Клише реченици кои сите ги мразиме

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.148
Парите не можат да го направат човекот среќен.

:tapp: :tapp:

Иди убиј се бе, ти ако не си среќен дај ми ги мене или донирај ги на некој за леб и вода што плаче или нема кров под глава, тибам главата скапана и хипокритска.
 
Член од
6 март 2007
Мислења
307
Поени од реакции
184
Нема нешто шо повеке ме нервира кога слушнам некој дека вика "Абе не јади гомна" или "Бре, бре само гомна да се јадело":sick:
 
Член од
20 јули 2009
Мислења
865
Поени од реакции
600
Мразам некој коа ќе рече : Ништо незнам ,немам повторено/учено....коа ќе ги прашува професорката одеднаш магично се знаат :D

Не е клише реченица,али исто ме нервира секој тип на комуникација на англиски јазик,кога нема потреба од истото. :mad:
 

Pinkie Pie

and Deedee
Член од
25 ноември 2009
Мислења
2.011
Поени од реакции
3.246
фрази од сихронизирани турски серии :
А така ли ? ко че и се јавам на една другарка по тел...
Ај со помин нека е...ако и кажам дека сум настината....
Со тебеееее...со акцент на последното е
Султанке моја...мајка ми ко че ми речи ми иди да си пукам....
Неранимајко :facepalm:
 
Член од
30 декември 2012
Мислења
173
Поени од реакции
331
„Еј брат немам време сега ама ќе се слушниме утре задутре ќе се договориме да се видиме да излезиме“. „Ќе дојдам за 5 минути“. „Абе то е море немаме пари да излезиме да прошетаме сиромаштија (а за две кутии цигари дневно растат по џепови)“.
 
N

Nicky Santoro

Гостин
Седиш во ниедно време и станува некој од твоите те гледаат на компјутер дремиш и следува...
Шо прајш бе , неспијаш ?
И сеа шо да речам? гледа и сам/а дека не спијам :mad:
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.747
Поени од реакции
8.006
У последно време ме нервира ова:

... гледаш дека некому не му е арно или не е баш нај нај со расположение, фино го прашуваш Што ти е? А ти одговараат "Ништо, шо ќе ми е" ... на сила те прај улав ебаго -.-

или пак... ќе го прашаш за нешто, и не ти кажува и му велиш, оти неќеш да ми кажеш? Ти одговараат со "Така..." :facepalm:
 
Член од
7 февруари 2013
Мислења
53
Поени од реакции
15
сите корисници кои лечат комплекси на фб или читаат педерски книги на пример (сите сакаат да паднат но јас се држам поцврсто од било кога) шооо ти мори алоо упрај се ... со тоа мозе да влетат уште повеке у депресија за тоа не е фб си има педагози психолози педијатри итн дај немојте веке имам милион пријатели на фб такви ако почнам сите да ги бришам ке имам 10 Ч)
--- надополнето: 8 февруари 2013 во 17:37 ---
сите корисници кои лечат комплекси на фб или читаат педерски книги на пример (сите сакаат да паднат но јас се држам поцврсто од било кога) шооо ти мори алоо упрај се ... со тоа мозе да влетат уште повеке у депресија за тоа не е фб си има педагози психолози педијатри итн дај немојте веке имам милион пријатели на фб такви ако почнам сите да ги бришам ке имам 10 Ч)
 
Член од
15 јануари 2013
Мислења
89
Поени од реакции
50
Yay ova se pretvorilo u hejt-tred.
Zdravo ja sum Golub i mrazam stvari ....

Ja mrazam Adelle, onoj shutrakon sho go rezhirashe Lost, filmovi na Hallmark produkcija, luge sho pishuvaat 4 u makedonski rechnici (pr: pi4e), site bivshi (picajzli da fatat...), blogeri tviterdzhii i site sho go primenuvaat toj idijotski leet talk so tagiranje i heshiranje na mesta kaj sho nema takvi stvari (pr. Skype).

Ok, se zezam, ja mrazam (od dnoto na dushava) slednava fraza:
`Rani kuche da te lae`
.. da imav pushka ke go ranev .. u muda.

Ete taka, ako ja koristite frazava, ke vi prostam tek na prochka.

P.s. Mrazam politichari, pobeskorisni se od drven shporet, dupnat kurton ili voda na rastvaranje ..
 
Член од
9 февруари 2013
Мислења
68
Поени од реакции
41
Значиии , аха дааа , значиии .... :eek:
Кога јас ќе одговорам со добро и некој ќе ми речи - : Абе шо добро , како добро , не е добро , зборувај убо ! " :гомце:
Даллииииии бееееееееееееееееее ?! - Исфрустрирана шмизљотина , општ поим на употреба за курвите . :facepalm:
Фразите на луѓе кои филозофираат и комплицираат , фразите на бубалици и фразите од типот - : Абее остај ти , јасс !! " :гомце:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom