Убавата страна на мултиетничноста и соживотот

Статус
Затворена за нови мислења.
B

Borg_Drone

Гостин
Не ми се допаѓа Белград, меѓутоа немам никаков проблем со Србите. Баш во Ноември бев во Косово, ептен се културни и мирољубиви. :X3:
Па не си требала на Косово, си требала на друго место да пробаш.За Косово знаеме одамна или пак индиректно сакаше да потенцираш некои твои скриени намери со ова?
--- надополнето: 24 март 2013 во 16:48 ---
Ти спомна дека не ти се свиѓа во Мк, слободно излези си од државава и не замарај други. Мене тука супер ми е, а башка и не јадам ќотек од Албанци. Не си ти крив, мора траумите од детство некаде да си ги лечиш. :D
Па јас и ќе си излезам од државата, ама тоа не ти дава тебе никакво право да ме бркаш мене од тема.Ова е форум и што сакам ќе пишувам тоа на тебе не ти дава никакво право мене да ме бркаш тука.И каде јас споменав ќотек дека сум јадел од Албанци?Можеби ти си јадел ќотек од Македонци чим толку го споменуваш овој збор?! Некако ептен пост-трауматски впечаток ти оставил овој збор во твојата психа.. ми спомнуваш „ќотек“ и „трауми“ сигурно нешто ти се случило тебе.....
 
Член од
18 февруари 2013
Мислења
108
Поени од реакции
146
Па не си требала на Косово, си требала на друго место да пробаш.За Косово знаеме одамна или пак индиректно сакаше да потенцираш некои твои скриени намери со ова?
--- надополнето: 24 март 2013 во 16:48 ---


Па јас и ќе си излезам од државата, ама тоа не ти дава тебе никакво право да ме бркаш мене од тема.Ова е форум и што сакам ќе пишувам тоа на тебе не ти дава никакво право мене да ме бркаш тука.И каде јас споменав ќотек дека сум јадел од Албанци?Можеби ти си јадел ќотек од Македонци чим толку го споменуваш овој збор?! Некако ептен пост-трауматски впечаток ти оставил овој збор во твојата психа.. ми спомнуваш „ќотек“ и „трауми“ сигурно нешто ти се случило тебе.....
Кој те брка од тема бе, ме здоболе мене к** за темава. Истрауматизиран еден, си ги наредил 4000 поста, пишувај што сакаш и онака немаш попаметна работа во животот.
 
B

Borg_Drone

Гостин
Кој те брка од тема бе, ме здоболе мене к** за темава. Истрауматизиран еден, си ги наредил 4000 поста, пишувај што сакаш и онака немаш попаметна работа во животот.
Па не се вмешувај тогаш и не шерифувај на темава, има мене кој да ми каже да шетам од темава.
Јас гледам дека ти си истрауматизиран ама немој вака ептен јавно на форум, срамота е.
 
Член од
18 февруари 2013
Мислења
108
Поени од реакции
146
Па не се вмешувај тогаш и не шерифувај.Јас гледам дека ти си истрауматизиран ама немој вака ептен јавно на форум, срамота е.
Искочи надвор малку бе, фати женска, измешај се со луѓе малку. Нема да те изедат и во Чаир ако отидеш, не се секирај. Од искуство зборам. (y)
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.616
Поени од реакции
4.140
Кој те брка од тема бе, ме здоболе мене к** за темава. Истрауматизиран еден, си ги наредил 4000 поста, пишувај што сакаш и онака немаш попаметна работа во животот.
Што не кажува девојка ти што националност е бре?
 
B

Borg_Drone

Гостин
Искочи надвор малку бе, фати женска, измешај се со луѓе малку. Нема да те изедат и во Чаир ако отидеш, не се секирај. Од искуство зборам. (y)
Па јас можеби и се мешам со луѓе од Чаир......што ти служи па на тебе како показател дека јас седам само дома?
 
Член од
18 февруари 2013
Мислења
108
Поени од реакции
146
Па јас можеби и се мешам со луѓе од Чаир......што ти служи па на тебе како показател дека јас седам само дома?
Тоа што не само на оваа тема, туку на неколку кај што сум те читал само се контраш, од што немаш што да правиш. Па уште си даваш за право на други да им кажуваш што да прават во животот, не знам што се замислуваш, толку си се внесол тука, си изгубил осет со реалноста.
 
B

Borg_Drone

Гостин
Тоа што не само на оваа тема, туку на неколку кај што сум те читал само се контраш, од што немаш што да правиш. Па уште си даваш за право на други да им кажуваш што да прават во животот, не знам што се замислуваш, толку си се внесол тука, си изгубил осет со реалноста.
За другите теми друга приказна, можеби имало и причина зошто сум контрал и нема потреба јас на тебе да ти се објаснувам.И јас не и наредив на неа што да прави, туку и напишав да проба.Гледаш јас колку сум толерантен и спремен за соживот.Јас на никого не му наредив ништо.
Си ги помешал терминологиите..........јас каде и наредив на членката што да прави и како да прави?
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.519
Поени од реакции
5.063
Ова другиов дел не е вистина напротив ретко кој Албанец ги осудува неговите дури и да се криви (веќе и сама кажа дека стварно е така во друга тема) а ете и самиот пуно на два пати се заќутува откако ќе му го спомнеш Дехари и нема одговор така да мислам јасно е зошто нема соодветна реплика на тоа.


Јохан и Љубе нормално дека ќе бидат херои зошто истите си ја бранеа државата од терористи, кои не напаѓаа само воени единици туку измачуваа и цивили ако сакаш и ќе ти набројам такви случаеви. Патем Јохан и Љубе ако направиле нешто надвор од своите овластувања за истото одговарале и лежеа и сеуште лежи едниот во затвор што не е случај за амнестираните албанци/терористи што убиваа па дури и најсурово се иживуваа и врз цивили а денеска се во владата. За полицаецот од гостивар не коментирам зошто исто би постапил и јас ако биде загрозено моето дете, а и албанец полицаец да убил Македонци ако му било загрозено детето не би го осудувал.. семејството е света работа и се брани по секоја цена.



Дури и под препоставка дека приказнава стварно е вистинита а не измислена пак ќе кажам ова се поединечни случаеви, безбедноста во Македонски средини и Албански средини не вреди ни воопшто да ја коментирам, неспоредлива е.
Какво заќутење, во една тема јасно напишав дека е погрешен кандидат, сега не можам на 50000 членови оделно да му одговарам...

Јохан и Љубе убија 10 цивили.... УБИВАА, не е измислица....

Доволно коментира, веќе е јасно...... убиените сакаа да му го убијат детето :facepalm:

Дали имате срам воопшто? дефинитвно немате чим деца употребувате за пропаганда...


Ако одиме со таа претоставка тогаш вие измислувате цело време....
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.782
Дефектните тези за наводната мирољубивост на Албанците, тезите за изедначување на жртвите и џелатите, тезите за наводната рамномерна присутност на екстремистите во двата табора и еден куп други бесмислени глупости кои немаат врска со реалноста, ни се сервираат постојано. Но, реалноста и фактите зборат поинаку. Соодносот на злосторствата е неспоредлив.

Јас би сакал да е така розово, како што вели Никса. Ја би скакал така ноншалантно да може некој да иде у Чаир и да се прошета, но не е така.

Секогаш овие тези ни ги протураат луѓе кои не живеат таму. А тие кои живеат таму ќе ви се изнасмеат на тоа - иди прошетај се до Чаир, не јадает луѓе. Во Чаир се знае, си шеташ и кога ќе слушнеш некој од позади ти свири и ти довикува, или побргу ќе избегаш, или ќе го јадеш на лице место од хорда, која за две секунди се ствара на лице место.
Речиси ниту еден член на форумов кој живее таму, во тие населби, нема да се сложи со Никса, или било кој друг кој сака да измислува розови сценарија, таму каде што е во реалноста темната страна.

Луѓето што живеат таму, прашајте ги, а не мамините мази од Ла Кања или како и да се викаат тие места, кои живеат у барака у Козле и можат мирно навечер да спијат, без страв дека некој им "залутал куршум" у кола, или им фрла камења по прозори.

Самиот факт, што никој друг, освен дечкото на девојката за која сме каурски кучиња, ни пропагира лажна состојба во која наводно и едните и другите тепале, во која си можел у Чаир да идеш и да шеташ без гајле, ви е доволен ваљда, за да сфатите каква е вистината.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom