКО НЕЈЌЕ ДА ГОЛТА.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.198
.
Но што и фали на темава,можеби насловот требаше да биде другачии:
Цените на новите станови во Македонија и нивна побарувачка. (ај нека ја сменат)
Еве мислам утре да отворам нова тема,дали и таа ќе биде ретардирана .....
па не ги отварајте читате тие теми отворени од мене иако се десетина само до сега.
Преминете на подобри теми: ШТО АКО НЕЈЌЕ ДА ГОЛТА.
Анчо, не ми мудрувај многу. Ја отвори темата за да се просераваш за стари скопјани. Откога виде дека почнаа да те шутираат, почна да изведуваш, демек за цените била темата. Стар си, не те личи...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom