Помош и совети

Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.900
Поени од реакции
23.293
Дечки, не сум многу по соните, појќе од ИксБокс се разбирам, али имам 2 у играчница , и ми треба малу помош...
Едното сони, кој ќе го пуштим цедето ( само ПЕС ми се игра на тоа сони, цедето е оригинал) почнува се нормално, али за време на утакмица на пример на фаул, гол или било како прекин, се укочува, и треба да го померим со рука сонито за да продолжи утакмицата...
И така пак скоро на секој прекин..
Со што имам проблем, со цедето, со ласерот, со механизмот??
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.584
Поени од реакции
4.428
Дечки ми треба ГОООЛЕМА услуга :) сакам да ја почнам Elder Scrolls Skyrim Online:vozbud: се мачам два дена и никако да најдам пач или нешто друго, незнам шо да правам, ми треба помош од некој да ме упати, линк да ми прати или билошто, многу би ви бил благодарен :cuc:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Дечки ми треба ГОООЛЕМА услуга :) сакам да ја почнам Elder Scrolls Skyrim Online:vozbud: се мачам два дена и никако да најдам пач или нешто друго, незнам шо да правам, ми треба помош од некој да ме упати, линк да ми прати или билошто, многу би ви бил благодарен :cuc:

Кога ќе излезе играта, ќе ти помогне некој.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.584
Поени од реакции
4.428
Абе мислам дека е излезена пријателче o_O ми се пофали едно другарче дека излегла и дека ја инсталирал :facepalm:
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.308
Поени од реакции
3.064
Абе мислам дека е излезена пријателче o_O ми се пофали едно другарче дека излегла и дека ја инсталирал :facepalm:
Не постои "Elder Scrolls Skyrim Online" .... а и не е во план за да постои.


Од друга страна во development е "The Elder Scrolls Online" ...ќе излезе најверојатно на крајот на годинава...и ќе се плаќа за да се игра.

Така да тој другар ти само ти пушта водичка.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.584
Поени од реакции
4.428
Чекај малце пријателе...Скајрим онлајн и Елдер Скролс онлајн да не не е исто а? :icon_lol:
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.308
Поени од реакции
3.064
Член од
29 март 2013
Мислења
4.584
Поени од реакции
4.428
http://elderscrolls.wikia.com/wiki/Mods:Skyrim_Online
На ова мислев а реков ТЕСО ..моја грешка (y) читуцкај ...
--- надополнето: 2 април 2013 во 13:42 ---
одкако ти го копирав линков видов дека и ти си ми вратил океј е (y) се разбравме, моја грешка
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.308
Поени од реакции
3.064
http://elderscrolls.wikia.com/wiki/Mods:Skyrim_Online
На ова мислев а реков ТЕСО ..моја грешка (y) читуцкај ...
--- надополнето: 2 април 2013 во 13:42 ---
одкако ти го копирав линков видов дека и ти си ми вратил океј е (y) се разбравме, моја грешка
Ааах...не сум те разбрал.

Иначе не го имам лично пробано модов али од што зборат не е баш добар.....многу багови...и е далеку од реален "Skyrim Online".
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.584
Поени од реакции
4.428
Да ти кажам ја играм Скајрим година дена, многу сум задоволен, прееејако нешто :) подобро здравје, сакав да ја почнам и онлајн да видам како е, симнав еден мод ама имам проблем нешто, затоа се обратив реков да пробам со помош ;) а за баговите имам слушнато али ај реков да споредиме :icon_mrgr:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Да ти кажам ја играм Скајрим година дена, многу сум задоволен, прееејако нешто :) подобро здравје, сакав да ја почнам и онлајн да видам како е, симнав еден пач ама имам проблем нешто, затоа се обратив реков да пробам со помош ;) а за баговите имам слушнато али ај реков да споредиме :icon_mrgr:

Што е толку прејако? Конкретно за Skyrim:
Избор на оружја - тапа, си правиш сам и не те тепа никој жив.
Избор на армор - тапа, си правиш сам....
Side quests се интересни и нивните приказни, ама наградите - џабе патот...
Приказна - добра ама прекратка
Прелесна игра, со еден-два клика умира змеј :)

180 саати потрошив, поминав 100% од играта, незадоволен.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.584
Поени од реакции
4.428
Што е толку прејако? Конкретно за Skyrim:
Избор на оружја - тапа, си правиш сам и не те тепа никој жив.
Избор на армор - тапа, си правиш сам....
Side quests се интересни и нивните приказни, ама наградите - џабе патот...
Приказна - добра ама прекратка
Прелесна игра, со еден-два клика умира змеј :)

180 саати потрошив, поминав 100% од играта, незадоволен.
:) во право си скоро за се што кажа.
- квестовите се со малце пати (освен во ДБ).
- за кратко време можиш да се направиш ѕвер.
- приказната е предобра заедно со сите ефекти бекграунд и све.
- оружје има доволно мислам, што сакаш да има...зоља? :icon_lol: а и не е баш така како шо кажуваш (се сам), значи ти требаат пари а ако тргниме пак од твојата теза (малце пари за квестовите) ...значи сепак е интересно.

И замисли на пример да умираше ти со два-три клика на змејот :ROFLMAO: е немаше да биди интересно, плус змејовите и не умираат баш така лесно како што кажа а за троловите да не праиме муабет, да не го сретнеш на патот - готов си, јас сум 40 левел и моажам да кажам дека сум солидно нареден и ако не го употребам Spectral assasian ништо не правам... така да и не се слагам баш во се.

А за тоа што викаш дека е прекратка во право си али па затоа ја имаш Драгонборн (y)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
:) во право си скоро за се што кажа.
- квестовите се со малце пати (освен во ДБ).
- за кратко време можиш да се направиш ѕвер.
- приказната е предобра заедно со сите ефекти бекграунд и све.
- оружје има доволно мислам, што сакаш да има...зоља? :icon_lol: а и не е баш така како шо кажуваш (се сам), значи ти требаат пари а ако тргниме пак од твојата теза (малце пари за квестовите) ...значи сепак е интересно.

И замисли на пример да умираше ти со два-три клика на змејот :ROFLMAO: е немаше да биди интересно, плус змејовите и не умираат баш така лесно како што кажа а за троловите да не праиме муабет, да не го сретнеш на патот - готов си, јас сум 40 левел и моажам да кажам дека сум солидно нареден и ако не го употребам Spectral assasian ништо не правам... така да и не се слагам баш во се.

А за тоа што викаш дека е прекратка во право си али па затоа ја имаш Драгонборн (y)

Што ќе ми се пари таму? Сакам пример, кога ќе поминам некој квест, да ми даде некое необично и добро оружје, со асални атрибути, да ти е мерак да играш. Вака ќе даде некоја глупост, а за 3 секунди сам си правиш ѕвер од оружје и не го мењаш никогаш. Скоро се убивав со еден удар, ако е нешто потешко, лев+десен клик и мртво е :)
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.584
Поени од реакции
4.428
Што ќе ми се пари таму? Сакам пример, кога ќе поминам некој квест, да ми даде некое необично и добро оружје, со асални атрибути, да ти е мерак да играш. Вака ќе даде некоја глупост, а за 3 секунди сам си правиш ѕвер од оружје и не го мењаш никогаш. Скоро се убивав со еден удар, ако е нешто потешко, лев+десен клик и мртво е :)

Малку си контрадикторен пак, велиш нејќеш пари сакаш добро оружје, па ако се даваа толку добри и јаки оружја ќе беше ли интересно?

За да си направиш оружје сам прво треба да пукаш смитинг левели а за тоа треба пари, и башка тоа ти треба и метал и сите други работи, знаеш барем ;)

И да, мора да признаеме дека Скајрим и не е баш игра за едно седнување и превртување, филингот е на ден по 2-3 квеста, малце маркет, комуникација- заебанција и така :D јас на пример вака многу уживам и покрај тоа што и јас ја превртив скоро цела за кратко време итоа на два пати :tapp: еднаш со Норд после со Орка :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom