Матура

Член од
11 јуни 2013
Мислења
6
Поени од реакции
1
Јас сум нов на овој форум..сакам да прашам за мислење..
на матурскиов тест англиски погрешно напишав .. почнав Dear Robert.. и на крајот своето име, а треба името на Роберт :facepalm:
дали можат да ми го поништат писмото за таа грешка ?
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
И јас почнав со Dear Robert, така го сфатив. -.-
Инаку подредуваните ми се BACED.
 
Член од
11 јуни 2013
Мислења
6
Поени од реакции
1
и јас така го сфатив ... да не го поништат зошто е погрешно насочено писмото o_O :(
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.897
Поени од реакции
11.514
Не може цело да ти го поништат...али убаво си пишува sign with Robert. Плус сигурно нема да пратиш писмо до весник и да пишува Dear Robert. :)
 
Член од
11 јуни 2013
Мислења
6
Поени од реакции
1
...поточно Dear Mr.Robert напишав...откако го предадов сфатив... :mad: ... се надевам дека нема да го поништат.. супер го составив се што се бараше напишав :)
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Вчера баш го решавав тој од лани тестот и колкава разлика имаше со овој денес тоа е чудо.Прво текстот за подредување беше апла заебан.Тој од лани ни за минута не го решив и не се споредуваше со ова денес.Исто и последната вежба беше доста заебана.Само текстот за тие 4цата беше лесен и тука очекувам највеќе бодови.
Иначе за редоследот мене ми беше-EBACD.E и D мислам дека сигурно се на прво и последно место.
 
Член од
11 јуни 2013
Мислења
6
Поени од реакции
1
1 vezba
1.h, 2. b, 3.e, 4.i, 5.c

2 vezba
1.b, 2. b, 3.a, 4.b 5.c 6.a 7. c 8 c

3 vezba
1,a, 2.b. 3.d, 4d, 5c 6a 7b

4 vezba
ne sum 100% siguren, no spored mene ..
1.b, 2e, 3a, 4c, 5d

5 vezba
1b, 2a, 3b, 4b, 5a, 6d, 7c, 8a, 9d, 10 c

 
Член од
6 ноември 2012
Мислења
26
Поени од реакции
11
Matematicari edna zadaca bese so topki nesto, kolku vi izleze na kraj? Mene 6060
 

Sapphire

Persona non grata
Член од
30 јануари 2011
Мислења
935
Поени од реакции
1.559
Луѓе јас почнав со Dear Sir и не напишав адреса
ќе ми го поништат???
и чекајте малце.. неформално беше така?
оти читам дека формално било... нас таму тој од комисијата ни рече дека е неформално.. :eek:
ах ојдов јас авуст пак да полагам :place:
 
Член од
10 јуни 2013
Мислења
9
Поени од реакции
2
Колку беше границата на зборови по составот македонски?
350-500 мислам дека. Инаку мене искрено, најтешка ми беше петта вежба, се надевам дека барем неколку ги погодив. Подредувањето на текстовите..катастрофа. Лоши текстови со никакви линкинг делови , за да можеш да препознаеш. Како и да е ги решив сите тестови од минатите години ПРЕЛЕСНИ за разлика од нашиов.
 
П

Пепси_

Гостин
кои прашања ги искористивте од оние дадените 10 мислам беа (само 5 требеа да се користат) за она со духовите бла бла...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom