Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Ако е цената околу 12 мил евра мислам дека е ок.. ни треба замена за Дакур и Виера.. Диара е одлично решение.
Шо збори бе ти?Диара со 26 години да биде замена за Накур и Виера кој оди во надолна линија во кариерата.

И после немале добра игра па каде ке имаат со два ЦДМ во тимот.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.702
Поени од реакции
43.806
Ако е цената околу 12 мил евра мислам дека е ок.. ни треба замена за Дакур и Виера.. Диара е одлично решение.

Брат Диара си оди од Реал за да не биде замена , така да ако Интер го земат рачунај го у прв тим покрај Камбиа или како што вика Армин со двајца DMC во средина . . . па ово нема ни у Београду , после сме имале шит игра и шит посед на топка со целосно префрлање на средината , слушај ме , таквиот начин на игра умре многу одамна и у иднина неда нема да ни пали , така да најфакинг искрено се надевам дека истово ке остане само шпекулација .
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
Брат Диара си оди од Реал за да не биде замена , така да ако Интер го земат рачунај го у прв тим покрај Камбиа или како што вика Армин со двајца DMC средина . . . па ово нема ни у Београду , после сме имале шит игра и шит посед на топка со целосно префрлање на средината , слушај ме , таквиот начин на игра умре многу одамна и у иднина неда нема да ни пали , така да најфакинг искрено се надевам дека истово ке остане само шпекулација .
и ја исто ама ако си одат дакур и виера не е лош избор. иако ја навивам за менез или диего и посебно за АГУЕРО
 

gos

Wrong
Член од
8 ноември 2007
Мислења
719
Поени од реакции
56
figo se vraka protiv livorno.mislam deka ke igra protiv liverpool
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.702
Поени од реакции
43.806
и ја исто ама ако си одат дакур и виера не е лош избор. иако ја навивам за менез или диего и посебно за АГУЕРО

Знаеш зашто не го сакам Диара , поради фактот дека ќе игра во првиот тим , он во Реал е незадоволен од статусот кој го има , истиот како првотимец одамна го изгуби , значи кај и да оди ке оди доколку му е ветен првотимски статус . Да он би бил добар но за алтернатива на Камбиасо а 12 милиона за алтернативен играч не е потребно да се фрлат . А ако веќе си одат Дакур и Виеира , заборавате дека го имаме Пеле ( 20 години , член на младиот тим на Португалија ) кој е доста перспективен за таа позиција и играч кој е одлична замена за Камбиасо ( значи сеуште е млад и нема статус на првотимец , истиот го немаше ни во Гимараеш што е ок у ситуацијава т.е. има и таков договор кој btw ќе му трае 5 години т.е. до 2012 ) , а истото го мислам и за Маниче кој у принцип е класичен играч во средината кој за нијанса подобро се снаоѓа како дефанзивец во истата ( ради борбеноста и добрата физичка подготвеност ) има одличен преглед на играта , знае да проигра во празно , има доза на креативност и одлучен шут , така да доволно натпреварите да ги почнуваме со еден DMC ( Kaмбиасо кој веќе има две одлични алтернативи погоре наведени ) и еден АМC ( сеа за сеа Хименез го иаме тука а и Станкович би се снашол на истата позиција па дури и Маниче ) .

А добро ти текна на Диего и Менез . Бајаги страни уназад реков дека дека еден од нив обавезно мора у Интер , имав прилика Менез да го гледам на последните три натпревара за Монако во лигата , типот би бил нешто феноменално за Интер , одличен играч за врска , знае да се снајде дури и во Нападот како полушпиц , влегува мн лесно во шанси ( а е играч од средината ) и преферира стил на игра како Зидан , истите движења , потези , пасови и што мене ептен ме импресионира кај типов е што знае да игра со двете нозе ( нешто во стилот на Недвед у своите најдобри денови ) искрено и поголеми се шансите да го видиме него во Интер пред Се поради јаката врска Монако - Интер и поради се поголемата конкуренција за Диего од страна на големите клубови . Менез е сеуште во сенка али мое мислење е дека типот во иднина ке биде предводник на новата генерација француски фудбалери така да доколку Ти или било кој друг од фановиве на Интер има прилика да ги начека Монако на телевизииве , обрнете внимание на број 10 , ja oстанав speechless .
За Агуеро мислам дека и идната сезона ке остане во Атлетико со оглед дека оваа му е дебитантска а и Атлетико има голема шанса наредната сезона да игра во Лигата на Шампионите .


овоа ме потсети Балотели повикан ли е за ЛШ 2 дел?

Не е
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
За Агуеро мислам дека и идната сезона ке остане во Атлетико со оглед дека оваа му е дебитантска а и Атлетико има голема шанса наредната сезона да игра во Лигата на Шампионите
Зашто мислам дека не му е дебитантска во Атлетико.
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
Зашто мислам дека не му е дебитантска во Атлетико.
ја мислам дека предлани го купија од индепендиенте јаки пари фрлија и им го земаа на баерн пред нос ама мислам дека оваа сезона му е дебитантска не знам зашто лани не играше
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.702
Поени од реакции
43.806
Зашто мислам дека не му е дебитантска во Атлетико.
Aрмин у право си , моја грешка , али ептен бил типов у сенка покрај Торес , не сум приметил какво играчиште бил тогаш .
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.031
Поени од реакции
1.143
Брат Диара си оди од Реал за да не биде замена , така да ако Интер го земат рачунај го у прв тим покрај Камбиа или како што вика Армин со двајца DMC во средина . . . па ово нема ни у Београду , после сме имале шит игра и шит посед на топка со целосно префрлање на средината , слушај ме , таквиот начин на игра умре многу одамна и у иднина неда нема да ни пали , така да најфакинг искрено се надевам дека истово ке остане само шпекулација .
За играта на Интер не одлучуваме јас и ти.. одлучува Манчини, а тој форсира игра со 2ца CDM.. значи покрај Камби ни е потребен уште еден централен дефанзивен играч. Сега на таа позиција игра Занети.. се сложувам дека може тука да игра и Станкович, Маниче, го имаме и младиот Пеле но сепак со ваква игра добро би било да се има играч како Диара.. Виера колку и да е добар со своето однесување а и според прикажаното на теренот мислам дека слободно може да го напушти тимот.. а и годините си го прават своето.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.702
Поени од реакции
43.806
За играта на Интер не одлучуваме јас и ти.. одлучува Манчини, а тој форсира игра со 2ца CDM.. значи покрај Камби ни е потребен уште еден централен дефанзивен играч. Сега на таа позиција игра Занети.. се сложувам дека може тука да игра и Станкович, Маниче, го имаме и младиот Пеле но сепак со ваква игра добро би било да се има играч како Диара.. Виера колку и да е добар со своето однесување а и според прикажаното на теренот мислам дека слободно може да го напушти тимот.. а и годините си го прават своето.

Игра ? Кажи ми по каква игра е препознатлив денес Интер , силување на Фудбалот , Индивидуални Потези , Огромна среќа . Денес фудбал без креативец у средина не иде , ти го гледаш моментот , у стил на Интер им иде добро , реков јас многу од вас ( фанови на Интер ) летаат далеку горе во облаците ( дај бе сетете се кај бевте пред 3,4,5,6,7,8,9,10 години ) , затоа на моменти се каам што со Парма имавме огромна среќа , потребно е Интер да почне да губи за да сватите дека играат у принцип лошо , оваа сезона титулата ни е на дофат али од наредната ке биде весело , со такво преферирање во средината ти гарантирам дека не очекува повторно долг мрачен период а да не зборам за титулата во Лигата на Шампионите .

Не дека те напаѓам тебе , го напаѓам таквиот начин на игра за кој убеден сум и знам дека нема да ни донесе убава иднина зашто истите грешки од минатото повторно ги повтараат ( збориме ако се реализира трансферот ), имав еден убав пост одамна напишано дека Интер последната машина во средината ја имаше во Матеус , после него немаа квалитетен среден играч со офанзивни задачи 17 години ( мада Матеус беше се во средината , одбрана , центар , напад и е единствен таков тип на играч ) типот беше Гатузо , Пирло , Кака у едно ( не претеруем ) така да ако една карика ( онаа дефанзивната ) у средината е пополнета и тоа не со било кој , со Камбиасо ( Интелигенција е у прашање кај типов , владее на оваа позиција , и е еден од најдобрите на истава ) сепак фалинката сеуште стои и ќе стои дур го нема моментот на Еурека кај Манчини а и Морати .
Ке чекаме до летово па ќе видиме што и како сеа вака само шпекулираме и безвезе расправаме а од goal.com стално обратното излагало .
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.031
Поени од реакции
1.143
Игра ? Кажи ми по каква игра е препознатлив денес Интер , силување на Фудбалот , Индивидуални Потези , Огромна среќа . Денес фудбал без креативец у средина не иде , ти го гледаш моментот , у стил на Интер им иде добро , реков јас многу од вас ( фанови на Интер ) летаат далеку горе во облаците ( дај бе сетете се кај бевте пред 3,4,5,6,7,8,9,10 години ) , затоа на моменти се каам што со Парма имавме огромна среќа , потребно е Интер да почне да губи за да сватите дека играат у принцип лошо , оваа сезона титулата ни е на дофат али од наредната ке биде весело , со такво преферирање во средината ти гарантирам дека не очекува повторно долг мрачен период а да не зборам за титулата во Лигата на Шампионите .

Не дека те напаѓам тебе , го напаѓам таквиот начин на игра за кој убеден сум и знам дека нема да ни донесе убава иднина зашто истите грешки од минатото повторно ги повтараат ( збориме ако се реализира трансферот ), имав еден убав пост одамна напишано дека Интер последната машина во средината ја имаше во Матеус , после него немаа квалитетен среден играч со офанзивни задачи 17 години ( мада Матеус беше се во средината , одбрана , центар , напад и е единствен таков тип на играч ) типот беше Гатузо , Пирло , Кака у едно ( не претеруем ) така да ако една карика ( онаа дефанзивната ) у средината е пополнета и тоа не со било кој , со Камбиасо ( Интелигенција е у прашање кај типов , владее на оваа позиција , и е еден од најдобрите на истава ) сепак фалинката сеуште стои и ќе стои дур го нема моментот на Еурека кај Манчини а и Морати .
Ке чекаме до летово па ќе видиме што и како сеа вака само шпекулираме и безвезе расправаме а од goal.com стално обратното излагало .
И мене не ми е убава оваа игра на Интер, барем за око, но сепак носи резултати. Кога го напиша ти постот за Матеус, јас имав пост дека Интер треба да менува нешто во средина на теренот но постепено а не одеднаш.. ајде сега нека купи офанзивни играчи, го менуваме скоро цел среден ред и мислам дека тоа не е во ред.. нема да бидат уиграни секој ќе си игра за себе, ќе биде потребно повеќе време тој тим да стане целина, а посебно под водство на "стратегот" Манчини. Види ја играта на Барса сега.. игра многу офанзивно а сепак нема некои резултати.. одвај постигнува по еден гол на натпревар. А Интер токму со оваа игра веќе неколку сезони е несопирлив. Не знам колку сум во право, дали треба да се продолжи или да се остани со ваквиот начин на игра, дали е веќе време како шо викаш ти да се смени играта тоа се само наши мислења и предпоставки. Јас го почитувам твоето мислење, мислам дека е ок но да оставиме за тоа да си одлучи раководството на Интер, тие и најдобро си знаат..
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.702
Поени од реакции
43.806
За сите што беа скептични за Суазо , имаше и такви кои се прашуваа што бара во Интер . . . . . . Интер - Ливорно 2 : 0 25та минута од првото поливреме , стрелец на двата гола Суазо ( 14 и 18 та минута ) , викав јас дека одлично може да се снајде кога игра покрај еден класичен напаѓач , му се отвара голем простор , се надевам и со Ливерпул покрај Ибра ке го започне натпреварот .


edit : Извинување за доцнењево не бев пред PC

Inter (4-4-2): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 16 Burdisso, 26 Chivu, 6 Maxwell; 4 Zanetti, 30 Pelј, 19 Cambiasso, 5 Stankovic; 29 Suazo, 18 Crespo.
Subs: 1 Toldo, 7 Figo, 8 Ibrahimovic, 9 Cruz, 23 Materazzi, 24 Rivas, 28 Maniche.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom