Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.702
Поени од реакции
43.806
citatot ti od goal taka da oni malku preuvelicuvaat kako i site mediumi no mene me cudi zasto samo koga inter ke dobi poklon site zborat , Raul dade gol od ofsajd protiv ROMA i toa bese edno metro nikoj ne spomna niso. Misalm deka Morati treba da im naredi takvite pokloni u aut da gi sutiraat zoso stalno ke ni vikaat titulata vi e pokloneta

Како и да е , они шпекулираат со трачеви за трансфери , али ова веќе беше одигран натпревар и кажаа факт , иди на Youtube ставени се головите ке се увериш дека не беше во шеснаесетникот .
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Kaко и да е, ако тоа не беше пенал беше за пенал (а судијата не го досуди) во второто полувреме по еден старт врз Суазо.

Значи, и покрај што првиот пенал беше спорен, за вториот не можеше никој да замери ако судијата го досудеше. Но, мислам дека сепак, направи некој компромис.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.031
Поени од реакции
1.143
Добра игра победивте,заслужено...Но мислам дека ви дојде крајот во Лигата на Шампионните.Жалам.:toe:
Добра игра? Не баш добра игра.. Добар голман! :toe: Да не беше Цезар и своите неверојатни интервенции според играта и бод ќе беше многу..
А за лига на шампиони има да се играат 90 минути, па не е се загубено. Доколку Интер ја прикаже својата вистинска игра, играта која ја имаше минатата сезона може да ги надохнади 2та негатива. Има проблеми со одбраната по црвениот картон на Матераци, повредени се Самуел и Кордоба но Бурдисо и Киву би можеле достојно да ги заменат.
Мислам дека пресудна за тој натпревар ќе биде играта на Станкович и Ибрахимович.. очекувам од нив на овој натпревар да се покажат во вистинско светло.
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
Како и да е , они шпекулираат со трачеви за трансфери , али ова веќе беше одигран натпревар и кажаа факт , иди на Youtube ставени се головите ке се увериш дека не беше во шеснаесетникот .
procitaj gu ubavo celiot tekst na goal pa vidi go klipceto pa ke ti stane jasno, jas go gledav natprevarpt taka da misalm deka imalo i ke ima vakvi situacii, a goal nisto ne spomna za golot na Raul protiv ROma a bese najmaku metro vo ofsajd
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.702
Поени од реакции
43.806
Доколку Интер ја прикаже својата вистинска игра . . .
. . . . Koja сега за сега е сеуште мистерија .


procitaj gu ubavo celiot tekst na goal pa vidi go klipceto pa ke ti stane jasno, jas go gledav natprevarpt taka da misalm deka imalo i ke ima vakvi situacii, a goal nisto ne spomna za golot na Raul protiv ROma a bese najmaku metro vo ofsajd
Човече батали го и гоал.цом и се , прауме муабет со факти , тргни го текстот на страна , фаулот не беше во шеснаесетник бидејќи истото го видов со свои очи се друго ми е ирелевантно . А и на крај краева играта е тоа што ме интересира , а истата по незнам кој пат ме разочара .
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.031
Поени од реакции
1.143
. . . . Koja сега за сега е сеуште мистерија .
Да, засега е но на ваков важен натпревар, за време на еден голем празник на клубот, со добра мотивација и со овие фудбалери верувам дека тоа може да биде реалност.

Гледам горе постови за подарокот на Морати за 100годишнината на клубот.. јас се надевам дека тоа ќе биде отказ за Манчини.. подобар подарок не можам да замислам.
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
Да, засега е но на ваков важен натпревар, за време на еден голем празник на клубот, со добра мотивација и со овие фудбалери верувам дека тоа може да биде реалност.

Гледам горе постови за подарокот на Морати за 100годишнината на клубот.. јас се надевам дека тоа ќе биде отказ за Манчини.. подобар подарок не можам да замислам.

Napolno se soglasuvam a neznam sto tolku ste zapnale so taa igra bidejki nie vo poslednite dve godini sme nemali nikogas dobra igra (so isklucok na nekoku natprevari) a toa e taka zasto nemame nikakov sreden red.

Sredniot red e toj sto ja pravi igrata toa e moderniot fudbal ama abdalot mancini nikako da go svati toa i namesto da kupi kvalitetni igraci od sredniot red ja zasiluva odbaranta i napadot, kako sakata da imame dobar fudbal koga vo liverpul vo sredniot red igraa, Kambiaso, Stankovic, Zaneti i Maksvel. Od ovie samo Stankovec e kreativen igrac, Kambijaso e destruktiec a drugite se klasicni bekovi, samo sto Zaneti e premnogu dobar pa i napagac da go stavime ke odigra na nivo.

Ednostavno titulite nie gi dobivama bidejki imame predobri 25 igraci, nesto sto malku timovi mozat da se pofalat so toa.

Zatoa ili angaziranje na tri cetvorica igraci od sredniot red ili otkaz na Mancini bidejki so toa pokazuva deka ne mu doaga pamet.

izvinete za dolgiot post ama nemozam veke se nerviram :)
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.031
Поени од реакции
1.143
Napolno se soglasuvam a neznam sto tolku ste zapnale so taa igra bidejki nie vo poslednite dve godini sme nemali nikogas dobra igra (so isklucok na nekoku natprevari) a toa e taka zasto nemame nikakov sreden red.

Sredniot red e toj sto ja pravi igrata toa e moderniot fudbal ama abdalot mancini nikako da go svati toa i namesto da kupi kvalitetni igraci od sredniot red ja zasiluva odbaranta i napadot, kako sakata da imame dobar fudbal koga vo liverpul vo sredniot red igraa, Kambiaso, Stankovic, Zaneti i Maksvel. Od ovie samo Stankovec e kreativen igrac, Kambijaso e destruktiec a drugite se klasicni bekovi, samo sto Zaneti e premnogu dobar pa i napagac da go stavime ke odigra na nivo.

Ednostavno titulite nie gi dobivama bidejki imame predobri 25 igraci, nesto sto malku timovi mozat da se pofalat so toa.

Zatoa ili angaziranje na tri cetvorica igraci od sredniot red ili otkaz na Mancini bidejki so toa pokazuva deka ne mu doaga pamet.

izvinete za dolgiot post ama nemozam veke se nerviram :)
Мала исправка.. Имаме добар среден ред, а минатата сезона имавме и многу добра игра. Потсетете се само на 2рото полувреме со Рома во Суперкупот, на сите дерби натпревари кои ги одигравме имавме супер игра. Само какви пасови, какви голови даваше Дејан минатата сезона кога играше полушпиц. Како Фиго знаеше да направи разлика со она шо ќе го одиграше. А сите дефанзивци од средниот ред, односно сите деструктивци (Камби, Виера, Дакур) одиграа перфектно. Затоа има простор да се надеваме на добра игра со Ливерпул. Промени во тимот сега мора да има. Морати вети супер засилување во тимот, дава 100 мил фунти за Меси!? Па со тие пари ќе направи целосно нов тим. Може да ги купи Кварезма, Диего и Агуеро со тие пари и пак ќе му останат.
А за Манчини не сакам да коментирам повеќе, одамна се виде неговото.
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
meazza i ti samiot donekade go potvrduvas mojot post. Da imavme isklucoci na nekoi natprevari i imavme dobra igra, Ovaa godina toa bese natprevarot so Milan vo gradskotot derbi pa prilicno dobri bevme i na gostuvanjeto vo Fiorentna, no takvite natprevari se poveke isklucok otkolku tradicija.

Spored mene ovaa godina preku sila narednata ke bide resavacka dali ke uspeeme da napravime istorija koja ke se pamti vo narednite 100 godini.

Veke imame dve (kakvi takavi) tituli po red, tretata se smeska dokolku napravime pravilna transfer strategija za ova leto ke mozeme da vladeeme vo italija i Evropa i vo narednite tri godini.

Na pazarot za igraci ima nekolku interesni da ne gi spomnuvam pak bidejki vo eden moj prethoden post gi kazav zelbite. Poentata mi e sto Juve i Milan ke pocnat so rekonstrukcii na timot i nema da mozat da bidat konstantni poradi mnogute promeni na igracite, nesto sto bese slucaj so nas do pred nekoja godina. Za da zastanat na pravi noze na Juve ke mu treba najmalku 4 szoni a na Milan 2. Prakticno edinsteven seriozen konkurent ke ni bide Roma, koja poradi finansiskiot Hendikep ne bi trebalo da ni pravi pogolemi problemi.

So takava relaksiranost vo Serija A mozeme poubavo da se skoncentrirame na LS bez da go izgubime skudetoto. Pet tituli po red vo Serija A i dve vo LS se realnost koja treba da ja ostvarime no samo so pravilna politika.
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
Морати: Продажбата на Пирло беше грешка link

I malo dete znae deka e greska, ubavo e sto priznava no treba da pocne da uci od greskite i da ne dozvoli toa da se slucuva vo idnina.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.031
Поени од реакции
1.143
meazza i ti samiot donekade go potvrduvas mojot post. Da imavme isklucoci na nekoi natprevari i imavme dobra igra, Ovaa godina toa bese natprevarot so Milan vo gradskotot derbi pa prilicno dobri bevme i na gostuvanjeto vo Fiorentna, no takvite natprevari se poveke isklucok otkolku tradicija.

Spored mene ovaa godina preku sila narednata ke bide resavacka dali ke uspeeme da napravime istorija koja ke se pamti vo narednite 100 godini.

Veke imame dve (kakvi takavi) tituli po red, tretata se smeska dokolku napravime pravilna transfer strategija za ova leto ke mozeme da vladeeme vo italija i Evropa i vo narednite tri godini.

Na pazarot za igraci ima nekolku interesni da ne gi spomnuvam pak bidejki vo eden moj prethoden post gi kazav zelbite. Poentata mi e sto Juve i Milan ke pocnat so rekonstrukcii na timot i nema da mozat da bidat konstantni poradi mnogute promeni na igracite, nesto sto bese slucaj so nas do pred nekoja godina. Za da zastanat na pravi noze na Juve ke mu treba najmalku 4 szoni a na Milan 2. Prakticno edinsteven seriozen konkurent ke ni bide Roma, koja poradi finansiskiot Hendikep ne bi trebalo da ni pravi pogolemi problemi.

So takava relaksiranost vo Serija A mozeme poubavo da se skoncentrirame na LS bez da go izgubime skudetoto. Pet tituli po red vo Serija A i dve vo LS se realnost koja treba da ja ostvarime no samo so pravilna politika.
Јас ти зборев за одличните игри минатата сезона не за оваа. Се сложувам со тебе, слично мислење имам и јас, треба сега на трансвер пазарот да се одигра паметно, да се зајакни средниот ред, да се најде соодветна замена за Фиго и да се смени нешто во играта која гледаме дека повеќе не функционира. Но викам само дека и ова сезона имаме доволно квалитет и со овој состав, треба да го минеме ливерпул и да не биде ова уште една залудно потрошена сезона во лигата на шампионите.
Мислам дека Станкович, Фиго, Хименез, Занети со својата креативност можат да направат многу повеќе.
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
Za ova sezona se molev da ne ni se padne samo Liverpul, bidejki Benitez e inzvoreden takticar a LS se bazira na toa na TAKTIKA, Mancini spored mene ne e dorasnat za edno vakvo natprevaruvanja pa uste za presmetka so Benitez.

No kako ogromen FAN na Inter sigurno deka sakam da gi zdrvime i di se plasirame ponatamu, znam deka imame i kvalitet i sposobnost kaj igracite za da go napravime toa no sovetite od trenerot i postavenosta na igracite sto toj ke ja odredi e klucna za LS. da se nadevame deka IBRA konecno ke pokaze deka znae da igra dobro na golemi natprevari, FIgo i Stankovic i Himenz da im sozdavaat ogromna maka na Gerrard i kompanija a KAPITENOT da se nadmine sebesi i da im zbrca dva gola :)

ps milo mi e sto razvivme vakva ubava debata probav da postiram i vo fan klubot na Barsa i Real a ma pocnaa da mi gi brisat postovite, neznam dali se plasat od kvalitetna diskusija i postavuvanje na sprotivni milsenja. Imase postovi samo od tipot na da toj e dobar, a ne ovoj ne cini bez obrazlozenie zosto toa e taka
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
ps milo mi e sto razvivme vakva ubava debata probav da postiram i vo fan klubot na Barsa i Real a ma pocnaa da mi gi brisat postovite, neznam dali se plasat od kvalitetna diskusija i postavuvanje na sprotivni milsenja. Imase postovi samo od tipot na da toj e dobar, a ne ovoj ne cini bez obrazlozenie zosto toa e taka
Постовите ги бришат модераторите не фановите на Реал и Барса.Ај на дискусија?!?
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.031
Поени од реакции
1.143
Тука секогаш има кваитетна дискусија помеѓу фановите на Интер. Често имаме различни ставови, па затоа и дебатираме. Во спротивно не би имало причина за дебата :)
И еве го рејтингот на фудбалерите за натпреварот со Реџина според интер.ит:

Цезар 9.5
Маикон 7.5
Бурдисо 8
Матераци 7
Занети 8
Виера 7
Камбиасо 8
Станкович 6.5
Хименез 7
Креспо 6,5
Ибрахимович 8
Фиго 7
Ривас 7
Суазо 6
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
znam koj gi brise postovite pa duri imase i zakani kon nekoi drugi dkea ke dobiajt ban vo narednite nekolku dena ama nema vrska.

Nego ova zaboraviv preska da go spomnam me plasi toa sto Cezar na poslednte nekolku natprevari ni e igrac so najvisoka ocenka :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom