Владика Петар: Жените се виновни за големата стапка разводи во Македонија

Член од
15 април 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
796
Не, владиката кажува она што жената треба НАВИСТИНА да биде и тоа што е природна улога на жената, а тоа што мас медиумите тоа го претставуваат како “ропство“ тоа е друга работа :)
Вие двајца.... сте чудни....

Како да сакате македонскиов народ да го направиме слика и прилика ист како албанскиот
женичките ќе си раѓаат по 10 кое какво ќе се испилка, некое асално ќе излезе, ќе шетаат по светов да ги видат сите
е мажињата ќе си ги китат женичките од комшивката да е понашминкана
свекрвите ќе доминираат кога не можеле цел живот :tapp:
тоа ли го замислувате за македонштина?
Јас замислувам помал народ, ама културен народ. Современи бракови, современи жени и мажи, спортисти, научници доктори, тоа го сакам за нас! Тоа е Македонија што ќе ја сакам! 5 мина нека сме ама кога ќе излезиме во светов да се знае што е македонец ме разбравте?
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.365
Поени од реакции
2.053
God и frozen



Посебно првиов дека он си влече и други комплекси со себе.
Имаш проблем некој? Те цитира некој? Не заборавај, ти не си женско(y) Немој да дткаш како некој што дткаше пред 4 месеци на улица (y)
 

fr0zen

Kirigaya Kazuto
Член од
26 септември 2011
Мислења
1.348
Поени од реакции
503
Имаш проблем некој? Те цитира некој? Не заборавај, ти не си женско(y) Немој да дткаш како некој што дткаше пред 4 месеци на улица (y)
Немој брате, ќе не банира спротивно од правилата.:pos:
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.365
Поени од реакции
2.053
Вие двајца.... сте чудни....

Како да сакате македонскиов народ да го направиме слика и прилика ист како албанскиот
женичките ќе си раѓаат по 10 кое какво ќе се испилка, некое асално ќе излезе, ќе шетаат по светов да ги видат сите
е мажињата ќе си ги китат женичките од комшивката да е понашминкана
свекрвите ќе доминираат кога не можеле цел живот :tapp:
тоа ли го замислувате за македонштина?
Јас замислувам помал народ, ама културен народ. Современи бракови, современи жени и мажи, спортисти, научници доктори, тоа го сакам за нас! Тоа е Македонија што ќе ја сакам! 5 мина нека сме ама кога ќе излезиме во светов да се знае што е македонец ме разбравте?
Да, затоа албанскиот народ те гази и чука кај стигне економски, парично, инфраструктурно, затоа што има силни фамилијарни и семејни врски, имаат по 10 деца, и жената кај нив е жена без разлика што вие сакате да ги прикажете на таков начин на којшто ви одговара.

Ти тоа што го замислуваш е само фантазија на мали деца што мајка им ги чита приказни пред спиење. Затоа и силата и влијанието во светот е кај големите и бројните нации, а ти и натаму си остани мал !
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Не, тоа се екстремни и ретки случаеви не се ни тема на муабет, ако ја тепа нека се разведе.
Она што е јасно е дека женската суета оди на се повисоко ниво, колку повеќе права имате (а ги имате како "браќава") се посебични станувате и се повеќе барате...многу нездрава појава која води до се почести разводи и деструкција на семејството.
А бе за што правиш ти муабет, ај да немаме права. Дај да си седиме само по дома и бел ден да не видиме.
Правата се еднакви за сите и такви треба да бидат. Не не прават нас правата за еднаквост посуетни, ни дозволуваат да можеме да успееме и да внесеме колку толку некаков родов баланс во овој покварен машки свет, кој мажите го направија ваков како што е. Да опстоеше матријархатот до ден денес, многу работи ќе беа поинакви и на сосема друго ниво. Али тоа е, кај сила нема правдина, затоа вие мажите денес владеете со светот. Ако мене ме прашаш, на погрешен начин.
 
Член од
6 февруари 2009
Мислења
34
Поени од реакции
27
Треба да ти е битно што нација и раса е (y) Расата е многу повеќе од боја, тоа е цела генетика, природа и биологија. Не си ги унакажувај гените на твоето дете. Мулти расно дете е проблем пред се од здравствени причини. Тоа никој не ти го кажува. Не гледај премногу телевизија, затоа што таа убива и наметнува нешто што е неприродно, девијантно и лошо.
Како?
Што е погрешно да се има дете со човек од друга раса? Јас имав дечко од друга раса. Да не излезеа проблеми со неговата фамилија може ќе имавме деца некој ден. До скоро бевме заедно, уште се надевам дека ќе се смени нешто :)
 

fr0zen

Kirigaya Kazuto
Член од
26 септември 2011
Мислења
1.348
Поени од реакции
503
Како?
Што е погрешно да се има дете со човек од друга раса? Јас имав дечко од друга раса. Да не излезеа проблеми со неговата фамилија може ќе имавме деца некој ден. До скоро бевме заедно, уште се надевам дека ќе се смени нешто :)
еее "излезеа" .... баш паметен искочил.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Што те мачи тебе ?
Какво допишување попосле ?
Од каде право да лепиш етикети за "глуп" и "ретардиран" кога не знаеш каков сум и како се однесувам?
Дали работат тука нешто модератори и администратори?
Дали е дозволливо да се навредува ?
Незнам со што сам заслужија некој да ме навредува и понижува?
Дали е забрането да пишувам на некои теми кои сакаш кои притоа ти велат дека си таков?
Или не си у центар на внимание, па мораш на ваков и онаков начин да бидеш ?
Никогаш и никого не сум навредил па вака да ми враќаат.

Гледај си го дворот, не гледај го туѓ.
Се жали и плаче за мала навреда, а во потпис повикува на геноцид.
Не бе, ви нема мерка паметот, алал нека ви е.
 

fr0zen

Kirigaya Kazuto
Член од
26 септември 2011
Мислења
1.348
Поени од реакции
503
Се жали и плаче за мала навреда, а во потпис повикува на геноцид.
Не бе, ви нема мерка паметот, алал нека ви е.
Отвори го, прочитај го, после дојди тука и напиши што "зелена" си треснал.
 
F

FARANG

Гостин
Треба да ти е битно што нација и раса е (y) Расата е многу повеќе од боја, тоа е цела генетика, природа и биологија. Не си ги унакажувај гените на твоето дете. Мулти расно дете е проблем пред се од здравствени причини. Тоа никој не ти го кажува. Не гледај премногу телевизија, затоа што таа убива и наметнува нешто што е неприродно, девијантно и лошо.
Со тебе на друга тема ќе се расправаме... Не гледам ТВ него го живеам тоа. Знам барем 50тина пара мешани раси и нема проблем никаде. Таа убавина хмммм... Џабе ќе ти зборам едноставно не си во право
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.365
Поени од реакции
2.053
Како?
Што е погрешно да се има дете со човек од друга раса? Јас имав дечко од друга раса. Да не излезеа проблеми со неговата фамилија може ќе имавме деца некој ден. До скоро бевме заедно, уште се надевам дека ќе се смени нешто :)
Не, тој само те лажел драга откако убаво се изнаебал на некоја white slut знаеш(y)

Леси секогаш се враќа куќи !

Да, погрешно е и тоа многу, пред се затоа што природата не создала да сме бели, а не телевизијата. Една обична работа, а којашто е само една од многуте аномалии во меѓу расен монгрил е тоа што утре твоето дете ако случајно има леукемија никогаш неможе да најде донатор, затоа што ниту една крвна и расна група нема да му одговара, затоа што неговата крв е прљава (y)

Башка што си ја сакам мојата раса, моето потекло, мојата нација и што сакам моите деца утре да бидат бели Македонци (y)
Јас не верувам и не гледам Аладин приказни за љубов !
 
Член од
15 април 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
796
жената кај нив е жена
Другарка ми пиеше кафе со мене во лисиче, дечкото и беше во чаир или во гостивар незнам, арно ама девојчето шептеше да не ја чуе типот... страв во коски - тоа е жена?

комшиските деца од една куќа кога бевме деца боси газеа по снегот, мајка им шеташе со кило злато на неа
тоа е жена?

на болница со децава, јас ја чекам пациенткава моја да заспие за да мочам и не ја оставам сама а тие ги оставаат како вреќи по собите само дури е мажот на посета се вртат тука - тоа е мајка? тоа е жена? од тие деца ќе биде луѓе?

секоја чест на некои жени и во таа средина се жени и добри мајки
 
F

FARANG

Гостин
Да ти кажам јас размислував и мислам дека не се чуствувам Македонец веќе...стварно не ја гледам поентаат и користа од тоа чуство идентитет или што и да е...зошто да сум нешто и да се палам на глупости кој тотално се ирационални и безкорисни. Не гледам зошто да се замарам со работи кој се тешки глупости а никакво фајде немам од тоа? Така во последно време во графа нацинионалност оставам празно или шкртка. Тотално онака дури ми се одбивни националните идентитети и слични филмови.
Те сфаќам некогаш и мене така ми иде ама јас сепак си се чуствувам македонец. Австралија секогаш ќе си ја сакам како втора татковина и земја која највеќе направила за мене... Приврзан сум и за други места каде што сум живеел и работел ама сепак мислам и сонувам на македонски.

За поента одавана нема, глобализацијата смени се
 

fr0zen

Kirigaya Kazuto
Член од
26 септември 2011
Мислења
1.348
Поени од реакции
503
IgorChete - што бидна бе друже ?
Прочита ли ?
Впечатоци ?
Кој сега се повикува на геноцид ?

Или и на тебе треба да ти "простам" за "зелената" како и со Plavooka :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom