Xbox360 гејмери

Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
LINK eden od mnogute na Ebay. Free Shiping
Najdi nekoj i 50% provizija da ti staj pak ke te fati poeftino od tie shashavi 2400den,
Значи вака, ова на сликава не е оригинален контролер, исто и во IDC/Дејан си имале проблеми со контролерите.

Кинезите праат копии, што им фали и дали им фали не знам стварно да кажам. Јас еве добив оригинал со Xbox-от, па пак ме заебава и аналогот ми забегува на лево понекогаш...

Оригинални контролери од новиве барај во ваква кутија

 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.399
Поени од реакции
5.283
многу чекање ми се фаќа, искрено подобро да дадам 2400 и да го земам одма него ли да чекам 1 месец
Okej.....Tvoji pari - tvoja rabota :rolleyes:
Koga sum veke vo ovaa tema da informiram:​
Edge-Online.com najavi deka noviot Xbox ke ima potreba da bide 24/7 vrzan online kade Xbox Live ke bide integralen del od samiot sistem.​
Isto taka kupuvanjeto na polovni igri nema da funkcionira od prosta pricina sto sekoja igra ke doaga so aktivacionen kod koj ke se vrzuva za tvojot profil. Ne ke moze da se preprodade diskot zasto ke bide veke iskoristen.​
OUCH!:tapp:
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.696
Поени од реакции
11.947
Okej.....Tvoji pari - tvoja rabota :rolleyes:
Koga sum veke vo ovaa tema da informiram:​
Edge-Online.com najavi deka noviot Xbox ke ima potreba da bide 24/7 vrzan online kade Xbox Live ke bide integralen del od samiot sistem.​
Isto taka kupuvanjeto na polovni igri nema da funkcionira od prosta pricina sto sekoja igra ke doaga so aktivacionen kod koj ke se vrzuva za tvojot profil. Ne ke moze da se preprodade diskot zasto ke bide veke iskoristen.​
OUCH!:tapp:
И ќе остварат Мајкрософт продажба со ова ?

Не не, не се со сите.

А јас велев едно време дека Епл се лопови, факт е тоа дека се, знам дека Мајкрософт не се цвеќиња за мирисање, но до толку да се немало осет ? :tapp:
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.548
Поени од реакции
3.845
море торковци хбохот ќе биде по типот на steam што е за компјутер,а тоа што не сте навикнати да давате 30 евра два месеци одкако ќе искочи играта не ги прави microsoft лопови
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.696
Поени од реакции
11.947
море торковци хбохот ќе биде по типот на steam што е за компјутер,а тоа што не сте навикнати да давате 30 евра два месеци одкако ќе искочи играта не ги прави microsoft лопови
Не може да се споредува идниот Xbox со Steam, на Steam играта се купува еднаш и се игра бесплатно, додека играњето на видео игра на Xbox Live се плаќа, а сега и кај новиот Xbox да мора постојано корисникот да биде поврзан на Интернет и да не може да се продаде копијата од играта поради активациониот код ?

Несомнено ќе си направат добар бизнис, но не насекаде, ќе си имаат маки во оние држави во кои Интернет пенетрацијата не е на високо ниво, а исто така ќе си имаат маки и во оние држави во кои луѓето не можат да си ги дозволат тие 30 евра на секои 2 месеци.

Но добро, доволно ме разочараа со Windows 8, новиот Xbox нема да биде некое изненадување за мене лично, праксата покажа и докажа на дело дека мора корисниците да ги треснат Мајкрософт од земја како што направија со Windows Millennium и со Windows Vista за да им влезе памет во глава, очигледно Windows 8 и новиот Xbox нема да бидат исклучок.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.696
Поени од реакции
11.947
Веќе се појавија првите негативни критики насочени не само кон Мајкрософт, туку и кон Сони, кои неодамна поднеле барање за патентирање на механизам со кој ќе се блокираат видео игри кои се веќе врзани со еден Xbox Live, односно со еден PlayStation Network account.

Продажбата на веќе користени видео игри не му штети на пазарот на видео игри колку што му штети пиратеријата, која е уште потешка за спречување, но очигледно на Мајкрософт и на Сони не им влегува памет во глава, претпоставувам дека завршиле бизнис школа во Епл, па затоа нивниот глад и нивната жед по профит само растат.

Ваквата блокада ја нема кај новото Nintendo Wii U, или грешам ?

Доколку ја нема, тогаш:

Честитки до Нинтендо, со Nintendo Wii доминираа во целата 7-ма генерација на конзоли за видео игри, а сега со Nintendo Wii U сигурно ќе уживаат иста доминација и во 8-та генерација на конзоли за видео игри.

http://www.examiner.com/article/ps4-and-xbox-720-used-games-blocking-rumors-responded-by-developer

PS4 and Xbox 720 used games blocking rumors discussed by developer (Photos)

PS4 | February 9, 2013 | By: Shui Ta



20 photos
View the full slideshow »

Walid Miled has responded to rumors about the PS4 and Xbox 720 blocking used games, according to a report by Now Gamer on Feb. 8. The associate producer at Spiders Studio believed that, by implementing a mechanism to prevent second-hand titles, Sony and Microsoft will “just kill every way to lower the prices for games and make them available to everyone.” He alleged that being able to buy used games was good and wasn’t really killing the market as much as piracy. You can check out some fan made concept images of the PS4 and Xbox 720 in the slideshow at the top of this article.

Microsoft has been recently reported as to requiring a constant online connection in order for the Xbox 720 to operate, thus blocking used games. Sony also recently filed a patent that prevent second hand titles from playing on their system, which may be implemented on to the PS4. Both next-generation systems are expected to be coming out in North America later this year.

View slideshow: PS4 and Xbox 720 used games blocking rumors responded by developer
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.399
Поени од реакции
5.283
^ Meh licenci, nema vrska toa.
Ja pred 2 god zemav HDD za Xbox 360, 20Gb so Spiderman na kutijata. I toa onaj crniot Spiderman :) Ne veruvam deka bese oficijalen ili bese :P
Pa funckionirase na mojot Arcade model.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
^ Meh licenci, nema vrska toa.
Ja pred 2 god zemav HDD za Xbox 360, 20Gb so Spiderman na kutijata. I toa onaj crniot Spiderman :) Ne veruvam deka bese oficijalen ili bese :P
Pa funckionirase na mojot Arcade model.
За волани ако збориме, мора да биде лиценциран бидејќи е сосема друга технологија. Најчесто компанијата зема лиценца за gamepad и креира волан, а резултатот е катастрофален.

Xbox-от потоа воланот ти го чита како gamepad и имаш проблеми со сензитивност, вибрации итн...јас се заебав и купив таков за 100 евра, среќа ми го сменија потоа...
 
D

Deleted member 53418

Гостин
За волани ако збориме, мора да биде лиценциран бидејќи е сосема друга технологија. Најчесто компанијата зема лиценца за gamepad и креира волан, а резултатот е катастрофален.

Xbox-от потоа воланот ти го чита како gamepad и имаш проблеми со сензитивност, вибрации итн...јас се заебав и купив таков за 100 евра, среќа ми го сменија потоа...
Licenciranite se izgor : ) uste 1 xbox ke zemes so tie pari
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Licenciranite se izgor : ) uste 1 xbox ke zemes so tie pari
Ги нема кај нас, иначе јас се усреќив и најдов на старо лиценциран волан од Microsoft со Force Feedback за само 50тина евра. Воланот беше некористен, земен по грешка за PS3. :)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.707
Поени од реакции
27.670
јанко пишуе му се расипал иксбоксот
коментар некој доле рандом
Premnogu se osetlivi za nasata struja , poarno e PlayStation 3

discuss.
Jedah Mac)) -={K-O-R-U-N}=-
 

Kajgana Shop

На врв Bottom