Предлог за филм со кратка рецензија

Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Кој сака цртан филм (комедија, детско сценарио)
Рататули
 
Член од
13 август 2007
Мислења
28
Поени од реакции
0
Па последно го гледав I am Legend и мислам дека вреди да се гледа ..!!
 
Член од
24 август 2006
Мислења
136
Поени од реакции
45
И најавната реченица за филмот: “ Strangers shouldn't talk to little girls.“ :vozbud:
Филмов ме извади од памет со оглед на тоа што не ја знаев содржината. Им препорачувам на сите што сакаат да го гледаат воопшто да не чепкаат по содржината и деталите од филмот предходно. Добро филмче, многумина (не)пријатно ќе ги изненади :)
Најпрво би предупредил дека филмов дефинитивно не е за лица под 18 години.А дефинитивно е за дечки од 20 па се до 50 години...зависници од нет...од чат,од состаноци со виртуелните тин пријателки.
Мислам дека женскиот мозок (не е ама сепак) е препорачливо да го прогледа ова парче видео......15 години нека биде минимумот.

Како го конзервирав....со тоа уште повеќе го изрекламирав:toe:

П.С.
Girls
Немој да си мислите дека можете да си поиграте со оган,а да не бидете изгорени.Немој да се лажете дека ова ќе ви успее во реалниот живот.Затоа внимателно...ваквите манијаци демнеат од сите страни.
Boys
:nenene:
 
Член од
29 декември 2007
Мислења
305
Поени од реакции
0
Може ли некој предлод за добар трилер или научно фантастичен филм?
Нешто како:
-Revolver
-Transporter
-Chaos
-The Game
-Swordfish
-I am legend
-Resident Evil
-Scarface
-The Prestige
-The Illusionist
(Горе наведените филмови меѓу другото се мои препораки за добар филм(трилер, акција). Ако не сте ги гледале, би требало веднаш да ги гледате)
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
3
koj go nema gledano fight club neka go zemi odmaa aa ista taka mora da go spomnam i stigmata :P
 

Famous Last W

I LoV3 YoU..
Член од
24 август 2007
Мислења
1.515
Поени од реакции
5
Земето го High School Musical 2 мн е добар за тинејџери ќе ви се допадне.:smir:
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
da se razbira :)

Може ли некој предлод за добар трилер или научно фантастичен филм?
Нешто како:
-Revolver
-Transporter
-Chaos
-The Game
-Swordfish
-I am legend
-Resident Evil
-Scarface
-The Prestige
-The Illusionist
(Горе наведените филмови меѓу другото се мои препораки за добар филм(трилер, акција). Ако не сте ги гледале, би требало веднаш да ги гледате)
lost highway,milholland drive - linch
stay - marc foster
amores perros , 21 grams - inarritu
y ta mama tam bien - caron
the fountain - aronofsky
the acid house -mc guigan
romanzo criminale - placido
lock , stock ... - snatch - guy ritchie
fight club - fincher
extasis - barosso
day watch , night watch - bekmanbetov
amellie poulen , delicatesen , city of lost children - jounet

ocekuvam kritiki : ??? :smir::pos2::pos2::pos2:
pozZ
 
Х

Ханзо

Гостин
Земето го High School Musical 2 мн е добар за тинејџери ќе ви се допадне.:smir:
ACHTUNG! Само за деца под 14 години...


На сите би им го препорачал Idiocracy, можеби најдобриот филм што сум го гледал до сега. Неверојатна комедија која на многу интересен начин ја претставува светската иднина (а Бога ми и денешната Америка)...ех, каде оди светов :wink:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.638
Поени од реакции
5.317
Најновиот мој гледан филм е StarDust или Ѕвездена Прашина??Многу закон Љубовна Комедија...

 

Famous Last W

I LoV3 YoU..
Член од
24 август 2007
Мислења
1.515
Поени од реакции
5
ACHTUNG! Само за деца под 14 години...


На сите би им го препорачал Idiocracy, можеби најдобриот филм што сум го гледал до сега. Неверојатна комедија која на многу интересен начин ја претставува светската иднина (а Бога ми и денешната Америка)...ех, каде оди светов :wink:
LoL. Абе зш за деца како тоа виде дека сум 14 години и право дете филмот е добар за тинејџери сеа што:smir:
 
Х

Ханзо

Гостин
LoL. Абе зш за деца како тоа виде дека сум 14 години и право дете филмот е добар за тинејџери сеа што:smir:
Хм...изгледа лошо се изразив. Филмот е добар, всушност, филмот е СУПЕР за лажење тинејџериња. Абе џабе зборувам тука, гледај го Idiocracy, ќе сфатиш за што ти зборувам.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.274
Поени од реакции
78.922
"U gotta put this wire in ur ear, this in ur ass, and this in ur mouth... Thats wright...
No,no sry i was wrong. Put this in ur mouth, and this in ur ass, and the other into ur ear!"
lol

А предлог: Grindhouse movies.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom