Македонски претставници за Евросонг 2013 (Лозано и Есма Реџепова)

Статус
Затворена за нови мислења.

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Боље да пратиме некоја навивачка песна оти подобро звучат од 2те песни на Лозано и Есма. :icon_lol:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.957
Поени од реакции
5.519
Дај не зезајте, многууу подобар избор од претходната.
 

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
937
Делот и изведбата на Лозановски мене лично ми се допаѓаат но делот на Есма според мене е катастрофа... Некако како две различни песни ми делуваат... Но сепак е класа над Империја
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Ја нема песната




"Новата евровизиска песн..." This video is no longer available due to a copyright claim by OnAir Music.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Дај не зезајте, многууу подобар избор од претходната.
Исто, ако ништо друго ритамот е подобар.
Со оглед на тоа што деновиве ги слушав другите, освен црногорската песна, и останатите се ужасни.
За толку кратко време, толку и можеше...
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Што би рекла Есма у песнава лелелелеле... делот со Влатко ми е ок,тој е одличен пејач со убава боја на глас и што год да отпее нема да звучи многу лошо,но сепак се гледа дека се работело у 5 до 12 колку да се сработи нешто,некако како да постојат две посебни песни,па као ја пушташ првава ја склучуваш па онда другава и така по ред.Што би се рекло промашена инвестиција,за жал ни прва ни последна кај нас.
Мислам дека гласот на Есма требало да иде само у позадина ,она нејзино завивање
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Вратете ја Империја, само се шалевме :P .. :pos: Сега го прочитав на фб.
Абе што ја запнале оваа Есма ебате беља начукала сто години и ке иде на Евровизија...Нека му дадат некоја балада на Влатче да отпее веке кога запнале со него, колку да не се брукаме.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Дефинитивно треба да се врати Империја :)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Дефинитивно треба да се врати Империја :)
Ај да кажеш дека е лоша песнава, ама да кажеш дека Империја е боље, стварно треба да си опериран од слух...
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Значи ич да не ја гледам:(
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Не сфаќам што очекувате сериозно, за 3 дена да направат светски хит? :pos:
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.891
Поени од реакции
11.508
Не сфаќам што очекувате сериозно, за 3 дена да направат светски хит? :pos:
Па барем да не се брукаат и со втора песна или воопшто да се откажат од одење на Евровизија. Јасно е дека за неколку дена не може да се направи нешто повеќе и затоа не ни требаше за почнуваат. Прати ја првата или не праќај уопште.

Иначе, не дека нема позитивни делови у песнава, пример: поголемиот дел од пеењето на Лозано, но целосната песна овака (мада се мислам дали е една или две песни) ми остави многу лош впечаток.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Па барем да не се брукаат и со втора песна или воопшто да се откажат од одење на Евровизија. Јасно е дека за неколку дена не може да се направи нешто повеќе и затоа не ни требаше за почнуваат. Прати ја првата или не праќај уопште.

Иначе, не дека нема позитивни делови у песнава, пример: поголемиот дел од пеењето на Лозано, но целосната песна овака (мада се мислам дали е една или две песни) ми остави многу лош впечаток.
Леле ќе се обрукаме леле што ќе правиме сеа. -.-
Луѓе Евровизија е. Ја гледаат педери, мали девојчиња и Балканци. Сериозни сте за ова брукањево? Демек некој го заболе...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Леле ќе се обрукаме леле што ќе правиме сеа. -.-
Луѓе Евровизија е. Ја гледаат педери, мали девојчиња и Балканци. Сериозни сте за ова брукањево? Демек некој го заболе...
Верка Сердучка кога можеше да оди, ние на коњ сме.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom