Дали верувате во натприродното?

Дали верувате?

  • Да

    Гласови: 324 64,3%
  • Не

    Гласови: 103 20,4%
  • Зависно (објаснете)

    Гласови: 77 15,3%

  • Вкупно гласачи
    504
Член од
18 август 2008
Мислења
680
Поени од реакции
33
Човекот е сам одговорен за сите појави кои се случуваат околу него,за сите негови успеси и неуспеси и ништо не е случајно.
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
83
Поени од реакции
2
Ова ми е нешто слично како прашањето: Дали верувате во господ?
Јас сега ќе ги поврзам двете теми. Јас верувам во господ. Но не верувам, во господ како "нешто" со човечки лик, туку како виша сила. Значи одговорот е дека верувам во тоа нешто надприродно, дека постои.
 
Член од
28 февруари 2009
Мислења
8
Поени од реакции
0
Ова ми е нешто слично како прашањето: Дали верувате во господ?
Јас сега ќе ги поврзам двете теми. Јас верувам во господ. Но не верувам, во господ како "нешто" со човечки лик, туку како виша сила. Значи одговорот е дека верувам во тоа нешто надприродно, дека постои.
Натприродно постои, и тоа како.....Само што ние сме премногу опседнати со Господ и христијанството, а тоа не наведува да ги гледаме и веруваме реалностите, па затоа натприродностите најчесто ни се чинат невистинити и не ги приметуваме....
Погледнете колкав е универзумот, па валда не сме единствени...
 
S

smart ass

Гостин
Мене ми е поверојатно да постојат други сустества (вонземјани) одколку натприродни како што велите вестерки вампири на нашава земја:wink:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Натприродно постои, и тоа како.....Само што ние сме премногу опседнати со Господ и христијанството, а тоа не наведува да ги гледаме и веруваме реалностите, па затоа натприродностите најчесто ни се чинат невистинити и не ги приметуваме....
Погледнете колкав е универзумот, па валда не сме единствени...
Па Господ е надприродно иначе. Кој го видел и дали е физички нормално?
 
Член од
2 март 2009
Мислења
16
Поени од реакции
1
Die Die My Darling!!!



Регистриран: Nov 2005
Мислења: 3,303




До сега неам некоја случка но сепак сум уверен во тоа дека постои нешто натприродно и дека се шетаат некои "духови i jas isto taka
 

Tea ^^

★ loli pop ★
Член од
15 октомври 2008
Мислења
187
Поени од реакции
8
Реинкарнација, парапсихологија, телепатија во тоа верувам а во духови дали дека не сум имала такво нешто искуство, но сепак има безброј докементарни емисии кои сепак ме наведуваат да размислувам и да се двоумам дека постојат, или пак дали не верувам во тоа поради тоа што не сакам да го доживеам истото, сепак тоа е страшно и неверојатно за доживување.
 
S

smart ass

Гостин
А и незнам кој што подразбира под(натприродно) мене еве мојот 19 инчен лцд монитор ми е натприроден затоа што неможам да сватам како работи:toe:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
А и незнам кој што подразбира под(натприродно) мене еве мојот 19 инчен лцд монитор ми е натприроден затоа што неможам да сватам како работи:toe:
Па уствари тоа е тоа. Нешто необјасливо може да биде натприродно за тебе....
 

AntiZionist

undergoing construction
Член од
31 март 2009
Мислења
305
Поени од реакции
144
neznam dali nekoj go im a gleano "The Mothman Prophecies " so Richard Gere mnogu dobar film napraven spored vistinska prikazna spored koja e napisana i kniga ali neznam knigata e od John A. Keel ali se zbori za edno sustestvo koe se javuva samo pred golemi katastrofi i go imaat nareceno Mothman. Glejte go filmot ke vi sane jasno epten e dobar. Mnogu lugje stvarno go imaat videno ali poveketo od niv umrele a pred da umrat pravele nekoi skici i crtezi t.e. se obiduvale da go nacrtaat
 
Член од
25 март 2009
Мислења
31
Поени од реакции
1
"paranormalni" raboti postojat i za site postoi logicno objasnuvanje spored mene postojat duhovi,kletvi,pretskazuvanja,zli sili.... i se ostanato so go narekuvame paranormalno.NO seto toa e samo energija dobra i losa.Energija so koja nie potsvesno raspolagame.Kolku pati bar mene mi se ima deseno da pocuvstvuvam pred nesto da se sluci ili koga ke otidam na nekoe mesto od cista mira da mi uleta dobro cuvstvo ili loso.SE E DO NASIOT MOZOK.VO TOA STO VERUVAS TOA POSTOI, DALI VO REALNOSTA ILI SAMO VO NASATA IMAGINACIJA NE E VAZNO VAZNO POSTOI.NEKOJ RABOTI DURI STO SE VO NASATA IMAGINACIJA IMAAT POGOLEM UDEL VO NASITE ZIVOTI ODKOLKU REALNITE STVARI STO NE OPKRUZUVAAT.KOLKU OD NAS KO MALI SAKAA DA BIDAT BETMEN ILI SON GOKU ILI KOJ BILO DRUG HEROJ. :vozbud:
 

DarkEyE994

Возам-_-Точак
Член од
4 март 2009
Мислења
285
Поени од реакции
9
Коа ќе цркнам ќе ти кажам:wink:
Се заебавам
Па верувам иначе неможе до толку епзоди да има The Haunting а да не биде вистина.
Си слушнал за summerville мислам дека нешто така беше куќата.Е таа ти е доказот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom