Дежурна Ординација! #2

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
Дали после пломбирање е нормално забот да боли првиот ден? Не боли онака ама кога јадам на таа страна чуствувам болка и неможам да јадам на таа страна.
па ти не мора баш првиот ден одма да јадеш на таа страна.
ако продолжи да те боли и утре појди нека видаат што е работата, оти на другар ми така му заборавија памуче на отворен заб и му го пломбираа (уште не можам да сфатам како не го виделе памукот) па после кои компликации настанаа, не сакаш да знаеш.
се надевам не е ништо страшно....
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
R alpha lipoic acid
Каде може да се најде и во која форма.
indole 3 carbinole(I3C) и ова исто ми треба хитно, под кое име ги има овие две работи кај нас и каде ги има?
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.751
Поени од реакции
8.247
R alpha lipoic acid
Каде може да се најде и во која форма.
indole 3 carbinole(I3C) и ова исто ми треба хитно, под кое име ги има овие две работи кај нас и каде ги има?
Мислам дека би требало да ги најдеш во продавница каде продаваат продукти за бодибилдери.
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Мислам дека би требало да ги најдеш во продавница каде продаваат продукти за бодибилдери.
http://www.napumpajse.com/shop/amino-kiselini/r-ala-antioxidant.aspx dali e ova istoto?
--- надополнето: 8 март 2013 во 15:21 ---
Мислам дека би требало да ги најдеш во продавница каде продаваат продукти за бодибилдери.
http://www.napumpajse.com/shop/amino-kiselini/r-ala-antioxidant.aspx dali e ova istoto?
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
769
Поени од реакции
322
Дали знаете каде има приватна уролошка ординација каде што ќе можам да се обратам ?
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Дали знаете каде има приватна уролошка ординација каде што ќе можам да се обратам ?
Јас бев на Уролог во Филип Втори пред 3 недели.

Др. Тони Крстевски ме прегледуваше, си ја знае работата и добар уролог е.

Само Gregor ми се изнасмеа :D

Ама како и да е, би ти го препорачал :)
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
769
Поени од реакции
322
Јас бев на Уролог во Филип Втори пред 3 недели.

Др. Тони Крстевски ме прегледуваше, си ја знае работата и добар уролог е.

Само Gregor ми се изнасмеа :D

Ама како и да е, би ти го препорачал :)
Колку се плаќа преглед ?
 

Gregor

Оbserver
Член од
6 февруари 2013
Мислења
1.021
Поени од реакции
1.935
1000+ денари спреми си.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Да тоа е R-Alpha Lipoic Acid само не верувам дека го имаат во гет реди, прашај за секој случај.
indole 3 carbinol ова најверојатно го има по поснабдениве аптеки како произовд на NOW Nutrition а можно е и во Swanson (се наоѓа во подрум во рамстор) да го има.
Ги проверив и двата производи ги имаат Swanson а и NOW Nutrition, на NOW N. производи ги имаш по Зегин, Виола, ЕуроФарм аптекиве.
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Да тоа е R-Alpha Lipoic Acid само не верувам дека го имаат во гет реди, прашај за секој случај.
indole 3 carbinol ова најверојатно го има по поснабдениве аптеки како произовд на NOW Nutrition а можно е и во Swanson (се наоѓа во подрум во рамстор) да го има.
Ги проверив и двата производи ги имаат Swanson а и NOW Nutrition, на NOW N. производи ги имаш по Зегин, Виола, ЕуроФарм аптекиве.
Go ima vo Get Ready, samo treba da vidam kako se cenite sporedbeno.
 
H

Humanoid747

Гостин
па ти не мора баш првиот ден одма да јадеш на таа страна.
ако продолжи да те боли и утре појди нека видаат што е работата, оти на другар ми така му заборавија памуче на отворен заб и му го пломбираа (уште не можам да сфатам како не го виделе памукот) па после кои компликации настанаа, не сакаш да знаеш.
се надевам не е ништо страшно....
Ми рече можам да јадам одма, не треба ни 2 саата да се чека. Ама јас сепак чекав не јадев одма. А какви компликации настанаа?
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Понекогаш ми се јавува непријатна болка под мишките како некој да ме штипнува. :confused:
Најчесто ми се јавува на левата мишка, но денеска се јави на десната страна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom