Што ако партнерот/партнерката оди на кафе со личност од спротивниот пол?

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.556
Поени од реакции
1.612
Аман бе Крусер,
Според твојава хронологија на настани, дечкото секој ден ќе сака да оди на кафе со школските другарки.
И тоа ќе оди со пеење, знаејќи што го чека кога ќе се врати:sneaky:
А истиов совет ќе им го дадеш на мажите, ако нивната девојка оди на кафе со нејзините школски - Со див секс на крај ќе си ја зацрвстите врската ?

Алис, само строго, море ако треба и стап нека игра:D
Тој на кафе со школска, ти на кафе со школски,
Па ако му е убаво, пак нека оди,:sneaky:
За првиот параграф: да, апсолутно секој ден ќе вика школски другарки на кафе, ако тоа значи дека ќе му следи див секс со девојка му. Тоа ќе трае сè додека девојка му е љубоморна и му нуди див секс наместо драматизирање и паѓање во несвест што тој излегол со некоја друга на кафе. Оној момент кога девојка му веќе нема да има причина да прави див секс со него бидејќи тој ќе излегува на кафиња со други, ќе се намалат кафињата и тој ќе почне да бара алтернативни начини да ја напали девојка му.

Истото важи и за мажите, се разбира, ако нивните девојки одат на кафе со другари и/или колеги, *под услов* мажите да се љубоморни на тоа. Во тој случај - да, треба дечкото маста да ѝ ја извади на девојката од секс, па таа нека оди на кафиња.

(Респект за pearl, што ме коригираше во однос на хронологијата (y) )
 

Eva Molotow

Anti-social Engineer
Член од
6 јуни 2008
Мислења
532
Поени од реакции
392
Не е твоја работа да ги контролираш тие што му се пуштаат. Негова обврска е тоа. Ако он не може да си ги исконтролира нагоните тогаш не ни вреди да се замараш со примитивен напален мајмун.
Остај го, ако има нешто стварите се дознаваат во мало селце како што е Македонија. А до тогаш мирна глава. :)
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.612
Поени од реакции
33.969
Да, пошо сигурно ќе се дознае, дозволи нека се деси. Јас би отишол, пошо ако девојката се понаша ко да и е сеисто, и во принцип ти вели ако моеш, пробај, еби. Зошто да не, може таа од кафето ќе испадне позагрижена кога ќе ми е девојка.

Ептен либерални сте еј.. ај другар/ка, близок колега/шка, али да ти го повикаат партнерот на кафе/дејт и да се понашаме ко смртен грев е забрана и ограничување е ретардирана работа, во најмала рака. Ева, се кладам на бубрег дека немаш дечко.
 

Eva Molotow

Anti-social Engineer
Член од
6 јуни 2008
Мислења
532
Поени од реакции
392
Да, пошо сигурно ќе се дознае, дозволи нека се деси. Јас би, пошо ако девојката се понаша ко да и е сеисто, и во принцип ти вели ако моеш, пробај, еби. Зошто да не, може таа од кафето ќе испадне позагрижена кога ќе ми е девојка.

Ептен либерални сте еј.. ај другар/ка, близок колега/шка, али да ти го повикаат партнерот на кафе/дејт и да се понашаме ко смртен грев е забрана и ограничување е ретардирана работа, во најмала рака. Ева, се кладам на бубрег дека немаш дечко.
Ако некој сака да те изневери нема да бара твоја дозвола. Со тоа што ќе му забранува ќе постигне обратен ефект и ќе предизвика некоја аверзија.

Најсоодветно е да му кажеш на партнерот што ти смета. Ако те почитува и те сака нема да направи нешто што би те повредило.

Иначе во врска сум година дена. Прати ми го по ПП бубрегот.
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.612
Поени од реакции
33.969
Ако некој сака да те изневери нема да бара твоја дозвола. Со тоа што ќе му забранува ќе постигне обратен ефект и ќе предизвика некоја аверзија.

Најсоодветно е да му кажеш на партнерот што ти смета. Ако те почитува и те сака нема да направи нешто што би те повредило.

Иначе во врска сум година дена. Прати ми го по ПП бубрегот.
Види маче.. (таков ти е аватарот, ништо слизи) сум те помешал со недоносениве кокошкички со плитки и либерални сфаќања. Ти си очигледно паметна и осозреана.. девојка, и делуваш како што ти е програмирано во природата. Дека во принцип, за исто збориме, само манипулиативните суштества што сте го препакуваш нашето директно "ми пречи, ти забранувам" во "мене ова ми смета, ако ме почитуваш нема даме повредиш" и ние ваквите емоционални уцени треба да ги толкувам, дефинираме, одкодираме и слично. А за џабе патот.

Сигурен сум дека некоја рандом девојка да го покани дечкоти на кафе, иако знаеш дека нема да те изневери, би ти пречело. Уосталом, што бараш уште со дечкото? А за бубрегот, секако ќе го добиеше, и да не беше во право, оти well, жена. :)
 

Eva Molotow

Anti-social Engineer
Член од
6 јуни 2008
Мислења
532
Поени од реакции
392
Види маче.. (таков ти е аватарот, ништо слизи) сум те помешал со недоносениве кокошкички со плитки и либерални сфаќања. Ти си очигледно паметна и осозреана.. девојка, и делуваш како што ти е програмирано во природата. Дека во принцип, за исто збориме, само манипулиативните суштества што сте го препакуваш нашето директно "ми пречи, ти забранувам" во "мене ова ми смета, ако ме почитуваш нема даме повредиш" и ние ваквите емоционални уцени треба да ги толкувам, дефинираме, одкодираме и слично. А за џабе патот.
Се е до презентацијата. :D
Уосталом, што бараш уште со дечкото?
Не го разбирам прашањево. :)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Се е до презентацијата. :D

Не го разбирам прашањево. :)
Па најди нов дечко, ваљда.

Мислам "што ако партнерот или партнерката иде на кафе со некој"? И?
Одма сите да се обесите...не смеете тоа да го дозволите. Ода прекин на врска, развод, море, клање и котече...

Ауф морееее.....

Смешки.

Па ја се отрувам на кафе со кој ми е пријатно, од ист или различен пол.
Така и партнерка/ките ми!

Се додека се е в ред, в ред и
ќе остане.
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Бисеро, двојните стандарди заслужуваат посебна тема;)
Да де, ама тоа е табу.
Но, затоа ваков љубовен проблем, се екстрахира и се отвара посебна тема.
Кој не отвори сега една со наслов "Дечко ми ја погледна под око девојката у пролазу" еве на!!

Ало, модератори!! :)
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.986
Поени од реакции
12.547
Многу добро паметам дека на една тема која беше нешто во врска со дилање дрога од страна на партнерот и пушење трева, оние со поконзервативни ставови на оваа тема го гледаа тоа како најнормална работа, а овде се креваат паники за едно кафе. Во ред е дечко ти да дила дрога пошо така заработува, а не смее да излезе на кафе со колешка која исто така е во врска бидејќи тоа се смета за изневерување.
Because fuck logic.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Мојна женка не смее кафе да помисли, камо ли да пие. НИ сама, ни со друштво, а камоли со мушко.
После, да не прашуе мајка и зошто пак има модро околу очи.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Keepitreal

И сега ?....
Член од
18 септември 2012
Мислења
386
Поени од реакции
371
Култирно речено мочајсе во неа/него...

Ако те сака доволно и ако е приврзан/а за тебе нема потреба од кафе со друг/а .....

Тоа пиење само кафе, сите знаеме дека меѓу редови значи дека има нешто ... сакале или не ...
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.501
Поени од реакции
22.537
Алис, само строго, море ако треба и стап нека игра:D
Тој на кафе со школска, ти на кафе со школски,
Па ако му е убаво, пак нека оди,:sneaky:
Ваков пристап само ке ја влоши ситуацијата, пошто веќе тука се навлегува во инаетење, уценување и мерење на кој му е поголем, а ниедно машко не реагира добро на уцени и закани. И да немал намера да оди или се думал , ке оди чисто онака да ти покажи дека не е пешко или папучар. И после едно води кон друго и тоа би било тоа.
Така да избите си го тоа од глава, ништо арно од тоа нема да излези.
Се се сведува на тоа дипломатски да му овозможиш излез од ситуацијата во која сам се заглавил, а да не се чуствува како поразен или да му е нарушено егото. Така да најдобар излез би му било дека никој не му забранува да оди, но едноставно не го личи. Така да ако е паметен ке ја свати пораката.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom