Нарекувајте го исламот "ислам"

W

Werther

Гостин
Chill DA fuck down.
Сите си ја тераа својата агенда. Религијата им е само алатка.
Кога веќе почнавме со геноциди, еве едно чиче со припадност од религија која ти е поблиска, заштитен од луѓе со иста религија како неговата.
Ви ја претставувам Неговата екселенција доживотен претседател, филдмаршал, аџија, Др. Иди Амин Дада, VC, DSO,MC,CBE*.




*(VC =Victoria Cross, DSO= Distinguished Service Order,CBE= Conqueror of the British Empire. Е сеа MC јас лично сакам да мислам дека е Master of Ceremony со аспирација да постане ДЈ )
На греотата слабо образована тешко му е да мисли. Знам.

Eве нешто и од неговите браќа по вера Турци.


--- надополнето: 19 април 2013 во 17:04 ---
Зошто велиш „вашиот“? Ти не си Македонец?
И со ова што ти го цитирам, испаѓа сепак дека исламот е ИСЛАМ, насилен.
Остави го бре алах да си ги „убива“ убијците, убиец ќе стануваш делејќи правдина? Би си го убил синот бидејќи убил и нема да дозволиш да лежи затвор? Тоа сакаш да ми кажеш? Тоа те учи коранот? Тоа го бара алах од тебе?
Џабе му објаснуваш Хептаграме, ја немаат сите среќата барем средно образование да завршат.


;)
 
Член од
28 август 2008
Мислења
2.321
Поени од реакции
538
Не се двајца 5 се за случајот Смилковци.
Од сите погоре наброени само Тарчуловски е осуден и си ја одлежа казната.

Сите други Аркан, Младич, Милошевич не се осудени, т.е судењето им е во процес. (Милошевич си умре неосуден, немаше финална пресуда)

Тие во Хаг сеуште се судат, исто како и овие нашиве од Смилковци, и по твојата логика и тие во Хаг се сеуште невини.


;)
Oooo... sega me fati vo tesno. Imate li vie obraz be luge ?
1. Ako Trculoski e osuden za raten zlocinec koj ubi nedolzni civili,zosto tolkava ceremonija i docek od site vladini luge so viorenje na znaminja na Isus ? Za razlika od onie koi protestiraa za apsenjeto na osomnicenite kaj smiljkovskoto ezero,neli ste vie vistinskite poddrzuvaci na UBIJCI ?

2. Za Arkan,Karadzic,Mladic,Seselj,,, ne se baraat poveke dokazi,sekoj ponatamosen dokaz protiv ovie e samo za da se odredi kolkavav ke bide stepenot na kaznata; Smrtna ili Dozivoten zatvor.
A za osomnicenite kaj smiljkovskoto ezero seuste se aka po dokazi dali bile prisutni tamu ili ne bile.

Megju ostanatoto,jas go citirav Kur'anskiot aet koj so Dusa go pocituvam. Ako se osudat so dokazi deka se Ubijci i za mene ke bidat Ubijci neznam koi da se. Da mi se dozvoli jas vo lice da gi pluknam na tie sto deca ubivaat ni krivi ni dolzni.
Mene samo mozete da mi gi iskrivuvate postovite,no toa voopsto ne mi e griza,se poznavam ubavo koj sum i sto sum i kakov sum. Ubijci ste vie i sekoj koj poddrzuva Ubijci.
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.824
Поени од реакции
11.848
Mene samo mozete da mi gi iskrivuvate postovite,no toa voopsto ne mi e griza,se poznavam ubavo koj sum i sto sum i kakov sum. Ubijci ste vie i sekoj koj poddrzuva Ubijci.
Јас прашувам, не ти ги извртувам зборовите: дали би си го убил синот ако е убиец - или ќе дозволиш да се осуди на 20 години затвор?
Според тоа ТИ ШТО ЦИТИРАШ ОД КОРАНОТ, мене ми изгледа дека твојот бог те оправдува и бара од тебе ти да бидеш убиец на убиецот - тоа ли е казната на исламот?
Зошто алах не го казни, та мора ти? Зошто наместо да се намали бројот на убијци според коранот се зголемува...???
 
Член од
28 август 2008
Мислења
2.321
Поени од реакции
538
На греотата слабо образована тешко му е да мисли. Знам.

Eве нешто и од неговите браќа по вера Турци.


--- надополнето: 19 април 2013 во 17:04 ---

Џабе му објаснуваш Хептаграме, ја немаат сите среќата барем средно образование да завршат.


;)
Uste be ke isprevrtuvate. Pa neli bea ovie tie koi se samokaznuvaa za veligden ?
http://www.bigradiobl.com/b/filipinski-vjernici-razapeti-na-krstovima-na-veliki-petak/
Cudo i ovie za veliki petok ? Ne znaev deka po tradicija im e na hristijanite da se samokaznuvaat na ovoj den a pritoa da obvinat na nekoj drug. :D
--- надополнето: 19 април 2013 во 17:16 ---
На греотата слабо образована тешко му е да мисли. Знам.

Eве нешто и од неговите браќа по вера Турци.


--- надополнето: 19 април 2013 во 17:04 ---

Џабе му објаснуваш Хептаграме, ја немаат сите среќата барем средно образование да завршат.


;)
Uste be ke isprevrtuvate. Pa neli bea ovie tie koi se samokaznuvaa za veligden ?
http://www.bigradiobl.com/b/filipinski-vjernici-razapeti-na-krstovima-na-veliki-petak/
Cudo i ovie za veliki petok ? Ne znaev deka po tradicija im e na hristijanite da se samokaznuvaat na ovoj den a pritoa da obvinat na nekoj drug. :D
 
W

Werther

Гостин
Uste be ke isprevrtuvate. Pa neli bea ovie tie koi se samokaznuvaa za veligden ?
http://www.bigradiobl.com/b/filipinski-vjernici-razapeti-na-krstovima-na-veliki-petak/
Cudo i ovie za veliki petok ? Ne znaev deka po tradicija im e na hristijanite da se samokaznuvaat na ovoj den a pritoa da obvinat na nekoj drug. :D
http://en.wikipedia.org/wiki/Armenian_Genocide

Eрменскиот геноцид е ова бе слабо образован, извршен од Турците. Нели ти е гад од себеси понекогаш. Сериозно те прашувам?
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.824
Поени од реакции
11.848
Јас не сум христијанин и не се само-казнувам.
И ајде пак:
Дали би си го убил синот ако е убиец - или ќе дозволиш да се осуди на 20 години затвор?
Според тоа ТИ ШТО ЦИТИРАШ ОД КОРАНОТ, мене ми изгледа дека твојот бог те оправдува и бара од тебе ти да бидеш убиец на убиецот - тоа ли е казната на исламот? Шеријатскиот закон е ваков? И исламот не е насилство според ова ти што збориш?
Зошто алах не го казни, та мора ти? Зошто наместо да се намали бројот на убијци според коранот се зголемува...???

п.с. Христијаните барем се само-казнуваат - ти што, би си го убил и синот... :(
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.312
Поени од реакции
81.519
http://en.wikipedia.org/wiki/Armenian_Genocide

Eрменскиот геноцид е ова бе слабо образован, извршен од Турците. Нели ти е гад од себеси понекогаш. Сериозно те прашувам?
АлКаеда е циничен.
Знае добро он што се дешавало у Ерменија, на почетокот од овој век.
Ова ти е исто како што безобразно ги брани убијците од Велигден/Смилковско.
Тоа е вид на примитивен, плиток цинизам, употребен во недостаток од нешто подлабоко.
 
W

Werther

Гостин
АлКаеда е циничен.
Знае добро он што се дешавало у Ерменија, на почетокот од овој век.
Ова ти е исто како што безобразно ги брани убијците од Велигден/Смилковско.
Тоа е вид на примитивен, плиток цинизам, употребен во недостаток од нешто подлабоко.
Јас не сум видел поголема гнаса од овој во животот. Најискрено.
Морална и интелектуална БЕДА.

Светов би функционирал подобро доколку би го снемало.
Гнасотилак прав. 1.5 милиони народ истребија Турците, а тој се потсмева.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.312
Поени од реакции
81.519
Гнасотилак прав. 1.5 милиони народ истребија Турците, а тој се потсмева.
Ти се молам.... па тоа се само каури.
Турците од тоа време, што го направиле овој масакр, сега ние ги пцуеме, ама затоа види кој живее у беда, а кој си го тера сега ќеифот со 72 девици во џенетот.
 
Член од
15 април 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
796
Мојот прв пост на темава - мој повик кон моите да не се спуштаат на варварско ниво и мое почитување кон другите зошто сум 100% сигурна дека со било која религија да дојдеш на овој свет способен си да си човек.

Под варвари ги подразбирам само убијците разголени од имиња белези верувања и од факти кого го убиле и зошто - под варвари ги подразбирам убијците кои убиваат во Божјо име и убиваат се и сешто. Ниеден од нив не оправдувам.

Не ве оправдувам ни вас во темава ни себе што мислев како вас пред годините еве зошто:
ако го погледниш светов еве денес цела историја збришана само настаните од последниве десет дена во светов - секакви гадотии ќе видиш и многу зло. А вие сте се пикнале во историјата. Што се има таму? Ако сакаме иднината да не ни биде иста како минатото и во Македонија и во светот не смееме вака. Сигурно нема да ја заборавиме секој својата болка, како дедо ми што памтеше дека пола чета партизани (другари) пред очи му ја стрелале за да не одат на срем така и ние ќе го памтиме ланскиот Велигден. Ама треба вината да ја ставиме на право место - кај убијците. Ако не сме сигурни кои се Бог сигурно знае. А не можам да ја поставам вината во цивилното население затоа што таа вера ја исповедаат. Не можете ни вие овде што сте муслимани да ме обвините мене за било чие убиство, за било чии дела, зборови или мисли. Јас сум таа што сум имам свои дела недела зборови молитви клетви и мисли.
Soul-of-Space ете не се тие по сликите во мојте молитви ама ти си. Бери памет не води никаде ова. Темава е брутална јас за инат сакам да ви делам памет на сите. Било кој лудак од било која страна може да се исполни со идеи читајќи ве - како ќе се чувствувате после? Било кој политичар може да ве искористи а политиката е ...
 
Член од
28 август 2008
Мислења
2.321
Поени од реакции
538
Јас прашувам, не ти ги извртувам зборовите: дали би си го убил синот ако е убиец - или ќе дозволиш да се осуди на 20 години затвор?
Според тоа ТИ ШТО ЦИТИРАШ ОД КОРАНОТ, мене ми изгледа дека твојот бог те оправдува и бара од тебе ти да бидеш убиец на убиецот - тоа ли е казната на исламот?
Зошто алах не го казни, та мора ти? Зошто наместо да се намали бројот на убијци според коранот се зголемува...???
Dete,tie citati stojat zapisani na pravniot fakultet vo univerzitetot na Harvard... Filozofijata tvoja i negiranjeto na pravdata,leci si ja na nekoj drug nacin.
http://maggionews.com/harvard-university-quran-verse-is-one-of-the-greatest-expressions-of-justice-in-history/
--- надополнето: 19 април 2013 во 18:06 ---
Hmm..Cudna rabota.. Teroristickot napd vo Boston izveden od Cecenci\ Muslimani.....
Cek da si gi stavam rozevite naocari.....ma neeee to se samo deca igraju.....
So e tuka cudno. Muslimanite i pogolem "teroristicki" napad od onoj vo Boston izvedoa. 9/11,onoj na Kulite Bliznacki. Isti napad e i ovoj.
;)
--- надополнето: 19 април 2013 во 18:08 ---
АлКаеда е циничен.
Знае добро он што се дешавало у Ерменија, на почетокот од овој век.
Ова ти е исто како што безобразно ги брани убијците од Велигден/Смилковско.
Тоа е вид на примитивен, плиток цинизам, употребен во недостаток од нешто подлабоко.
Odi Trculoski neka te nauci kako toa se pravi strucno. Toj ima veke diploma za ubivanje nedolzni deca.
--- надополнето: 19 април 2013 во 18:09 ---
Мојот прв пост на темава - мој повик кон моите да не се спуштаат на варварско ниво и мое почитување кон другите зошто сум 100% сигурна дека со било која религија да дојдеш на овој свет способен си да си човек.

Под варвари ги подразбирам само убијците разголени од имиња белези верувања и од факти кого го убиле и зошто - под варвари ги подразбирам убијците кои убиваат во Божјо име и убиваат се и сешто. Ниеден од нив не оправдувам.

Не ве оправдувам ни вас во темава ни себе што мислев како вас пред годините еве зошто:
ако го погледниш светов еве денес цела историја збришана само настаните од последниве десет дена во светов - секакви гадотии ќе видиш и многу зло. А вие сте се пикнале во историјата. Што се има таму? Ако сакаме иднината да не ни биде иста како минатото и во Македонија и во светот не смееме вака. Сигурно нема да ја заборавиме секој својата болка, како дедо ми што памтеше дека пола чета партизани (другари) пред очи му ја стрелале за да не одат на срем така и ние ќе го памтиме ланскиот Велигден. Ама треба вината да ја ставиме на право место - кај убијците. Ако не сме сигурни кои се Бог сигурно знае. А не можам да ја поставам вината во цивилното население затоа што таа вера ја исповедаат. Не можете ни вие овде што сте муслимани да ме обвините мене за било чие убиство, за било чии дела, зборови или мисли. Јас сум таа што сум имам свои дела недела зборови молитви клетви и мисли.
Soul-of-Space ете не се тие по сликите во мојте молитви ама ти си. Бери памет не води никаде ова. Темава е брутална јас за инат сакам да ви делам памет на сите. Било кој лудак од било која страна може да се исполни со идеи читајќи ве - како ќе се чувствувате после? Било кој политичар може да ве искористи а политиката е ...
Vie ste izgleda novi pa ne znaete komu toa sovet mu davate.
 
W

Werther

Гостин
Vie ste izgleda novi pa ne znaete komu toa sovet mu davate.
Нема врска тоа, и по 3 поста можам да пресудам. По начинот на изразување, можам да пресудам кому му треба совет и образование.

Прочитај си ги постовите на темава и ќе ти текне, кој нема ни два дена школо.


;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom