Денешните мажи...

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Член од
8 февруари 2013
Мислења
178
Поени од реакции
219
Ослабнат сум 10тина кила. Иде пролет. Слабеам. Варирам со 20 кила. Тоа се 2 сантими кур!
Притоа, 120 кила кога те натиснат - нема жена што не стенка.
Затоа пазам да не ги повредам, физички. Емоционално, жена може да биде повредена само ако не добие оргазам, или секс.
Пичката има пх вреднос 5 и нешто. Киселина. Куро е скоро неутрален, 7. Секоја пичка има посебен мирис и вкус. Има 4 типа на мириси и 16 типа на пички. Има 3 основни ебења, кога таа е свртена нагоре (мисионерски), кога е свртена надолу (доги и каубој), и кога е свтена странично.
Денес до мене во автобус повторно седнаа најубавите пичиња. Секси сум. Еднаш ми се случи да се залапаме со една. Два пати уствари. Знаат жените, познаваат кој знае да ебе и странично.
И сексот е заморна работа. Врти ја вака, врти ја инаку, предигра, задигра, оралка, масажа, галење, целивање.... после 6 месеци, пак! Заморна работа.
Не ви мириса нешто на загорено на темава?
 
А

Антоние

Гостин
D

Daedalus

Гостин
А иначе причината поради која никој не носи мустаќи денес е затоа што дојде такво време каде што плебсот ги диктира естетските вредности и одлучува што е "ин" а што е "аут".

Мислам дека делот со хигиената си држи до негдека вода. Рачунај треба бонус шампон да користиш за бркови.:X3: Порано кога ги пуштав увек ми закачуваа непотребни честички на истите:( . Како моден детал, бар денес, можеш се и сешто да носиш. Почнувајќи од рандом растафари суканици со сајдкат, до келава глава со тетоважа пикадо на нејзе. Нема некоја специфична мода што се следи, бар по тоа ја што гледам вака.
 

Pinkie Pie

and Deedee
Член од
25 ноември 2009
Мислења
2.011
Поени од реакции
3.246
Па тие провинцијалките... Кои само се ебат по студентски домови и доаѓаат во Скопје за да се омажат со гражданец...;)
а ти не сеебиш дека од град си :facepalm:


него друг ми беше муабето , многу досадни се денешните мажи:( нема радос во ниф
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Peja989 и Антоние нека се пријават како прави мажи по твој вкус овде :D.
Гледам означен во тема „денешните мажи“ од Шкорпи, незгодно ми падна :D
--- надополнето: 10 март 2013 во 04:34 ---
Зш немат мажи со бркови веќе? :)
ИмаФ :)

Шкорпион и kooperativa од присутните во темава можат да посведочат за истите.

Олимпија рече сум бил како „волку волку“, од рекламата :ROFLMAO:
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
а ти не сеебиш дека од град си :facepalm:


него друг ми беше муабето , многу досадни се денешните мажи:( нема радос во ниф
Ова е потполно точно, пред некои 30 години на жената во Македонија и било многу поинтересно.
На 25 години веќе имала три дечиња, па да испери на река со пиралка пелени за деците, да спреми ручек за домаќините, да ги нарани свињите, кокошките и дошол 2 попладне.
Кога ќе се вратат домаќините од работа требало да ја потспреми синијата и намести за ручек, па да му потури вода и поддаде чиста крпа на домаќинот, деверот и свекорот да се измијат.
Додека тие ручаат нејзе местото и покрај масата за да придонесе ако фали нешто и ја раскрене масата.
После таман ќе заминат тие, па да касне нешто таа и децата да ги повија со пелени.
Ах снемало вода во бардињата за пиење, ене каде е бунарот на 7 километри ќе претрча и ќе донесе 20 кила вода на рака.
Дури се свртила ете го 7 сатот се стемнало и време е за добитчињата да му тури сол и зобца во копанките и да ги провери свињите.
Треба и леб да се печи море и за домаќините вечера да се зготви набрзинка.
Таман се навечерале треба да појди и да го исцеди 30 кила млеко за сирење, па после да се свари и тури маја.
Децата треба да се успијат и ете го дошол палежниот 11 навечер, куќоберникот на домаќинот пак р'жи не се држи и ја вика за во постела да и удри едно ебање.
Па сиромашката сега треба да стани и малку да се замија од потта и поминал полноќ.
Таман заспала, свекорот вика од другата соба да му поддаде вода за пиење и ги разбудува децата.
Ајде до кај 1 и пол со ниц дури пак да ги заспие. Во 4 и пол треба да стани и спреми поручек за мажите оти ќе одат во крави денеска.
И летнал денот набрзинка, не сега само на компјутер цел ден обесени и на ТВ со турски серии.
Е досадно е така навистина.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ова е потполно точно, пред некои 30 години на жената во Македонија и било многу поинтересно.
На 25 години веќе имала три дечиња, па да испери на река со пиралка пелени за деците, да спреми ручек за домаќините, да ги нарани свињите, кокошките и дошол 2 попладне.
Кога ќе се вратат домаќините од работа требало да ја потспреми синијата и намести за ручек, па да му потури вода и поддаде чиста крпа на домаќинот, деверот и свекорот да се измијат.
Додека тие ручаат нејзе местото и покрај масата за да придонесе ако фали нешто и ја раскрене масата.
После таман ќе заминат тие, па да касне нешто таа и децата да ги повија со пелени.
Ах снемало вода во бардињата за пиење, ене каде е бунарот на 7 километри ќе претрча и ќе донесе 20 кила вода на рака.
Дури се свртила ете го 7 сатот се стемнало и време е за добитчињата да му тури сол и зобца во копанките и да ги провери свињите.
Треба и леб да се печи море и за домаќините вечера да се зготви набрзинка.
Таман се навечерале треба да појди и да го исцеди 30 кила млеко за сирење, па после да се свари и тури маја.
Децата треба да се успијат и ете го дошол палежниот 11 навечер, куќоберникот на домаќинот пак р'жи не се држи и ја вика за во постела да и удри едно ебање.
Па сиромашката сега треба да стани и малку да се замија од потта и поминал полноќ.
Таман заспала, свекорот вика од другата соба да му поддаде вода за пиење и ги разбудува децата.
Ајде до кај 1 и пол со ниц дури пак да ги заспие. Во 4 и пол треба да стани и спреми поручек за мажите оти ќе одат во крави денеска.
И летнал денот набрзинка, не сега само на компјутер цел ден обесени и на ТВ со турски серии.
Е досадно е така навистина.
Колку романтично исполнет ден:love:
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.422
Поени од реакции
2.203
Мислам дека делот со хигиената си држи до негдека вода. Рачунај треба бонус шампон да користиш за бркови.:X3: Порано кога ги пуштав увек ми закачуваа непотребни честички на истите:( . Како моден детал, бар денес, можеш се и сешто да носиш. Почнувајќи од рандом растафари суканици со сајдкат, до келава глава со тетоважа пикадо на нејзе. Нема некоја специфична мода што се следи, бар по тоа ја што гледам вака.

Што се едни мустаќи, ние женските што да кажиме, на се треба да внимаваме, вие за едни мустаќи сте се растревожиле :D
него друг ми беше муабето , многу досадни се денешните мажи:( нема радос во ниф
Нема богами, зошто денеска машки кога гледаш, исто ко женски да гледаш! А јас сум анти фан на женскиве... јао шта чеш...:) Не велам само за метросексуалноста, туку општо во однесување. гестови, озборувања, седење на кафиња и денгубење, кога ќе се изнервира лепотицата како да гледаш драма квин, а не мушко... скрши бе некоја чаша ебаго, мавни во ѕид, шотуку врескаш... That sounds so girly... блјак
 
D

Daedalus

Гостин
Што се едни мустаќи, ние женските што да кажиме, на се треба да внимаваме, вие за едни мустаќи сте се растревожиле :D
Умешноста на пуштање мустаќи е нешто што бара големо искуство и познавања од машинството и хипи културата
 

Kajgana Shop

На врв Bottom