Фан Клуб: Јувентус

F

FuckYouAll

Гостин
Во Јуве само Маркизио е сигурен дека никогаш немат да си заминит.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.121
Поени од реакции
18.008
Абе доста зборите за продавање дај кажете како сме со купување освен дрвото Пелусо никој нема дојдено друг нели?
Нема, нема... Ама и не гледам кој може да дојде. Најверојатно никој друг нема да биде донесен...
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.168
Поени од реакции
85.627
Ај Буфон е на крај на кариера па немат време да си ојт, ама за Келини не сум сигурен дека би останал во Јуве до крај.
Друже Келини остана кога бевме втора лига, и беше со нас кога бевме бедни...сега со 28/29 години не гледам каде би одел, да му беше за заминување, одамна ќе го направеше тоа
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
:facepalm: kako da nema drugi dobri igraci, pa zidan koga go prodadovme znaes koj zemavme>
И јас тоа се чудам како да нема играчи...:tapp:...абе со сув газ риби не се лови ама ај. Може еднаш двапати да се погоди да се донесе добар играч за безпари или за џабе ама не и секојпат ...
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.493
Поени од реакции
4.338
Ди Чеље никад не би не остаил!
Имам чувство дека и кога ќе се пензионира пак ќе има некаква улога во стручниот штаб или пак што знам ќе се вртка во клупата и дека уште долго ќе биде Uno di NOI :D
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Квадво Азамоа стрелец за Гана која води 2-0 против Конго на Африканскиот Куп на Нациите.и асистент на првиот гол
Asamoa Gyan е стрелецот не шири дезинформации ..
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Ди Чеље никад не би не остаил!
да не грешам душа со споредбава оти по квалитет не се споредваат, ама типот го доживувам како песото и бириндели. вечито тука за клубот кога првотимците и второтимците се повредени.
со фарбањето на џипчето летово се покажа дека е главен шизик во торино.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.121
Поени од реакции
18.008
Неколку факти за двата гола на Погба
Јас баш до пред малку ја гледав емисијата "Domenica Sportiva" на Раи Дуе и таму има еден аналитичар кој што рече дека оддалеченоста на првиот гол била 36 метри а на вториот 31 метар...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom