Serie A 2012/2013

Кој ќе биде шампион 2012/2013?


  • Вкупно гласачи
    432
Статус
Затворена за нови мислења.

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.731
момци ви текнува ли септември месец навијачите на рома колку сереа за трансферите на лацио? :D
кај се сега рома, а кај лацио :pos:
баш добар тим има лацио (y)
Рома има квалитетен тим и направи добри засилувања(подобри од тие на лацио и подолгорочни), али има малку тврдоглав тренер :D
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
Ха ха... Уште е рано за тоа,од мој аспект титулата и без таа казна сеуште ми изгледа како недостижна,но никогаш не се занае.И во сезоната 99/00 имавте солидна предност пред Лацио но на крај ја изгубивте титулата но тогаш Лацио ги имаше Верон,Недвед,Симеоне ,Неста.....а дали Лацио има квалитет да се брка со Јуве ќе покаже времето:)
--- надополнето: 16 јануари 2013 во 15:21 ---
Исказот на единствениот сведок кој го товари Маури денеска е прогласен за невалиден (неофицијално)
Таа титула Јуве ја изгуби у задње коло , против Перуџа у тоа базентот...
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.121
Поени од реакции
18.008
Здраво навивачи на Сериа А, нов сум на Кајгана голем навивач на Јуве и зависник од италјанската лига :D. Поздрав до сите вас кој ја следат Сериа А и се читаме почесто во следниот период, прво малку ми треба да се стабилизирам и снајдам овде :).
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Здраво навивачи на Сериа А, нов сум на Кајгана голем навивач на Јуве и зависник од италјанската лига :D. Поздрав до сите вас кој ја следат Сериа А и се читаме почесто во следниот период, прво малку ми треба да се стабилизирам и снајдам овде :).
Второ име на групава е Анти_Јуве фан клуб,ќе ти стане јасно у брзо време :D
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
ништо од Јуве-Виола у финале,штета,баш ќе беше јако
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.731
Една работа шо ми се допаѓа во овој разговор на јувенташите, што си планираат финале, а лацио за живи не ги сметаат :D .. како да немаат полуфинален меч или пак како да играат со треторазредна екипа, а можеби се во право :icon_lol:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ~A~

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.121
Поени од реакции
18.008
Една работа шо ми се допаѓа во овој разговор на јувенташите, што си планираат финале, а лацио за живи не ги сметаат :D .. како да немаат полуфинален меч или пак како да играат со треторазредна екипа, а можеби се во право :icon_lol:
Лацио според мене е многу квалитетен тим и ни од најдалеку не го сметам Јуве во финале :)... А и во секој случај јас баш италјанскиот куп не го сметам за важно натпреварување, главна цел е да се освои повторно првенството...
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.731
Лацио според мене е многу квалитетен тим и ни од најдалеку не го сметам Јуве во финале :)... А и во секој случај јас баш италјанскиот куп не го сметам за важно натпреварување, главна цел е да се освои повторно првенството...
Знам друже, за тебе не реков ништо, нов си ти, за твоите колеги зборував што уште сега си планираат финале :D

btw добредојде на форумот, се надевам ќе имаш убава дружба тука на оваа тема како со фановите на Јуве така и со останатите фанови на италијанските гиганти плус и оние на лацио :pos::pos:
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Една работа шо ми се допаѓа во овој разговор на јувенташите, што си планираат финале, а лацио за живи не ги сметаат :D .. како да немаат полуфинален меч или пак како да играат со треторазредна екипа, а можеби се во право :icon_lol:
Ќе мора да пробаат да не нападнат овојпат,неможат со нерешено и лежење по терен да поминат натака
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom