PayPal (официјална тема)

Член од
20 октомври 2012
Мислења
3.612
Поени од реакции
6.240
Досега никој не ми побарал ништо.Зачленет сум на пејпал од 2008 година имам направено многу трансакции со многу пари, немам За верификација ми побараа мобилен и ми пратија смс со код, кодот го напишав на сајтот и толку, досега рв пат слушам на некој да му побарале белешка за струја...хехехехех :)
Со оглед на рекламата што ја имаш у потпис може да замислам колку многу трансакции имаш и колкава ти е заработката :)
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
29
Поени од реакции
1
Дали некој знае доколку сакам да префрлам пари од картичка на Payza па од Payza да вложам во некоја страна колку провизија ке ми земат?
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Еве еден школски пример. Само што не чекаат 1800 евра да стигне туку бараат порано документи.

01.jpg
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Прво машала а второ какви документи ти бараат?
Не е мое ова инаку ако специјалистите на пејпал видат дека се имаш најавувано од друга држава, нормално дека ќе ти бараат доказ за платени сметки за комуналии за да докажеш дека живееш баш во тој стан во таа држава, нормално лична и карта пасош.
Со ова пејпал е обврзан да зима податоци, нема бегање.
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
Ќе имам ли некаков проблем ако два акаунта на фивер поврзам со една иста пејпал адреса?

А да и функционира ли сеуште тоа со ставање Словенија, Хрватска, Бугарија како место на живеење?
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Ќе имам ли некаков проблем ако два акаунта на фивер поврзам со една иста пејпал адреса?

А да и функционира ли сеуште тоа со ставање Словенија, Хрватска, Бугарија како место на живеење?
Тебе ти требаат два маила на пејпал....
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
Тебе ти требаат два маила на пејпал....
Мислиш две пејпал адреси? Ќе ми треба и две различни картички за да ги верификувам? Знам дека сум удав и замарам ама ти кажав дека смотана сум малку смотана за овие работи.
И функционира тоа со Словенија, Бугарија за да си отворам нов пејпал?
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Мислиш две пејпал адреси? Ќе ми треба и две различни картички за да ги верификувам? Знам дека сум удав и замарам ама ти кажав дека смотана сум малку смотана за овие работи.
И функционира тоа со Словенија, Бугарија за да си отворам нов пејпал?
Треба на пејпал акаунтот да додадеш уште една меил адреса. Така ќе имаш 2 различни мејл адреси на еден пејпал акаунт.
 
Член од
2 јануари 2013
Мислења
153
Поени од реакции
30
Мислиш две пејпал адреси? Ќе ми треба и две различни картички за да ги верификувам? Знам дека сум удав и замарам ама ти кажав дека смотана сум малку смотана за овие работи.
И функционира тоа со Словенија, Бугарија за да си отворам нов пејпал?

Ај пробај и кажи дали ке ти успее. Ми треба и мене уште еден
акаунт за секој случај.
 
Член од
20 октомври 2012
Мислења
3.612
Поени од реакции
6.240
Чудо е како веќе не се банирани?
 
Член од
2 јануари 2013
Мислења
153
Поени од реакции
30
Зошто е чудно објасни ми.
Инаку пејпал акаунтот ми е од април 2011 ;)
 
Член од
19 ноември 2009
Мислења
85
Поени од реакции
178
Оваа верификација што ти ја покажуваш и повеќето ја имаат е комплетно небитна, трае одреден период па после кога ќе ти ги побараат документите за комплетна верификација тогаш пошо неможеш да им ги испратиш ќе ти ја блокираат сметката (уште ако имаш пари на нејзе е тогаш ептен си се заебал)!
Зависи. Мене уназад 3 години ми има стигано тоа за верификација, им немам ништо испратено (нормално), и после ми стигнувал мејл од типот “фала на документите, верификуван ви е акаунтот“. Оваа година не :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom