Прилеп и Мариово

Член од
25 февруари 2010
Мислења
1.158
Поени од реакции
879
Дајте бе легнетеси, касно вие. Демек Прилеп на град личеше за време на Пиргано.
полека, полека, не скокај, никој овде не замеша политики, не ми спомнувај Пиргано, сдсм, вмро, ако некој се грижи за нашиот град и граѓаните како треба, ако сака и од дуи да е ќе се гласа за него.колите парче ги направивме, само за гуми и амортизери колку пари се имаат дадено во Матадор и Униројал и тие самите не знаат.ич не ми е гајле како БИЛО некогаш, гајле ми е како Е и како ќе БИДЕ..само..нејсе..
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
Уба работа е ова, само ако добро се сеќавам уште во програмата за првио мандат му беше планирано, и уште се збира гласој со него. :D За овие другите не вреди тастатурата чоек да си ја арчи :cenzura:
Местото е за нигде, се сложувам со BilboBaggins, кај така го заебаја со споменико од Тоше, ова крај ќе биди ако го наместа во парко, замислете само за пиво-фест колку глупо би било. :oops:
Strider вчера поминував оттука, имаше заглавено една цистерна од Макпетрол се напрај гужва до Орка. :facepalm: Колку тесни ги пра уличките алал да му е, важно насреде круго е ко фудбалски терен.
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
2.394
Дајте бе легнетеси, касно вие. Демек Прилеп на град личеше за време на Пиргано.
никој не го спомна Пиргано, никој не рече дека Пиргано е подобар..
вака и двајцата го опустошија градов, ама тоа не значи дека ако Маријан имаше помал удел во пустењето на Прилеп е подобар....
дај жити се на шо личи плоштадон александрија? уметички фигури пред марко цепенков, понатаму џиновскиот шах, до него големата фонтана за Тоше, сеа до нив вонземјанстата пирамида, одма до нив фонтана.. ??!?!??!?!?!?! па плоштадот не личи на ништо.. доволно беше аце и фонтаната се друго е пренатрупување на плоштадот...
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
никој не го спомна Пиргано, никој не рече дека Пиргано е подобар..
вака и двајцата го опустошија градов, ама тоа не значи дека ако Маријан имаше помал удел во пустењето на Прилеп е подобар....
дај жити се на шо личи плоштадон александрија? уметички фигури пред марко цепенков, понатаму џиновскиот шах, до него големата фонтана за Тоше, сеа до нив вонземјанстата пирамида, одма до нив фонтана.. ??!?!??!?!?!?! па плоштадот не личи на ништо.. доволно беше аце и фонтаната се друго е пренатрупување на плоштадот...
Освен фонтаната на Тоше која што воопшто не одговара на локацијата, се останато си е на место според мене. Претходно плоштадот беше катастрофа, односно цел центар со трафиките од Стив и Џока кои смрдеа-корнеа.
Не знам за каква пирамида се работи?
 
L

Löwe

Гостин
Освен фонтаната на Тоше која што воопшто не одговара на локацијата, се останато си е на место според мене. Претходно плоштадот беше катастрофа, односно цел центар со трафиките од Стив и Џока кои смрдеа-корнеа.
Не знам за каква пирамида се работи?
А позади трафките кај тоа клупите навечер страв да ти биди да поминиш. Црни темници, и сето наркомани се фиксаат на клупи.
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
2.394
Освен фонтаната на Тоше која што воопшто не одговара на локацијата, се останато си е на место според мене. Претходно плоштадот беше катастрофа, односно цел центар со трафиките од Стив и Џока кои смрдеа-корнеа.
Не знам за каква пирамида се работи?
па и мене ми е тоа муабетот.. аце и фонтаната е доволно за тој простор.. сега измеѓу фонтаната и споменикот на тоше ќе се гради факинг пирамида...
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
А позади трафките кај тоа клупите навечер страв да ти биди да поминиш. Црни темници, и сето наркомани се фиксаат на клупи.
Какво наркомани бе? :icon_lol: Јас таму дремев по цели вечери и се пијаше вино на големо. По некој џоинт ќе се свртеше ако далеку од тоа дека имаше фикс таму.
Ако мислиш на Мечката и Бишимо што лежеа на клупа 1 и клупа 2 под врбите тие беа само обични пијаници.
 
2

~2A

Гостин
Порано немаше кај да се излези, на Могила да сакаш да одиш ќе се загинеше во шумата и во тоа боцките, а сега барем ќе уживаш во природа и ќе седиш на клупа под убавото сончево време гледајќи како играат децата фудбал на изграденото фудбалско игралиште, а исто така за кошарка и за одбојка.
Исто така го преправија теренчето на рид, затоа што неколку пати се скина вештачката трева, кај 5та Прилепска ми се чини го направија најдолгиот парк..... исто така кај судот го направија да личи на парк, па и кружниот кај 13 катницата е добро поставен да може да помине човек преку улица, а не да чека по 3-4 минути.:confused:
Човек сега може да појди до комерцијална банка без да ги напрај со кал патиките/чизмите... сететет се како беше порано.Ова не е дека зборувам многу политички ама заборавате каков град бевме порано, а на што заличивме сега..
 
L

Löwe

Гостин
^Toчно.. На Петта Прилепска уште малце фалеше змии да почнат да шетаат по тоа тревите. Сега е еден од најубавите паркови.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.888
Поени од реакции
14.439
Марјан што го изгради, го изгради Прилеп.Неспоредлива сликата е пред и после.
Ама, треба и мерка и осет да се има за се.А, не само гради безврска.

Ако имате забележано, новите плочки пред Участак и новите плочки од бизнис центаро нагоре не се исти.Со кој ум наместија од тие сивите мазните плочки, ако има снег треба среќен да бидиш ако не падниш.
 
2

~2A

Гостин
Марјан што го изгради, го изгради Прилеп.Неспоредлива сликата е пред и после.
Ама, треба и мерка и осет да се има за се.А, не само гради безврска.

Ако имате забележано, новите плочки пред Участак и новите плочки од бизнис центаро нагоре не се исти.Со кој ум наместија од тие сивите мазните плочки, ако има снег треба среќен да бидиш ако не падниш.
Ме тераш да зборувам политички, па ај ако не да ги оставеа тие искршените па ко че собереа вода цапни на нив и ќе се окашкаш и то не го бидува, па сега ни ова не го сакате.
А шо треба да гради, да отвори еден гооолем маркет па после конкуренцијава ќе вели Марјан мафиаа, тој ни турка цени, тој ни зема муштерии да да ! ТОј е градоначалник тој ќе ги собере сите ова она,па не ја биваТ така работата.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.888
Поени од реакции
14.439
Ме тераш да зборувам политички, па ај ако не да ги оставеа тие искршените па ко че собереа вода цапни на нив и ќе се окашкаш и то не го бидува, па сега ни ова не го сакате.
А шо треба да гради, да отвори еден гооолем маркет па после конкуренцијава ќе вели Марјан мафиаа, тој ни турка цени, тој ни зема муштерии да да ! ТОј е градоначалник тој ќе ги собере сите ова она,па не ја биваТ така работата.
Реков и погоре, не одрекувам дека е позитивно градењето.
Ама, шо фалеше исти да бидат плочките? Пред участак плочките се супер, ништо не му фали.Вака изгледа стварно грдо, на пола пресечено.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ~A~
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
2.394
~A~
не е муабетот за паркови и за плочки... ниту за споменици... Прилеп стана пустелија...
Не ти ја знам воздраста ниту занимањето неможам да кажам затебе. Јас сум студент, мометално во Прилеп има работа само за келнери и таксисти, или пак тутун....
Кажими што направил Маријан за да го промени ова?
факинг 5 та прилепска ја направи парк?!?! па тоа никогаш не беше планирано за парк, а после почетната еуфорија, сега тој парк е скоро секогаш празен.
 
2

~2A

Гостин
~A~
не е муабетот за паркови и за плочки... ниту за споменици... Прилеп стана пустелија...
Не ти ја знам воздраста ниту занимањето неможам да кажам затебе. Јас сум студент, мометално во Прилеп има работа само за келнери и таксисти, или пак тутун....
Кажими што направил Маријан за да го промени ова?
факинг 5 та прилепска ја направи парк?!?! па тоа никогаш не беше планирано за парк, а после почетната еуфорија, сега тој парк е скоро секогаш празен.
Не сум многу запознаен со политиката нивна каква е за инвестиции во Прилеп ама знам дека купуваа доста индустриска зона накај Лагово и Алинци, почнаат да градат нешто ама ете запре.Како што реков и претходно не може да отвори Марјан маркет, затоа што и тогаш ќе му се најде мана, а најгласни ќе биде се разбира конкуренцијата.Знам дека само таква работа има ама што да правиш тоа е тоа, јас излезов за некој временски период го гледам како надвор од државава или евентуално да почнеш мал бизнис доколку имаш финансиска моќ.
Јас сум благодарен за тоа што сторија за Прилеп, подобро нешто отколку ништо. ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom