Фан Клуб: Јувентус

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Штета што Болоња не ни го дава назад, инаку овој Габиадини е многу подобра опција од Ќиро Неподвижниот.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
so ima bolonja da ni go dava on samo na pozajmica e u bolonja so atalanta e 50-50
Има излгеда клаузула позајмицата да трае до крајот на сезоната и за да ни го дадат сега, потребна е нивна согласност.
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.496
Поени од реакции
4.353
Значи за на лето би ги продал Матри и Кваљарела,На нивно место би ги вратил Боаки и Габиадини.Коа ќе ги додадеме и Џовинко,Вучинич и Љоренте,мислам дека нападот колку толку ќе заличи на нешто.На младиве да им се дава шанса во куп натпреварите или ако недајбоже се повреди некој.
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Значи за на лето би ги продал Матри и Кваљарела,На нивно место би ги вратил Боаки и Габиадини.Коа ќе ги додадеме и Џовинко,Вучинич и Љоренте,мислам дека нападот колку толку ќе заличи на нешто.На младиве да им се дава шанса во куп натпреварите или ако недајбоже се повреди некој.
Многу скромно !Со оглед на тоа дека идната сезона очекувам многу појак Интер и Милан знали ни треба класа напаѓач .
Продавање на Квањарела и Матри и купување на Џеко или Левандовски (или на нивно ниво )плус Љоренте како слободен !
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.496
Поени од реакции
4.353
Многу скромно !Со оглед на тоа дека идната сезона очекувам многу појак Интер и Милан знали ни треба класа напаѓач .
Продавање на Квањарела и Матри и купување на Џеко или Левандовски (или на нивно ниво )плус Љоренте како слободен !
Тоа да на фудбал менаџер:LOL:.Забораваш ли со каква управа имаме работа тука.Ако доведат барем еден на ниво на Џеко јас би бил пре пре пре задоволен,но знаејки ги веке 4-5 сезони по ред како работат се сум сигурен дека нема да донесат некој квалитетен шпиц иако цело лето ќе се спомнуваат имиња ала Санчез и Суарез и тн.
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Тоа да на фудбал менаџер:LOL:.Забораваш ли со каква управа имаме работа тука.Ако доведат барем еден на ниво на Џеко јас би бил пре пре пре задоволен,но знаејки ги веке 4-5 сезони по ред како работат се сум сигурен дека нема да донесат некој квалитетен шпиц иако цело лето ќе се спомнуваат имиња ала Санчез и Суарез и тн.
Па да може и да донесат некој како Елиа да го платат 10 милиони евра и да не му дадат шанса .Оваа година истото се случува и со Исла .Исла не ни требаше да се даваат на него 10 милиони евра ги имаме на таа страна и Лихштајнер,Касереси Пепе !
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.496
Поени од реакции
4.353
Па да може и да донесат некој како Елиа да го платат 10 милиони евра и да не му дадат шанса .Оваа година истото се случува и со Исла .Исла не ни требаше да се даваат на него 10 милиони евра ги имаме на таа страна и Лихштајнер,Касереси Пепе !
Исла не дека е слаб играч.Туку не може да се пронајде себеси од неговата тешка повреда иначе неговиот квалитет е неспорен.И плус незнам зошто го рачунаш пепе за таа позиција кога човекот цела сезона е аут.
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Исла не дека е слаб играч.Туку не може да се пронајде себеси од неговата тешка повреда иначе неговиот квалитет е неспорен.И плус незнам зошто го рачунаш пепе за таа позиција кога човекот цела сезона е аут.
хахахаах на лето никој не заеше дали ке биде надвор или не .Пепе се врати од повредата па пак се повреди ,ама кај и да е ке се врати последните неколку месеци така да нема да биде цела сезона .
Еве да го оставиме Пепе таму се Лихштајнер и Касерес а може и Падоин да игра таму така да нема место за 10 милиона (пола договор ) фрлени во воздух
п.с знаеш ли уште колку ке одсуствува пепе ?
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.496
Поени од реакции
4.353
хахахаах на лето никој не заеше дали ке биде надвор или не .Пепе се врати од повредата па пак се повреди ,ама кај и да е ке се врати последните неколку месеци така да нема да биде цела сезона .
Еве да го оставиме Пепе таму се Лихштајнер и Касерес а може и Падоин да игра таму така да нема место за 10 милиона (пола договор ) фрлени во воздух
п.с знаеш ли уште колку ке одсуствува пепе ?
Па ако очекуваш играч како Падоин да ти игра против Барселона или Манчестер во случај Лихт да се повреди или картони.Тогаш извини :D
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Па ако очекуваш играч како Падоин да ти игра против Барселона или Манчестер во случај Лихт да се повреди или картони.Тогаш извини :D
Сега не ми го мешај Падоин тој е само резерва .Спомни го Касерес.
Иначе ако е повреден Лихтајнер господ нека ни е напомош на таква средба !
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.496
Поени од реакции
4.353
Сега не ми го мешај Падоин тој е само резерва .Спомни го Касерес.
Иначе ако е повреден Лихтајнер господ нека ни е напомош на таква средба !
Па морам да го спомнам и него пошто и он е играч на тимот.И во ситуација кога Маркисио,Киелини Асамоа отсуствуваат он останува.Е сега да се надеваме во Лига на Шампиони цело време ќе бидеме комплетни иначе играчи како него ќе пополнуваат дупки.Тоа ми е поентата ме сваќаш.Исла е доведен многу паметно.Само што сега за сега апсолутно не може да се снајде никако.Да се надеваме дека ќе му тргне и ќе биде од огромна помош.
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Па морам да го спомнам и него пошто и он е играч на тимот.И во ситуација кога Маркисио,Киелини Асамоа отсуствуваат он останува.Е сега да се надеваме во лига на шампиони цело време ќе бидеме комплетни иначе на играчи како него ќе пополнуваат дупки.Тоа ми е поентата ме сваќаш.Исла е доведен многу паметно.Само што сега за сега апсолутно не може да се снајде никако.Да се надеваме дека ќе му тргне и ќе биде од огромна помош.
хахахаах ме насмеа колега !
Значи и сам кажа дека не успеал да се снајде што по автоматизам значи дека е пропаднат трансфер а не паметен..........Не може да биде операцијата успешна а пациентот мртов .
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.496
Поени од реакции
4.353
хахахаах ме насмеа колега !
Значи и сам кажа дека не успеал да се снајде што по автоматизам значи дека е пропаднат трансфер а не паметен..........Не може да биде операцијата успешна а пациентот мртов .
Не кажав виц за да се смееш.Човекот беше повреден 6 месеци.Ни припремите не ги фати како што треба сето тоа влијае на неговата самодоверба и затоа сега за сега не се снаоѓа.Но се надевам дека ќе му тргне затоа што играчот има квалитет да игра прв состав во овој Јувентус.Лани го следев цела прва полусезона и неможам да кажам дека управата згреши што го донесе.Некогаш треба повеќе време.За разлика од него Асамоа кога дојде беше во топ форма и си ги фати припремите и се беше најидеално за него дури и тоа што игра во не природна позиција не му беше проблем да се снајде.И на крај краева тоа си е мое мислење со што ти многу нормално може да не се сложиш :).
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Не кажав виц за да се смееш.Човекот беше повреден 6 месеци.Ни припремите не ги фати како што треба сето тоа влијае на неговата самодоверба и затоа сега за сега не се снаоѓа.Но се надевам дека ќе му тргне затоа што играчот има квалитет да игра прв состав во овој Јувентус.Лани го следев цела прва полусезона и неможам да кажам дека управата згреши што го донесе.Некогаш треба повеќе време.За разлика од него Асамоа кога дојде беше во топ форма и си ги фати припремите и се беше најидеално за него дури и тоа што игра во не природна позиција не му беше проблем да се снајде.И на крај краева тоа си е мое мислење со што ти многу нормално може да не се сложиш :).
Не кажа виц ама кажуваш глупости .Исла никогаш нема да може да се пробие кај Лихштајнер а е платен многу пари .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom