Гатање, видовитост

Член од
28 август 2012
Мислења
4
Поени од реакции
1
Ve molam nekoj neka mi go prati po pp telefonot na Zane od Dracevo.Ne veruvam premnogu vo vakvi raboti,no vo bezizlezna situacija sum i jas i deteto,pa ne znam veke koj kraj da go fatam.Sakam,nejkam,ke pocnam i po gatacki i bajacki koga veke nikoj drug ne moze da mi pomogne.
 
Член од
22 август 2012
Мислења
37
Поени од реакции
7
Зошто поединци во општо ја отвараат темава ако не веруваат во насловот на темава и зосто дават кометари. Фати си друг пат и не сметај на луѓево сто си кажуват маки и проблеми.
Такви луѓе треба да добијат црвен картон
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Зошто поединци во општо ја отвараат темава ако не веруваат во насловот на темава и зосто дават кометари. Фати си друг пат и не сметај на луѓево сто си кажуват маки и проблеми.
Такви луѓе треба да добијат црвен картон
Поединци што не веруваат во насловот на темата воопшто ја отвараат да остават коментари, зошто форумот служи за дискусии. Според тоа и оваа тема како дел од форумот смее да се отвори, прочита и коментира од секого (а не само од тие тебе што ти одговараат).
п.с. и јас мислам дека малце е црвен картон. Абе на плоштад обесете не... :facepalm:
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
А држи вода некои неписмени баби да манипулираат со непознати енергии.
Тоа не држи ниту нафта...Муабетот ми е дека сум скептик за овие гатачиве, ама никогаш не ми била до крај јасна работата кога му прават себап од уплав и уроци на мали бебиња.
Сведок сум бил на тоа мало дете да плаче, не може да заспие, кемка и слично, ќе го однесат во комшии кај бајачката, ќе му забаи за уроци 2 минути и после тоа бебенцето спие ѓоа бебенце.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Тоа не држи ниту нафта...Муабетот ми е дека сум скептик за овие гатачиве, ама никогаш не ми била до крај јасна работата кога му прават себап од уплав и уроци на мали бебиња.
Сведок сум бил на тоа мало дете да плаче, не може да заспие, кемка и слично, ќе го однесат во комшии кај бајачката, ќе му забаи за уроци 2 минути и после тоа бебенцето спие ѓоа бебенце.
Јас бев скептик долги годиње ама појче не сум. И кај нас едно бебе годиначе немојше да се ратиса од плачејне -- море думкај го, море чајој давај му, море гнети му цуцли со мед, со еурокрем -- не бре брате, не бива. Детено се одра од плачејне. У бре, де бре, ја викнаја од баџанако сестра му (та е бајачка, али работи како сервирка во Липа). Абе само че му пој на бебено, че му шепни нешто, чопоплука и оп! - то че си се затрај секундарно. Не знам за друго, али за заспивајне бебина е порна од чај од мајчина душица или жалфија. И не зема многу скапо, појче се исплајча нејзе да е дајш пари отколку да палиш кола и да климчиш во дежурна аптека. Сестра е пак од оваја е гатачка и гледа на топено олово. И та е саглам во струката и вака солидна особа. Сакам да речам, си постој некоја надбожна сила во баејнето и гатајнето. То шо ти и јас не ја знајме, си е друга работа.
 
Член од
9 март 2013
Мислења
1.313
Поени од реакции
580
Da ama pazete se od nekoj sto ja imaat prodadeno dusata na gavolot.
postojat luge sto ke napravat za da te frlat vo zlo ke ti stane podobro pa posle poloso od toa sto ti bilo,vnimavajte mnogu posebno so decata.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom