Секс без оргазам

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Некои работи не може да се рангираат!

Особено не индивидуалните чувства, емоции, сфаќања, замисли, идеи...
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Секој за себе може да рангира имаш право.
Туку ако Ада го смета за фантастичен,а јас за лош,ќе мора да се најдеме на пола и да измериме :pos2:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Под услов јас да ви бидам инструмент за мерење!!:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

skywallker77

realen pragmaticar
Член од
1 октомври 2009
Мислења
223
Поени од реакции
28
Pa zosto da imas sex ako nemas orgazam.Toa ti idi kako na rucek koga si mnogu gladen da ostanes samo so aperativ,no toa ne e dokaz deka rucekot ce bide povkusen od aperativot.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Под услов јас да ви бидам инструмент за мерење!!:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
Ти си двојка со Ада и секогаш влечеш на нејзината страна,дискфалификуван си од мерењето:pos2:

Туку малку озбилно,од секој секс има подобар секс и уште подобар,па во надеж на подобри времиња кога сите точки ќе се поклопат јас ќе бидам во право:pipi:

п.с. колку провоцира реченицава :pos:
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
од секој секс има подобар секс и уште подобар,па во надеж на подобри времиња кога сите точки ќе се поклопат јас ќе бидам во право:pipi:

п.с. колку провоцира реченицава :pos:
А леферова крива има во сексот?!
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Стереотипизирана реченица Леандра.

Нејсе, јас не влечам намерно на страната на Ада, туку поверојатно имаме ставови кои се поклопуваат!

А за потрагата по совршеност, дури и во сексот, знаеме, сите повеќе-помалку сме во потрага, но самото тоа не прејудицира среќа и максимално задоволство штом се пристигне на крајот!

Потрагата по почетокот на виножитото за да се пронајде казанот полн златници е поинтересна од самиот чин на наоѓање казан златници (елем, во финансискава криза е неапликативен пример, но...)!

Брмммм, бррррммммм, брмчам како 900 cc3 V-twin!

И? Без разлика на субјективитет vis-a-vis објективитет, инструментот треба да е прецизно калибриран, нели!
Следствено....да не се повторувам :) :) :) :)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Јас зборам за ситуација каде и пред да дојде крајот е совршено,со крајот само е комплетно совршенството.А не оргазмот да се сфаќа како патека на триста метри па кој прв „машински“ ќе истрча.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Не реков така, како и не го споредив или објаснив во таа конотација и со таква намера, туку образложив дека не значи по default ако нема оргазам дека нема преубајни и пресупер секс.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Тоа веќе го решивме.Дека може да има и таков супер секс(еднаш,два пати..),но и ако следниот и следниот е таков што правиме?
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
хахахахаххахахахаххахахаххахахах
Доста беше,зајдов :)
 
Член од
14 декември 2011
Мислења
96
Поени од реакции
115
Жените откако ќе свршат, не се заинтересирани да му помогнат на мажот при свршување...ај добро и обратно. :)

Ова од искуство го кажуваш? Зависи кој како. Јас лично речиси секогаш свршувам прва и наместо да се тргнам настрана ми е уште поинтересно :) продолжувам со најразлични игри и пози и се’ додека не сврши партнерот не престанувам.
--- надополнето: 9 јуни 2013 во 15:28 ---
Далеку од тоа дека лажеш:smir:
Само не ми беше сфатливо на толкава страст да не се доживее оргазам.Еве да научиме и такво нешто:)
Ја разбирам Ада, ми се има и мене случено, имам луд секс се’ е совршено, но не можам да свршам, едноставно чувстввам дека не бива и тогаш се опуштам, уживам, чекам партнерот да сврши па на крај, ако сум уште расположена му дозволувам на друг начин да ми помогни да свршам, ако не сум никому ништо. Иако ретко сепак е можно.
 

831

רַב אושר של חוכמה
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.853
Поени од реакции
12.350
Ова од искуство го кажуваш? Зависи кој како. Јас лично речиси секогаш свршувам прва и наместо да се тргнам настрана ми е уште поинтересно :) продолжувам со најразлични игри и пози и се’ додека не сврши партнерот не престанувам.

Сето то супер ама откако ќе сврши девојката некако повеќе не е интересно, нешто како си го достигнал врвот... битно е женската да сврши, тоа е најбитно и врв на задоволство :)

P.S. Јако е што цитираш постови од 2009 некој квантен тајм ен спејс филм прави ахахах
 

Kajgana Shop

На врв Bottom