Доживотна казна за Јаким Трифуновски

  • Креатор на темата Атомската мравка
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Не плаши се нема да ги помилуваат , најмалку да има докази ќе ги осудат. (имало осудени и без докази , случајот Сопот)
Не треба да ги осудат. Треба да ги убијат.
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Не плаши се нема да ги помилуваат , најмалку да има докази ќе ги осудат. (имало осудени и без докази , случајот Сопот)
Ама разбери има ДОКАЗИ. Што не ти е јасно? На шошонски ако ти пишам ќе разбереш поубаво, а љоч?
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Зошто спорите со амеби?

Отворете Општо муабети имате тема отворена за протест и саат и ден. Нацртајте се кај што треба кога треба.

Само да ми ги поздравам навивачките групи. Дечки гордост сте ми.

А оние амебине по штабови исто да ми бидат поздравени. Копуци едни.
--- надополнето: 22 февруари 2013 во 21:59 ---
Не треба да ги осудат. Треба да ги убијат.
Друже нема да ти вртам одоколу за ова. Во специјалците имаше толкав гнев после убиството на децата што се пријавуваа доброволци да ги ловат. Ич не им се секирај, ќе добијат што заслужиле. Само кога веќе се направила бељата не можеш да ја оправиш работата, фамилии се запустија.
 

gata salvaje

matufa
Член од
2 декември 2011
Мислења
6.882
Поени од реакции
10.438
И некои сеуште мислат дека има надеж за нашата држава .
Срамота.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
И некои сеуште мислат дека има надеж за нашата држава .
Срамота.
Надеж. Јас сум надежта и ти и секој еден жив што живее во овие граници. Како не го сфативте тоа бре луѓе?
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
По изрекување на пресудата, револтирани од изречената доживотна робија на Сулејман и Суат, група од 150 до 200 граѓани, вчера околу 15 часот ја блокираа улицата Дветан Димов и просторот околу Трговскиот центар Чаирчанка
@Dardan-ia; ?????
Соживот Албанци барате? Невини сте? Протестирате? За шо протестирате бре! За кој соживот бре! Ќе се удавите во лицемерие, ќе се удавите!
Дарданијо немој да ме избегаваш зошто сум смртно досадна ако напнам.
Ова ли е според тебе соживот? Ова ли е бе правда барање? Ова ли е лицемерието ваше? Кажи бе кажи лицемерни сме! И ќе те остаам на раат да џавкаш на темава.
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
958
Поени од реакции
238
Сите се тие осомничени во еден голем процес за масакрирани деца. Сите биле некако поврзани со убијците. Ги приведоа, ги преслушаа, го задржаа ѓубрето и ги пуштија. Да не не требаше да ги приведат? Вие ли ќе кажувате како се води истражна постапка бре? Вие ли? според мене ни еден не требаше од тие да се пушти, наполни ги со динамит и фрли ги во Вардар да тепаат сомчиња. Цел арсенал оружје ќе чува на таван а ќе се праи невина? Марш мори таму у подрум да згниеш! Имаше акција за предавање на оружјето зарем не слушнала дека динамит дома не се чува?
Прузмцијата на невиност за полицаецот кај ти беше????? Ја остаи у подрум?
dinamitot za svadba im e, ako im pobegne zetot da go gagaat so dinamit
 

gata salvaje

matufa
Член од
2 декември 2011
Мислења
6.882
Поени од реакции
10.438
Надеж. Јас сум надежта и ти и секој еден жив што живее во овие граници. Како не го сфативте тоа бре луѓе?
И јас до скоро го имав истото мислење, си викав , се тешев ...ај , можи ке ја биде, ама не .
Додека сите си дремиме не ја бидува..јас не знам до кога уште да трпиме, што ли уште да направат за да се свестиме:eek:
 

SpiderWeb

ја заменува титулата под името во вашите мислења.
Член од
12 мај 2008
Мислења
632
Поени од реакции
622
Македончето никогаш нема да се свести...
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
И јас до скоро го имав истото мислење, си викав , се тешев ...ај , можи ке ја биде, ама не .
Додека сите си дремиме не ја бидува..јас не знам до кога уште да трпиме, што ли уште да направат за да се свестиме:eek:
Па не дреми бе златна. Многу е едноставно. Ти смета нешто, побуни се? Сите разочарани и длабоко потресени по форуми. Викнете да му се невиди. Ќе одиш на протест?
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.570
Поени од реакции
34.961
‘‘При определување на висината на казната, Судот ги имаше во предвид сите околности, меѓутоа и фактот дека се убиени две помлади лица. Определената казна е целисходна и во согласност со правилата за определување на казни, изјави Бранко Секулоски, претседател на петчлениот Кривичен совет‘‘

Да ти се плукнам и на судот и на целиот наш правосуден систем,
Овај Бранко Секулоски да си ја земе дипломата и во газ да си ја напика, утре нему во исти вакви околности пред негови деца да му се случи истото. Се надевам дека вечерва мирно ќе ја стави главата на перница.
Судот ги имал во предвид сите околности :tapp:,
Јаким сам и свесно се пријавува во полиција со видливи повреди на главата, значи бил НАПАДНАТ и тоа во присуство на неговата малолетна ќерка.
Кои се тие околности доколку има напад, дека животот не е загрозен???
Драги Македонци, доколку бидете нападнати од хорда белокапци, не ни помислувајте на самоодбрана, затоа што ќе бидете осудени на доживотен затвор.
Судот зел во предвид дека се убиени 2 помлади лица.:tapp:
Тој што донел ваква пресуда, со вакво образложение, немал 2 грама мозок. Гарантирам од тој 5 член совет дека 4 се Албанци и овај Бранко ѓубрево неписмено.
Тоа што убиените лица се помлади, ВООПШТО не ја намалува нивната вина.
Драги Македонци, утре во автобус доколку ве нападнат хорда белокапци помали од вас, не ни помислувај те на самоодбрана,, затоа што тие се помлади од вас :facepalm:

Ех моја чудесна земјо...
Си ни дала челични нерви,
Неможат да не ебат толку, колку што ние можеме да издржиме
Ама ќе ни скурчи еден ден,,,
Еден ден,,,
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Ај овој Дарданиа го знаеме ама како што имам видено толку истрескани глупости на едно место како кај оваа Каказиња, нигде на друго место.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom