Serie A 2012/2013

Кој ќе биде шампион 2012/2013?


  • Вкупно гласачи
    432
Статус
Затворена за нови мислења.

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Овие се господа и шмекерчиња. Луѓе со стил.


Ти изгледа разбираш италијански како јас кинески! Поинаку не би можел да извлечеш ваков заклучок. Најди друг некој да лажеш, знам точно за кој муабет станува збор, уште тогаш го постирав тој нивни дуел на Кајгана, истата вечер, знам добро кој кого ‘матирал‘. Ако памтам добро на Мауро и незгодно му стана во каква позиција беше доведен Конте, па му сугерираше на Бобан да престане да брише под со Конте.
SLAB so memorijata si , vlezi pak vo youtube ako sakash ajdeeee :pos: i vidi go.

fala , cao , prijatno
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Не е баш копи-пејст бидејќи Лавеци ја стигаше топката, а Вучиниќ тука не ја стигаше топката. Не знам дали им е ова битно на судиите при одлучување за пенал. Ако не им е битно, тогаш е чист пенал бидејќи старт имаше.

Не ми е ова мислење дека е Јуве во прашање, отсекогаш сум го имал тоа мислење, бидејќи фудбалерот пред да ја шутне топката треба да мисли дали ќе стигне до нејзе подоцна а не да мисли на старт од голман. Најчесто ја шутираат и глумат или ги собира голманот, во секој случај е пенал зашто судиите тешко гледаат вакви ситуации. Јас сум за ситуација кај што играчот нема шанса да стигне до топката да не се свири пенал.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Ај не се жалете само супер утакмица,треба да обрнете внимание на тактичкиот дел на утакмицата:pos::pos::tapp:
Во лигашката утакмица ќе ве победиме нагости убеден сум во тоа .. Не може и 4 натпревар среќа да имате ... Иначе ко за инат ќе има финале Интер - Лацио ..
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Во лигашката утакмица ќе ве победиме нагости убеден сум во тоа .. Не може и 4 натпревар среќа да имате ... Иначе ко за инат ќе има финале Интер - Лацио ..
Ако се деси ова те барам под дрво и под камен и ќе те убијам... кобник еден :pos: Додуша со Зи Зи топ никогаш не се знае, не ме чуди и 10-0 да изгубиме. Туку можи ќе го сменат дотогаш како тргнале работиве
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Ако се деси ова те барам под дрво и под камен и ќе те убијам... кобник еден :pos: Додуша со Зи Зи топ никогаш не се знае, не ме чуди и 10-0 да изгубиме. Туку можи ќе го сменат дотогаш како тргнале работиве
Битно многу убава утакмица ќе биде се надевам, како и минатата недела, со шанси на двете страни ... Не дека интер играше убаво и правеше шанси туку слаба е одбраната на рома, па еден тим без игра им создадоа шанси ... Ваљда интер само против јаките игра јако, а против слабите слабо ..
 
Член од
13 март 2011
Мислења
1.939
Поени од реакции
1.930
ajdeeeee Roma-lanzio finale ke bide vristenje!!!! ako niisto drugo, prv tim so srebrena zvezdicka vo Serie A sezonava ke bide ROMA ;)
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Не се трескајте од земја бе..тоа на Вучинич не беше никаков пенал и ќе беше страмота да го свирнат..не знам за другите ситуации но ситуацијата на Вучинич не е пенал
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Не се трескајте од земја бе..тоа на Вучинич не беше никаков пенал и ќе беше страмота да го свирнат..не знам за другите ситуации но ситуацијата на Вучинич не е пенал
Мислиш да беше Вучинич играч на кој било друг тим освен Јуве ќе беше пенал според вашите стручни и непристрасни критериуми,али сеа не е
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Мислиш да беше Вучинич играч на кој било друг тим освен Јуве ќе беше пенал според вашите стручни и непристрасни критериуми,али сеа не е
јас не сум пристрасен и навивачки настроен не се секирај..јас пишам од неутрална гледна точка и затоа не знам која ти е поентата со хипотетичкиот мубает ама како и да е..ситуацијата е добро проценета од главниот арбитар и секако немаше пенал
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
јас не сум пристрасен и навивачки настроен не се секирај..јас пишам од неутрална гледна точка и затоа не знам која ти е поентата со хипотетичкиот мубает ама како и да е..ситуацијата е добро проценета од главниот арбитар и секако немаше пенал
Објасни по кое правило, баш ме интересира. И да се работи за проценка или убедување, која му била проценката или убедувањето?
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
јас не сум пристрасен и навивачки настроен не се секирај..јас пишам од неутрална гледна точка и затоа не знам која ти е поентата со хипотетичкиот мубает ама како и да е..ситуацијата е добро проценета од главниот арбитар и секако немаше пенал
Така е,а да беше Вучко играч на Лацио ова ќе беше брука,срамота,Уа Јувентус мафија
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom