Кајгана готвач vol.5 [гласање: селско месо]

Најдобро кајгана селско месо


  • Вкупно гласачи
    130
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Сите изгледаат топ, сите.
Овој пат се одлучив за AlternativeF; пошто пилетина не се брои у месо, туку у салата. Пљус се надевам кога ќе долета Анфем ќе не викне да пробаме и да и ја испиеме цела кафана:D
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Let 3 без двоумење. Ко прво обожавам се што е во фурна приготвено, а и така ептен селски ми делува, а јас селско дете... Второ Летчо ми дава рецепти скришум под рака за ефтини пари и зато си гласав за него :D
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Let 3 без двоумење. Ко прво обожавам се што е во фурна приготвено, а и така ептен селски ми делува, а јас селско дете... Второ Летчо ми дава рецепти скришум под рака за ефтини пари и зато си гласав за него :D
Парите за гулаш и компир со блитва на далматински начин уште не ми се префрлени а помина 10-ти...
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Парите за гулаш и компир со блитва на далматински начин уште не ми се префрлени а помина 10-ти...
Да легне плата докај 15ти ке чекаш, таман и за ќофтињата рецептот ќе ти го платам :)
 

M.O.P.

Niggaz were born to kill
Член од
27 јануари 2012
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.302
јас ке гласам за некој ако части една порција од јадењава
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.065
Поени од реакции
57.321
CafeDelMar po peti put
Како по петти, кога минатиот натпревар не беше пријавена ? :D

Ако би бирал од кое да пробам, без дилема би одбрал од на CafeDelMar :) (не дека другиве би ги одбил...)

Вкусно изгледа и на Let3, но требало и една слика во чинија сервирано :(

pearl...не ми се допаѓа ова со марулата, инаку месото си е на место :)
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Сите изгледаат топ, сите.
Овој пат се одлучив за AlternativeF; пошто пилетина не се брои у месо, туку у салата. Пљус се надевам кога ќе долета Анфем ќе не викне да пробаме и да и ја испиеме цела кафана:D
Само под услов да идеме у Галеби, ќе ја отворат за нас специјално, друга кафана ја не признавам :D
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
чички на гзо да ти растат!, јас сум се уште дечко бе, ми викаат “пиле“ на пазар и по шалтери
Море да те знаат како готвиш ќе те викаат "не`есто". :D Шала на страна, твоето готвење изгледа толку вкусно, што да беше малку поотракан и летнат во акалот, сместа ќе те женев. ;)

Тандемот Кафе и Летко се адванс левел, ко Ферари и Ред бул во формула, оди па стигни ги. Ние, останатата багра, само голтаме прашина и се копрцаме на крајот од редот ко некои шугави Форс Индија или Вирџин. :)

Инаку, гласам за AlternativeF, најмногу поради желбата и вољата да зготви сељачко и покрај недостатокот од земјена тава. :)
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
472
Поени од реакции
292
Гласав за Let 3 овојпат најубаво јадење направил, па дури и MERSI чоколадца за десерт си ставил на маса :)
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Бисерка некако најмногу ми предизвика желба да идам да си купам тазе леб и да и заѕвонам на врата. pearl кај рече дека живееш? :D
Блиску сум до опашот на Букефал. :D
Бујрум, ти носиш лепче, јас давам вино, Кафе нека донесе нешто блаКце, а Лет ....

... Летко ќе не` храни со прсти и ќе шета само со фута околу вратот. :D
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Сите се феноменални али на Лет е феноменално !

К-Л-А-С-И-К-А
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom