Како да се дојде до девојка?

Член од
29 септември 2011
Мислења
247
Поени од реакции
394
Идеш у диско и и викаш: се загубив, смеам ли да останам со тебе?
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
А зашто постојано кога некој ќе спомне за девојка веднаш се подразбира диско, кафич и сл.
Зарем непостои никаква можност да се дојде до девојка на друго место !!!
Или денеска се се сведе на тоа, на кич, на турбофолк, на диско-кафич ... кафич-диско ... алкохол и сл. ... тотален кич-тренд на живот !
 
П

Пепси_

Гостин
А зашто постојано кога некој ќе спомне за девојка веднаш се подразбира диско, кафич и сл.
Зарем непостои никаква можност да се дојде до девојка на друго место !!!
Или денеска се се сведе на тоа, на кич, на турбофолк, на диско-кафич ... кафич-диско ... алкохол и сл. ... тотален кич-тренд на живот !
на пример јас на фејсбук ги барам пошто ретко ми се дават пари за у кафич,плус може и ништо да не најдиш...... :pos:
 
B

Borg_Drone

Гостин
на пример јас на фејсбук ги барам пошто ретко ми се дават пари за у кафич,плус може и ништо да не најдиш...... :pos:

Абе и да сакаш да излезеш некаде денеска да прошеташ ти требаат пари.А исто така дојде такво време, во кое ние младите поголемиот дел нашето време го поминуваме пред компјутер и пред софтверски апликации, сума сумарум пред ѓубре.А ако излеземе па тогаш стриктно мора да излеземе во каВиќ и таму времето да го поминеме во разговарање за мутери, штрафови, клипови, коњски сили, дизел мотор; ова за нас говорам.А за жените па, на дневен ред се: ноктите, облеката, маникУр, педикУр, и така натаму.
Таква ни е генерацијата, сјебана до даска......
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
на пример јас на фејсбук ги барам пошто ретко ми се дават пари за у кафич,плус може и ништо да не најдиш...... :pos:
Зборам за во реалноста, не за по интернетов ...
И не збориме за пари ... туку зашто секогаш кога ќе се спомне ваква тема одма се подразбира диско или кафич ... или толкав е максимумот на нештата ... кич, кич и само кич ... :tapp:
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
247
Поени од реакции
394
А зашто постојано кога некој ќе спомне за девојка веднаш се подразбира диско, кафич и сл.
Зарем непостои никаква можност да се дојде до девојка на друго место !!!
Или денеска се се сведе на тоа, на кич, на турбофолк, на диско-кафич ... кафич-диско ... алкохол и сл. ... тотален кич-тренд на живот !
Извини а ти каде ѓи наоѓаш девојките? На тротар, пред фонтаната на Аце Велики, по огласи или пак по фабрики и фирми ?? Баш ме интересира !
 
Член од
9 март 2013
Мислења
1.313
Поени од реакции
580
Отвори врата на X6 и самите ќе влагаат.
(Вистинска случка) Поминува Џип со затемнети стакла и една другарка вика еееј што е убав дечконо у џипон.Кај го виде бе затемнети стакла 100%може и жена го возеше.може мислеше убав е џипон.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Извини а ти каде ѓи наоѓаш девојките? На тротар, пред фонтаната на Аце Велики, по огласи или пак по фабрики и фирми ?? Баш ме интересира !
A што има лошо(или заостанато) во тоа да запознаеш девојка(или другарка нека е) на улица(тротоар ко што викаш), во автобус, воз, продавница, училиште, факултет, работно место и.т.н. и.т.н. Или не тоа е веќе заостаната работа нели и според ’’модерните’’ принципи мора да бараш девојка исклучиво во кафич/диско...(демек сите 100% и машки и женски дремат по кафичите и диската) !
Абе таа замислена ’’модерност’’ еднаш кад-тад ќе им удри/падне врз глава на луѓето ... ама незнам кога ќе биде тоа ... :tapp:
--- надополнето: 10 март 2013 во 00:48 ---
На интернет и у библиотека :D
Абе ти видовит си бил ... :D
 
F

FARANG

Гостин
A што има лошо(или заостанато) во тоа да запознаеш девојка(или другарка нека е) на улица(тротоар ко што викаш), во автобус, воз, продавница, училиште, факултет, работно место и.т.н. и.т.н. Или не тоа е веќе заостаната работа нели и според ’’модерните’’ принципи мора да бараш девојка исклучиво во кафич/диско...(демек сите 100% и машки и женски дремат по кафичите и диската) !
Абе таа замислена ’’модерност’’ еднаш кад-тад ќе им удри/падне врз глава на луѓето ... ама незнам кога ќе биде тоа ... :tapp:
--- надополнето: 10 март 2013 во 00:48 ---


Абе ти видовит си бил ... :D
Јас растурам по шопинг центри :D Интернет веќе е застарено овде, мада има некој сајтчиња ептен на место. Денес си има апликации за смарт телефоните и ти кажуе у радиус од 10км кој жени се логирани и спремни за журка. Можеш да им ги гледаш фотките на телефонот. Пристојно испраќаш покана за на кафе :D и за 10 мин веќе сте у кревет. Јебеш кафичи, дискотеки и ФБ soooo nineties
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.454
Поени од реакции
1.792
Јас растурам по шопинг центри :D Интернет веќе е застарено овде, мада има некој сајтчиња ептен на место. Денес си има апликации за смарт телефоните и ти кажуе у радиус од 10км кој жени се логирани и спремни за журка. Можеш да им ги гледаш фотките на телефонот. Пристојно испраќаш покана за на кафе :D и за 10 мин веќе сте у кревет. Јебеш кафичи, дискотеки и ФБ soooo nineties
Лесно ти е тебе со нормален свет таму.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Јас растурам по шопинг центри :D Интернет веќе е застарено овде, мада има некој сајтчиња ептен на место. Денес си има апликации за смарт телефоните и ти кажуе у радиус од 10км кој жени се логирани и спремни за журка. Можеш да им ги гледаш фотките на телефонот. Пристојно испраќаш покана за на кафе :D и за 10 мин веќе сте у кревет. Јебеш кафичи, дискотеки и ФБ soooo nineties
Ептен австралиски го напраи муабетов сега, вие машина за перење имате ли?:icon_lol:
Мислиш дека нема кај нас такви апликации?
 
F

FARANG

Гостин
Ептен австралиски го напраи муабетов сега, вие машина за перење имате ли?:icon_lol:
Мислиш дека нема кај нас такви апликации?
Ајде дечки да ве чуеме...Ако има ДАЈТЕ овде споделете. Апликацијата за која зборам се вика WeChat и е една врста кинески Yahoo Msgr. Убавината е што можеш да разгледуваш според твојатата локација и ти дава луѓе на 10км радиус. СЕКАДЕ кај што има кинези ова работи. Ја имам користени низ азија ама и во Лондон ;).

Друга опција НАПРАВЕТЕ ја популарна или еве нека направи некој иста за МКД или баканот. Ставете се сите и еве почињаме една секс револуција.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom