Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
25 септември 2008
Мислења
342
Поени од реакции
63
Колку би коштало HTC desire на старо? и шо би кажале за самсунг галакси 2 мини дали е добар дали да го зимам ?
--- надополнето: 14 април 2013 во 16:39 ---
Колку би коштало HTC desire на старо? и шо би кажале за самсунг галакси 2 мини дали е добар дали да го зимам ?
--- надополнето: 14 април 2013 во 16:43 ---
Колку би коштало HTC desire на старо? и шо би кажале за самсунг галакси 2 мини дали е добар дали да го зимам ?
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.675
Поени од реакции
2.622
Колку би коштало HTC desire на старо? и шо би кажале за самсунг галакси 2 мини дали е добар дали да го зимам ?
--- надополнето: 14 април 2013 во 16:39 ---
Колку би коштало HTC desire на старо? и шо би кажале за самсунг галакси 2 мини дали е добар дали да го зимам ?
--- надополнето: 14 април 2013 во 16:43 ---
Колку би коштало HTC desire на старо? и шо би кажале за самсунг галакси 2 мини дали е добар дали да го зимам ?
htc desire vo mobelix 7.500 половен али пак даваат 6 месеци гаранција.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Ако некој се разбира околу Nokia N9 нека каже дали проблемот е во батеријата или ...
Еве два дена ја полнам а батеријата е празна, не се полни, плус ако го уклучам ќе се појави екранот и после 2-3 секунди пак ќе се исклучи целосно телефонот, па после некои 15 минути пак ќе даде сигнал дека демек ’’се полни‘‘ но при отварање на телефонот само ќе се појави екранчето и за 2-3 секунди пак целосно ќе се исклучи телефонот ... зашто батеријата не се полни, телефонот се полни веќе 48 часа ...
Сигурно е цркната батеријата, што да правам, некој совет, нова батерија, сервис ... !!!
Инаку половно ми е купен, но на почетокот го немаше овој проблем !
 
Член од
24 октомври 2012
Мислења
14
Поени од реакции
2
<body><p> kolku bi kostal HTC desire C na staro?
--- надополнето: 15 април 2013 во 02:18 ---
<body><p> kolku bi kostal HTC desire C na staro?
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
Да си прашам. Типото толку е лош телефон? На gsm arena воопшто не го фалат. Има ли енкој искуства со овој телефон?
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
Да си прашам. Типото толку е лош телефон? На gsm arena воопшто не го фалат. Има ли енкој искуства со овој телефон?
Другарче мое има типо,после некои 2 месеци користење му се hard brick-на (не се упалуваше уопште),среќа имаше гаранција.. Не е ништо посебно,доколку го користиш телефонот само за повици и музика,тогаш можеби ќе ти се погоди. Сепак мој совет ти е да си присобереш за нешто боље,има многу подобри опции.
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.675
Поени од реакции
2.622
<body><p> kolku bi kostal HTC desire C na staro?
--- надополнето: 15 април 2013 во 02:18 ---
<body><p> kolku bi kostal HTC desire C na staro?
Половен хтц десире Ц во мобелих ти е 6000 и даваат 6 месеци гранција. Според мене добар е телефонот.
--- надополнето: 15 април 2013 во 14:26 ---
Другарче мое има типо,после некои 2 месеци користење му се hard brick-на (не се упалуваше уопште),среќа имаше гаранција.. Не е ништо посебно,доколку го користиш телефонот само за повици и музика,тогаш можеби ќе ти се погоди. Сепак мој совет ти е да си присобереш за нешто боље,има многу подобри опции.
Не се разбирам многу но нели ако се брикне телефонот вината е кај сопственикот тој има чепкано нешто. Еве јас имав хуавеи у8180 и менав андроид глупости и телефонот се брикна ништо не се појавува на екранот апсулутно ништо.
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
Половен хтц десире Ц во мобелих ти е 6000 и даваат 6 месеци гранција. Според мене добар е телефонот.
--- надополнето: 15 април 2013 во 14:26 ---

Не се разбирам многу но нели ако се брикне телефонот вината е кај сопственикот тој има чепкано нешто. Еве јас имав хуавеи у8180 и менав андроид глупости и телефонот се брикна ништо не се појавува на екранот апсулутно ништо.
Si formatirashe sd-cardot. Taka da chisto sumljam deka on zgreshil mnogu.

Sent from my ST25 using Tapatalk 2
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.587
Поени од реакции
4.435
Јас го имам топото скороо еден месец, телефончето за тие пари е коска, е сеа мана му е шо екранот е малечок а како машина е 5-ка, многу меморија, ОС 4.0.4, повеќе од јасно е дека за тие пари нема да најдеш слично, во конкуренција му се от991, самсунг галакси мини, хатеце експлорер и овој zte кис и блејд, ја би идел и опет на типово (y)
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.666
Поени од реакции
21.097
некој со htc one x , и дали вреди телефончево .. ми се пружа можност да го земам со 50 % попуст ново неотпаковано !!!!
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Ако некој се разбира околу Nokia N9 нека каже дали проблемот е во батеријата или ...
Еве два дена ја полнам а батеријата е празна, не се полни, плус ако го уклучам ќе се појави екранот и после 2-3 секунди пак ќе се исклучи целосно телефонот, па после некои 15 минути пак ќе даде сигнал дека демек ’’се полни‘‘ но при отварање на телефонот само ќе се појави екранчето и за 2-3 секунди пак целосно ќе се исклучи телефонот ... зашто батеријата не се полни, телефонот се полни веќе 48 часа ...
Сигурно е цркната батеријата, што да правам, некој совет, нова батерија, сервис ... !!!
Инаку половно ми е купен, но на почетокот го немаше овој проблем !​
 
Член од
31 август 2008
Мислења
499
Поени од реакции
381
Ако некој се разбира околу Nokia N9 нека каже дали проблемот е во батеријата или ...​
Еве два дена ја полнам а батеријата е празна, не се полни, плус ако го уклучам ќе се појави екранот и после 2-3 секунди пак ќе се исклучи целосно телефонот, па после некои 15 минути пак ќе даде сигнал дека демек ’’се полни‘‘ но при отварање на телефонот само ќе се појави екранчето и за 2-3 секунди пак целосно ќе се исклучи телефонот ... зашто батеријата не се полни, телефонот се полни веќе 48 часа ...​
Сигурно е цркната батеријата, што да правам, некој совет, нова батерија, сервис ... !!!​
Инаку половно ми е купен, но на почетокот го немаше овој проблем !​
Можно покрај батеријата да е и до полначот.Безболен тест ќе ти биде да пробаш со друг полнач,а потоа и со друга иста батерија(друг полнач лесно ќе најдеш).
--- надополнето: 15 април 2013 во 19:05 ---
некој со htc one x , и дали вреди телефончево .. ми се пружа можност да го земам со 50 % попуст ново неотпаковано !!!!
Телефонот е одличен,но колку е тоа 50%? :)
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Можно покрај батеријата да е и до полначот.Безболен тест ќе ти биде да пробаш со друг полнач,а потоа и со друга иста батерија(друг полнач лесно ќе најдеш).
А ако е до батеријата каде да купам батерија за тој телефон(Nokia N9) и како ќе ја сменам кога овие телефони се запечатени, не се ко оние постарите генерации, едино на сервис, сам не пробувам да го отворам и да му мењам батерија ... колку кошта нова батерија за овој телефон ?!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom