Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Ako e so model na motor bez mehanički razvodnik onda verovatno bombinata pocnuva da zafrkava.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
средив тоа ама ништо скршено едно од овие http://img.photobucket.com/albums/v246/gernsteine/de-locklength.jpg ... кај може да се најде вакво знам дека во продавница ама во која
Се моли некој од колегите од Ск да одговори...

Незнам кај да те упатам, мада ако ме прашаш мене, јас би барал половно... Како што гледам од сликата, се работи за куќиштето, цилиндарот само се преклава. Новите се многу понеквалитетни.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
94
Поени од реакции
11
kako moze da se napravi za kola (benzinec) da dobie podobar zvuk osven so auspuh..
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
kako moze da se napravi za kola (benzinec) da dobie podobar zvuk osven so auspuh..
Sport filter,nešto kako ova. Kaj 16v dava mnogu jak i ostar zvuk. Ednas prodadov hyundai coupe so ovakvo. Kako ubavo ržeše filterot,kef da go gaziš. So ovakov filter obično i se pridobiva ponekoj konj plus.
:Dp.s. moze da probas zaedno so ova i straight pipe varijanta,namesto katalizator da staviš malku podebela rezonantna cefka(ako može voziloto da se vozi bez katalizator),pa zaedno so filterot da ržat u duet.
 
Член од
4 мај 2007
Мислења
598
Поени од реакции
208
Kaj postarite vozila moze bez nikakva posledica da go blindiraš,jas sekogaš go pravam ova,ako imaš dizel EGRto so toa sto frla gjubre gi zapušuva usisnata grana i cefkite.Kaj benzincite ne prlja tolku,ama ako ostane vo otvorena pozicija kolata ke secka i trokira,posebno nasabajle koga e ladna. Kaj ponovite vozila se pooveketo električni,nekoi može da gi blindiraš nekoi ne,i kaj nekoj ako gi blindiras nonstop ke sveti sijalickata check engine i moze da go butne motorot u safe mode. Ako moze da go blindiras so plocka bez posledici po rabotata na motorot odma blindiraj go,cistenje kaj ponovite vozila ne pomaga. Ako ne moze ke treba nov ili poloven da trazis,ako ti e za evoto ke te oderat.
Ме заинтересира болдот. Имам Астра G 1999 на плин. На угорница макар и блага угорница ако ја возам на плин обавезно се пали ова. Прашав мајстор ми рече не е ништо опасно треба да се појача доводот на плин. Има некоја мука моторот ако работи во "сејф мод" ? И дали и како се вади ERG вентилот ?
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Ме заинтересира болдот. Имам Астра G 1999 на плин. На угорница макар и блага угорница ако ја возам на плин обавезно се пали ова. Прашав мајстор ми рече не е ништо опасно треба да се појача доводот на плин. Има некоја мука моторот ако работи во "сејф мод" ? И дали и како се вади ERG вентилот ?
На бензин се пали ли?Или само на плин?
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
94
Поени од реакции
11
kolku pari se celicnite bandazi? kolku e cenata na eden, konkretno za audi a3 2011
 
Член од
4 мај 2007
Мислења
598
Поени од реакции
208

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Па донекаде и може да трошат околу таа цифра, баш имаше на fifth gear возеше а8-ца мислам дека со истава машина, ама не да ја цапаш туку со културна штедлива вожња

иначе тоа е да 6000 кубика V12 машина
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
28
Поени од реакции
7
Дали некој знае каде може да најдам свич за предни магленки за Форд Фиеста од 2000-та година?
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Препорачајте добар мајстор за Астра H дизел во битола.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom