Нарекувајте го исламот "ислам"

Член од
17 април 2013
Мислења
12
Поени од реакции
6
Пак за протестите берик?
Оди со Јохан полагај испити на земјоделски не поминува твојот муабет веќе,барем не после последново херојско пречекување на бивш затвореник кој одлежал казна за стореното дело.
Мислам дека е глупаво да спомнуваш било што во врска со херои,предавници,убиства,муслимани,ќафири.

бтв. да те потсетам,луѓето уште не се осудени немој тоа од ум да си го сметнуваш.
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.543
Ovoj islamski protest beshe za pravata na muslimanite slobodno da go dvizhat u podrumi. Tova i vrapçinjata u granka go znaat. Muslimanite go baraa pravnata drzhava i demokraciata, ustfari islamot za toa zbori celo vreme, samo koj da çita hajeti. Inaçe decata gi ubile nekoi tajni agenti od stransvo oni so nekakfa misteria go pravile ovaj zullum. Odgovorno tfrdam nikakfi albanci ili muslimani ne mozhat NIKAD da bidat krivci za ovoj slluçaj ili bilo kakov kriminalitet uopshte. Qur'anot vika vaka (parafraziram u citat) "ako musliman go puka na kafir, tova e hallal, ali ako kafirot go fati muslimanot vo zullum, onda muslimanot treba da ide na protest." I za kraj: ja znam profek arapski -- u znaminjata taçno pishuvashe: "zashto go delite narodot za xhabe, vie prokleti kafiri!" Ovaj islamski protest beshe naj plemenit do sega shtose desil u MK i beshe izveden so merka, ukus i u pravo vreme. Tova e vishe poznato u cel sfet.
kostafler eden prfo opismenise pa posle komentiraj nese vika stranstvo tuku sransvo i nee ustfari tuku usfari i protes a ne protest :tapp: se gleda deka ne si odel na casovi po literaturna knizevnos a tebe tie krivo deka islamot e naj dobar religia i od inat vaka si zboruval a toa go prizna i naj dobrijot svecki futbaler kristiano ronaldo koj se preobrazi vo musliman i sega se vika islamiano a ti i onaj berik dornadijan puknete od maka hehehe
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.312
Поени од реакции
81.519
во википедија ако сакаш и претседател на држава ќе те напишам, кој сака таму пишува, никој не ти брани, можеби не си знаел па да ти кажам дека википедија не е релевантен медиум,...уште помалку сомнителни портали......

Можеби сите муслимани го подржуваа протестот, но протестот не беше за ослободување на убијците, ако ти си видел парола, или си слушал изјава каде бараат да се пуштат убијците објави го тоа....ако мислиш дека тие арапски натписи значат тоа, можам да ти преведам некако....
Ахам, Википедија не е релевантен извор...
Дали она што сите го видовме не е релевантно?
Дали медиумите кои известуваа не се релевантни?

Јас ти дадов линкови од медиуми за тоа за што беа протестите. Види погоре. Сите кои ги подржаа тие протести немаат никакво морално право да бараат било што од мене, а особено не политичка коректност.
 
M

Muranyi

Гостин
абе пуно нели едно време беше атеист
Ти не ја разбираш тенденцијата да се бранат идеалите на своите,макар и биле погрешни.Осуда и оградување е научна фантастика во недостаток на рацио и морални вредности,така да не знам што те чуди во неговиот пост.
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
абе пуно нели едно време беше атеист
Атеист е на хартија. Во реланост е муслиман. Не смее во нивното племе да има атеисти, хомосексуалци, љубители на каури и ќафири.

Таквите се терминираат веднаш.
 
Член од
21 декември 2012
Мислења
924
Поени од реакции
452
Ovoj islamski protest beshe za pravata na muslimanite slobodno da go dvizhat u podrumi. Tova i vrapçinjata u granka go znaat. Muslimanite go baraa pravnata drzhava i demokraciata, ustfari islamot za toa zbori celo vreme, samo koj da çita hajeti. Inaçe decata gi ubile nekoi tajni agenti od stransvo oni so nekakfa misteria go pravile ovaj zullum. Odgovorno tfrdam nikakfi albanci ili muslimani ne mozhat NIKAD da bidat krivci za ovoj slluçaj ili bilo kakov kriminalitet uopshte. Qur'anot vika vaka (parafraziram u citat) "ako musliman go puka na kafir, tova e hallal, ali ako kafirot go fati muslimanot vo zullum, onda muslimanot treba da ide na protest." I za kraj: ja znam profek arapski -- u znaminjata taçno pishuvashe: "zashto go delite narodot za xhabe, vie prokleti kafiri!" Ovaj islamski protest beshe naj plemenit do sega shtose desil u MK i beshe izveden so merka, ukus i u pravo vreme. Tova e vishe poznato u cel sfet.
Петре бе, до кога со твојот сарказам?
 
Член од
21 декември 2012
Мислења
924
Поени од реакции
452
Ахам, Википедија не е релевантен извор...
Дали она што сите го видовме не е релевантно?
Дали медиумите кои известуваа не се релевантни?

Јас ти дадов линкови од медиуми за тоа за што беа протестите. Види погоре. Сите кои ги подржаа тие протести немаат никакво морално право да бараат било што од мене, а особено не политичка коректност.
Не се! Сите до еден лажете на кафирски начин.:P Всушност што друго да се очекува од поддржувачи на убијци на деца и цивили.:tapp: Мене не ми требаат линкови за да сфатам дека речиси цела една нација застана зад воен злосторник и убиец на деца и цивили и го прогласи за херој.:sick:

Кој парадокс човече имаш во мозочната инсталација.
--- надополнето: 20 април 2013 во 15:59 ---
Ти не ја разбираш тенденцијата да се бранат идеалите на своите,макар и биле погрешни.Осуда и оградување е научна фантастика во недостаток на рацио и морални вредности,така да не знам што те чуди во неговиот пост.
Мислам дека и ти не ја разбираш истата таа тенденција.
--- надополнето: 20 април 2013 во 16:01 ---
Седи мирен, ќе ти срочи некоја илахија, ќе бришеш профили пак.
Гадно си се зезнал ако си мислел дека сум бришел профил поради него.... или тебе.:icon_lol:
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
То "брате" Omer el Faruk ^^ објасни им на каурите и ќафирите кои се убијците на цивили, објасни како е богоугодно да убиеш каурски дечиња на најголемиот каурски празник. Објасни им како религијата на мирот на таквите убијци на каурчиња ќе им донесе 72 девици у рајот.

Само напред, не те разбираат.
 
W

Werther

Гостин
Според Омер ага (инаку и Омер е слабо писмен) прекршени биле сите правни норми кога се апселе осомничени за петкратно убиство ! (и правник бил Омер)

Ајде сега Омер ага, кажи ни ти како се апсат осомничени за петкратно убиство ?

На врата им се оди со сок и наполитанки ?
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Според Омер ага (инаку и Омер е слабо писмен) прекршени биле сите правни норми кога се апселе осомничени за петкратно убиство ! (и правник бил Омер)

Ајде сега Омер ага, кажи ни ти како се апсат осомничени за петкратно убиство ?

На врата им се оди со сок и наполитанки ?
Џабе се објаснуваш. За нив оној или оние што ќе убијат каур или ќафир, не се сметаат за убијци.

Туку тие се страдалници кои ќе добијат 72 девици.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom