DotA 2

Член од
14 февруари 2013
Мислења
579
Поени од реакции
698
Каква утакмица Na'VI vs Liquid.. И после некој ќе ми каже дека Na'Vi биле за нигде,абе ајде..
Хаха тачно :)
Natus Vincere е еден од тимовите-фаворити за освојување на TI3 наградата. Na'vi не се ни замараат искрено којзнае што во последно време.
Си пробуваат нови тактики и си тестираат херои, така што ќе бидат целосно подготвени за TI3.
Тие што редовно ги гледаат сите мечеви и објави на Na'Vi ќе сфатат за што зборам.
Кога Dendi ќе фати да го игра неговиот омилен херој (Инвокер), тогаш ќе кажам дека Na'Vi играат со сите сили.
Само Куроки е класика со Рубикот ете, и дечкото поштено си ги гази противниците. Иако и тој скршна со Алхемист против EG :pos:
XBOCT зема Морф вчера, а сите знаеме дека XBOCT никогаш не го игра Морф и дека е дрво со него. Истото го направи и со тоа што зема Урса пред 1 ден.
И Puppey и Funn1k само си ротираат херои цело време.
Сето ова е тест фаза и припрема за TI3. Во тест фазата им спаѓаше и она со дагоните.
Правиот Na'Vi на TI3.

 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Денди како прво не е ни меѓу најдобрите Инвокер играчи на сцената, дури и да е нема да направи разлика затоа што Инвокер е срање херој кој одамна не е релевантен во сегашнава мета заради огромните нерфови кои го доби после ТИ2, али ајде, имаш многу небулози и глупости во постот, ме мрзи сите да ти ги цитирам.
Тоа што сите фанови го зборат дека Нави не се замарале и се чувале за ТИ3 е огромна глупост, изгубија многу кога Artstyle си отиде, исто изгубија многу кога Смајл и ЛоХ си отидоа. Куроки е одличен, но Фаник не е ни третина од играчиштето што беше ЛоХ.
Денди не е веќе најдобриот мид играч, Хвост никогаш не ни бил во топ 5-10 carry играчи, а Puppey во последно време само фида.
Не им се пишува арно на НаВи на ТИ3.
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
Хаха тачно :)
Natus Vincere е еден од тимовите-фаворити за освојување на TI3 наградата. Na'vi не се ни замараат искрено којзнае што во последно време.
Си пробуваат нови тактики и си тестираат херои, така што ќе бидат целосно подготвени за TI3.
Тие што редовно ги гледаат сите мечеви и објави на Na'Vi ќе сфатат за што зборам.
Кога Dendi ќе фати да го игра неговиот омилен херој (Инвокер), тогаш ќе кажам дека Na'Vi играат со сите сили.
Само Куроки е класика со Рубикот ете, и дечкото поштено си ги гази противниците. Иако и тој скршна со Алхемист против EG :pos:
XBOCT зема Морф вчера, а сите знаеме дека XBOCT никогаш не го игра Морф и дека е дрво со него. Истото го направи и со тоа што зема Урса пред 1 ден.
И Puppey и Funn1k само си ротираат херои цело време.
Сето ова е тест фаза и припрема за TI3. Во тест фазата им спаѓаше и она со дагоните.
Правиот Na'Vi на TI3.

Јас не би рекол дека е дрво со Morph :)

Денди како прво не е ни меѓу најдобрите Инвокер играчи на сцената, дури и да е нема да направи разлика затоа што Инвокер е срање херој кој одамна не е релевантен во сегашнава мета заради огромните нерфови кои го доби после ТИ2, али ајде, имаш многу небулози и глупости во постот, ме мрзи сите да ти ги цитирам.
Тоа што сите фанови го зборат дека Нави не се замарале и се чувале за ТИ3 е огромна глупост, изгубија многу кога Artstyle си отиде, исто изгубија многу кога Смајл и ЛоХ си отидоа. Куроки е одличен, но Фаник не е ни третина од играчиштето што беше ЛоХ.
Денди не е веќе најдобриот мид играч, Хвост никогаш не ни бил во топ 5-10 carry играчи, а Puppey во последно време само фида.
Не им се пишува арно на НаВи на ТИ3.
Незнам зашто си набил толкави комплекси за Na'Vi,3 чисти не ти држи тоа што го збориш. Денди не е меѓу најдобрите инвокери? Биди малце реален,очигледно немаш гледано како го играше пред да го направат гомно херојот. XBOCT сигурно е во топ 10,едино нешто што треба да го поправи во неговата игра е decision making-от,другото му е океј. Тоа што го кажа за Funn1k и Kuroky каде-каде си е на место,само незнам зашто имаш толку црно мислење за нив. Далеку од тоа дека сум Na'Vi фанбој,воопште не сум,но тоа што го кажуваш ти е спротивно од вистината.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Незнам зашто си набил толкави комплекси за Na'Vi,3 чисти не ти држи тоа што го збориш. Денди не е меѓу најдобрите инвокери? Биди малце реален,очигледно немаш гледано како го играше пред да го направат гомно херојот. XBOCT сигурно е во топ 10,едино нешто што треба да го поправи во неговата игра е decision making-от,другото му е океј. Тоа што го кажа за Funn1k и Kuroky каде-каде си е на место,само незнам зашто имаш толку црно мислење за нив. Далеку од тоа дека сум Na'Vi фанбој,воопште не сум,но тоа што го кажуваш ти е спротивно од вистината.
Денди дефинитивно не е најдобриот Инвокер играч. Ферари_430 е најдобриот, а прилично сум сигурен дека и Муши е подобар Инвокер од Денди.
Но, тоа не еважно, затоа што и самиот кажа дека Инвокер е гомно херој кој ни да се појави на целиот турнир.
Нави ми се најантипатичен тим на сценава, имаат огромна фанбаза од 12 годишини дечишта, одозгора и ги уништија Empire само затоа што им се можеше, не дека нешто профитираа со доаѓањето на Фаник.
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
579
Поени од реакции
698
Јас не би рекол дека е дрво со Morph :)
Така иде зборот дека е дрво :pos: Таман работа, сите што играат се проа.
Иначе од сите кери херои што ги игра, најслаб перформанс има со Морф, на тоа мислев. И јас грешно се изразив, ама се разбравме мислам сега :P
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Како да зборам на микрофон на играва? Наместив таму на Стим, ама ваљда треба нешто и во играта да се среди...
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
Како да зборам на микрофон на играва? Наместив таму на Стим, ама ваљда треба нешто и во играта да се среди...
Треба hotkey да си наместиш во делот Voice.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.795
Поени од реакции
24.059
Има 6 дота 2 клуча кој сака нека ме додаде на Steam, име Mucketina
--- надополнето: 14 мај 2013 во 19:18 ---
Има 6 дота 2 клуча кој сака нека ме додаде на Steam, име Mucketina
--- надополнето: 14 мај 2013 во 19:18 ---
Има 6 дота 2 клуча кој сака нека ме додаде на Steam, име Mucketina
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.857
Поени од реакции
7.073
Ја имам над 20 клучеви ... Ама нешо нема заинтерсирани македонци да ја кцкаат играва ?
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.642
Поени од реакции
1.894
па не е баг тоа
Bug е. Не би требало да биде го напаѓа воопшто кога ќе биде invulnerable (во торнадо). Би требало да скока на други, а ако нема други мети во близина, би прекинало ултито.
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Каква утакмица Na'VI vs Liquid.. И после некој ќе ми каже дека Na'Vi биле за нигде,абе ајде..
Не дека се за никаде, туку се арогантни копилиња и ги мразам... Thats all... :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom