За Ресен

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
Ehhh! Skoro edna godina ne sum bil! Ama dobiv zelba da pijam sega eden, ama vremevo e ubavo i ne mi e bash za salep i ako se konzumira kako kafe, ama go pijam poveke za zagrevanje, zasho se pie zezok!
Da ne te lazam ama stvarno nemozam da se setam, btw imashe tamu i edna ubava sendvichara vo toa kako trgovski shto e, na vlezot od ploshtadot po skalite od desna strana prviot dukan!
Eh! Aj za nekoj mesec dena ke otidam pak!:toe:
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Ehhh! Skoro edna godina ne sum bil! Ama dobiv zelba da pijam sega eden, ama vremevo e ubavo i ne mi e bash za salep i ako se konzumira kako kafe, ama go pijam poveke za zagrevanje, zasho se pie zezok!
Da ne te lazam ama stvarno nemozam da se setam, btw imashe tamu i edna ubava sendvichara vo toa kako trgovski shto e, na vlezot od ploshtadot po skalite od desna strana prviot dukan!
Eh! Aj za nekoj mesec dena ke otidam pak!:toe:
Остај шо е жежок ами и салеп = природен афродизијак :pos:
Сендвичара.... ги има 2 ама сигурно си јадел во ЊАМ ЊАМ најубаво пилешко дефинитивно:wink:
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
Остај шо е жежок ами и салеп = природен афродизијак :pos:
Сендвичара.... ги има 2 ама сигурно си јадел во ЊАМ ЊАМ најубаво пилешко дефинитивно:wink:
Da da! Pileshkoto beshe zakon!
Priroden afrodizijak bil salepot? Eh ne sum znael, aaa chekaj da odam da pijam ko taka, me kandisa da puknish!
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Da da! Pileshkoto beshe zakon!
Priroden afrodizijak bil salepot? Eh ne sum znael, aaa chekaj da odam da pijam ko taka, me kandisa da puknish!
Не пукам :smir: само немој да се разочараш поинаку е да го пиеш во Порта знаеш и самиот зошто :)

Инаку во тек е јаболкоберот во Ресен и се бараат луѓе за платена помош + јадење + спиење. Дневница е 800 денари
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
Imam eden ke ti go preporacham,.... chekaj da go najdam! Zakon e dechkoto!
http://forum.kajgana.com/showthread.php?t=16488
Pere se vika! Prochitaj shto sve moze da napravi! Leleeee:pos2::pos2::pos2:
Izvini Pero!
Inaku aj nemoj sega da e fakash na nostalgija ej! Kako sakash i ti da ne se razocharam koga sum vo Veles momentalno! LoL!:kesa:
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Јас сум од Скопје, ама сум била у Ресен и еве впечатоци...Ми се свиѓаат куќите у Ресен, онака пуни со цвеќиња...Градот е убав, ама треба да се напраат паркинзи пошо нема место за паркирање...А за ноќниот живот еднаш излеговме таму и добро, девојките средени, на штикли, машките у кошули, ама ние ко скопско друштво тапа си поминавме...може ние бевме криви шо не се информиравме што кај се дешава:kesa:
 
Член од
27 август 2007
Мислења
34
Поени од реакции
1
имам впечаток дека во Ресен има многу турци,не дека ми сметаат ама навистина не знам ништо друго за тој град
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Јас сум од Скопје, ама сум била у Ресен и еве впечатоци...Ми се свиѓаат куќите у Ресен, онака пуни со цвеќиња...Градот е убав, ама треба да се напраат паркинзи пошо нема место за паркирање...А за ноќниот живот еднаш излеговме таму и добро, девојките средени, на штикли, машките у кошули, ама ние ко скопско друштво тапа си поминавме...може ние бевме криви шо не се информиравме што кај се дешава:kesa:
Вие како скопско друштво не сте нешто посебно од останатите а паркинзите се во тек иако како за помал град и не му се потребни многу како за во Скопје (пример велиме) :smir:
имам впечаток дека во Ресен има многу турци,не дека ми сметаат ама навистина не знам ништо друго за тој град
Прашај или прочитај па ќе дознаеш а за турци си има ама не се мнооогу и секако не ни сметаат освен кога се прават некогаш многу паметни :smir:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Па поминете деновиве во Ресен, вечерва ја поставија и големата елка на среде плоштад. Многу ни е убаво среден центарот. За забава ви препорачувам Evolution, Aldo Moro i Frame. Ќе биде жешко пред Нова Година.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Па поминете деновиве во Ресен, вечерва ја поставија и големата елка на среде плоштад. Многу ни е убаво среден центарот. За забава ви препорачувам Evolution, Aldo Moro i Frame. Ќе биде жешко пред Нова Година.
Остај што ја поставија елката туку еден ред сијалички изгореле :) но секако дека тоа не го грди најубаво украсениот град (после Охрид):). И да Evolution на I место па СЕТНЕМ си доаѓаат останатите и супер е дури и за скопјани, замислете:uvo:.

a ti zafrknata koja si ime moze?
За прашањево имаш приватна пошта или евентуално можеби и мсн :smir:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Остај што ја поставија елката туку еден ред сијалички изгореле :) но секако дека тоа не го грди најубаво украсениот град (после Охрид):). И да Evolution на I место па СЕТНЕМ си доаѓаат останатите и супер е дури и за скопјани, замислете:uvo:.
Нормално, Ресен беше најубаво украсен град без конкуренција(и уште е украсен:)). А за забава да, многу е добро. Еве во четврток повторно има жива свирка во Evolution, ќе биде интересно, па ве чекам сите таму на забава. Ако случајно некој од другите градови се најде во близина, обавезно да дојдат за да видат каква журка ќе направиме
:smir:

п.с. поздрав до zafrknata, ако е од Ресен сигурно се знаеме:smir:
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Нормално, Ресен беше најубаво украсен град без конкуренција(и уште е украсен:)). А за забава да, многу е добро. Еве во четврток повторно има жива свирка во Evolution, ќе биде интересно, па ве чекам сите таму на забава. Ако случајно некој од другите градови се најде во близина, обавезно да дојдат за да видат каква журка ќе направиме
:smir:

п.с. поздрав до zafrknata, ако е од Ресен сигурно се знаеме:smir:
Еј ама кажи колку скопјани имаше за нова година, штета не бев во нивна близина да го видам нивниот начин на забава :).

прашање: ќе бидат истите што беа и минатиот четврток или?
Ако се тие идам, каков колоквиум :)

П.С. јас те знам :)
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Еј ама кажи колку скопјани имаше за нова година, штета не бев во нивна близина да го видам нивниот начин на забава :).

прашање: ќе бидат истите што беа и минатиот четврток или?
Ако се тие идам, каков колоквиум :)

П.С. јас те знам :)
Истата група ќе е, ќе има добра забава. И јас не бев Ресен за Нова Година, Струга бев, а баш сакав и јас да видам каква им е забавата:). A ако ти ме знаеш, сигурно и јас те знам:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom