Секти

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.660
Поени од реакции
11.693
Касниш.Ние веќе учествувавме во оргиите.
Вака па кога ќе ми напишат нешто а веќе поминало, не може човек ниту да отиде, ниту да види...
Весниците се секташи!
 
B

Bafra

Гостин
Касниш.Ние веќе учествувавме во оргиите.
Е ако де , се надевам убаво си поминавте, само да не биде како со Мујо кога ја прекинал оригјата бидејќи за 30 мин 3 пати го јадел :LOL:

Јас повеќе сум за Кареза, не ви се мешам во друштво.
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Абе Gurdjieff и Хептаграм XI си терате лична војна:P . Хепта што има везе дали ти знаеш лични работи за него. Баталете тие муабети на форум. Ова е сепак виртуелна реалност. Не мешајте си приватни работи. Излага дека највеќе вие телемитите го мешате приватното со виртуелното.

Хепта можеш ли да одговориш на овие две прашања?
Ме интересира дали О.Т.О. Македонијиа е признаен во рамките на единствениот О.Т.О. ред ?

И кој е највисокиот степен што го има некој телемит во Македонија?
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.660
Поени од реакции
11.693
Абе Gurdjieff и Хептаграм XI си терате лична војна:P . Хепта што има везе дали ти знаеш лични работи за него. Баталете тие муабети на форум. Ова е сепак виртуелна реалност. Не мешајте си приватни работи. Излага дека највеќе вие телемитите го мешате приватното со виртуелното.

Хепта можеш ли на да одговориш на овие две прашања?
Ме интересира дали О.Т.О. Македонијиа е признаен во рамките на единствениот О.Т.О. ред ?

И кој е највисокиот степен што го има некој телемит во Македонија?
Се слагам, но јас и на атеист му реков претходно на оваа или на темата за копита... јас си играм... некој ме презериозно сфаќа... Не се што кажам е вистина :D
Како што велиш виртуелна реалност... некој друг си врти во умот како се е реалност тука...

А за овие другите прашања , оди во Телемити и ќе видиш одговор... за момент :)
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Се слагам, но јас и на атеист му реков претходно на оваа или на темата за копита... јас си играм... некој ме презериозно сфаќа... Не се што кажам е вистина :D
Како што велиш виртуелна реалност... некој друг си врти во умот како се е реалност тука...

А за овие другите прашања , оди во Телемити и ќе видиш одговор... за момент :)

Ок одговори ги таму:)
Да да, се слагам дека многумина, пресериозно сфаќаат:) Чисто како забелешка.
 

Gurdjieff

Bastardo dentro
Член од
12 јануари 2011
Мислења
3.645
Поени од реакции
1.264
заедничка религија за целото човештво,која ќе доведе до "духовна благосостојба на човештвото како во времето на Атлантида"?
Tokmu poradi taa cel e grabnat Kri[namurti do Indija i odveden vo Anglija na 14godisna vozrast, zaedno so negoviot brat.
da gi prouci site religii i da im dade pravec na sektata, fakticki toj trebalo da bide nov mesija.
Samo covekot koga videl so shot se se bavi stata...sveta fatil.
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Tokmu poradi taa cel e grabnat Kri[namurti do Indija i odveden vo Anglija na 14godisna vozrast, zaedno so negoviot brat.
da gi prouci site religii i da im dade pravec na sektata, fakticki toj trebalo da bide nov mesija.
Samo covekot koga videl so shot se se bavi stata...sveta fatil.
Дали тоа што го сфатил, го оставил во некоја своја книга, документ и објаснил зашто тоа го направил?
 

Gurdjieff

Bastardo dentro
Член од
12 јануари 2011
Мислења
3.645
Поени од реакции
1.264
Ima napisano mnogu knigi, ne im go znam brojot.
Ja osoznal Vistinata i ima predavano po celiot svet.
negova najgolema misla e deka na covek ne mu e potrebno nisto,nitu yoga , nitu meditacija, nitu molitva... deka e dovolen sam na sebe takov kakov sto e.
najveke predava za svesta kaj covekot
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Ima napisano mnogu knigi, ne im go znam brojot.
Ja osoznal Vistinata i ima predavano po celiot svet.
negova najgolema misla e deka na covek ne mu e potrebno nisto,nitu yoga , nitu meditacija, nitu molitva... deka e dovolen sam na sebe takov kakov sto e.
najveke predava za svesta kaj covekot
Ова е сосема коректна мисла.

За што си е секој човек доволен себе си, таков како ште самиот? За да ја осознае ли вистината?

Предавањата за свеста се во насока за осознавање на вистината?


п.с. Се обидувам со прашања кои мене би ми помогнале како да го сфатам тој Кришнамурти кој очигледно играл улога и во О.Т.О и кај учењата кои ти ги наведуваш.
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.660
Поени од реакции
11.693
Ова е сосема коректна мисла.

За што си е секој човек доволен себе си, таков како ште самиот? За да ја осознае ли вистината?

Предавањата за свеста се во насока за осознавање на вистината?


п.с. Се обидувам со прашања кои мене би ми помогнале како да го сфатам тој Кришнамурти кој очигледно играл улога и во О.Т.О и кај учењата кои ти ги наведуваш.
Оф мори мајко :)
Е ме мрзи да објаснувам :)
--- надополнето: 30 април 2013 во 16:43 ---
На човекот не му е потребно искуство сакаш да кажеш?
 

Gurdjieff

Bastardo dentro
Член од
12 јануари 2011
Мислења
3.645
Поени од реакции
1.264
Ова е сосема коректна мисла.

За што си е секој човек доволен себе си, таков како ште самиот? За да ја осознае ли вистината?

Предавањата за свеста се во насока за осознавање на вистината?


п.с. Се обидувам со прашања кои мене би ми помогнале како да го сфатам тој Кришнамурти кој очигледно играл улога и во О.Т.О и кај учењата кои ти ги наведуваш.
Се гледа од авион дека одиш цврсто по земјата со две нозе...само си заспан при одењето.
Прашањата имаат одговор...прво условот требе да го исполниш.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Ima napisano mnogu knigi, ne im go znam brojot.
Ja osoznal Vistinata i ima predavano po celiot svet.
negova najgolema misla e deka na covek ne mu e potrebno nisto,nitu yoga , nitu meditacija, nitu molitva... deka e dovolen sam na sebe takov kakov sto e.
najveke predava za svesta kaj covekot

Јода?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom