Каде да наjдам? [Food Edition]

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.009
Поени од реакции
32.016
Ова навистина е за мачкање, ама за на тело а не за на леб... :sneaky:
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Мислам дека видов во тинекс..пред некоја недела.

а вакво како шо бараш најарно нарачајси од нет..ја тоа шо го видов беше за коса нешто и тело..
 
P

PewDiePie

Гостин
Во Веро имаш карши рибите има полици со сосови мајонези нудлси таму ти е.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
ova ne e li istoto shto i nisheste?!
 
Член од
4 јуни 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво, ме интересира дали знаете место во Скопје каде се продаваат розен кори (кори за розен торта). На екс-ју страниците за готвење често се спомнуваат и има многу убави рецепти но не сум сретнал дека се продаваат во Македонија, побарав и во Веро... Еве линк од еден од многуте рецепти: http://www.coolinarika.com/recept/sarajevska-torta/ Има и рецепт како се подготвуваат дома(http://www.coolinarika.com/recept/korice-za-rozen-tortu/) но во прашање се многу кори за печење, убаво би било да ги има готови. Во Србија и Босна ги има по маркетите, дали сте сретнале некаде кај нас да се продаваат? Поздрав!
 
Член од
20 декември 2008
Мислења
593
Поени од реакции
1.192
Ги нема, на мајка ми од Србија и ги носат, а тука има пребарано секаде и нема
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Темава нека служи за разменување информации околу достапноста и цените на некои прехрамбени производи за кои не знаеме каде да ги наjдеме.

Еве да почнам jас, каде да наjдам свежи боровинки?
 

DéJà Vu

hehehehe
Член од
6 мај 2012
Мислења
813
Поени од реакции
446
ако си од БТ, тргни од трново/магарево нагоре, имаше купој ама пензионерите му ебаја мамето се собраја
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Имаше едни кај мене во маало продаваја.

извини за оф топик, али оти најгрдата слика од годрик си ја клал. -.-
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Имаше едни кај мене во маало продаваја.

извини за оф топик, али оти најгрдата слика од годрик си ја клал. -.-
Шо му фали бе :)
Он топик: за Скопjе прашувам, по маркетиве никаде не сум видел - исто и на пазар.
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Шо му фали бе :)
Он топик: за Скопjе прашувам, по маркетиве никаде не сум видел - исто и на пазар.
Види по пиљарине :) Голема е веројатноста таму да најдеш. И зелен пазар ти е тука, имаат све и свашта :)
 
Член од
21 октомври 2007
Мислења
99
Поени од реакции
58
Темава нека служи за разменување информации околу достапноста и цените на некои прехрамбени производи за кои не знаеме каде да ги наjдеме.

Еве да почнам jас, каде да наjдам свежи боровинки?
Јас мислам дека им пројде сезоната на свежите боровники зошто ги гледав на зелен пазар пред месец-два и беа 300 ден кило. Има да се купат смрзнати
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Stroopwafel, појма немам како се викаат на македонски, ама имаат преубав вкус. Со кафе се нешто најубаво во свет. Вообичаени се за Холандија, но потчув дека и тука ги има. Знае некој каде се продаваат?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom