Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.725 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.177

cvetanovskiigor

›———————‹
Член од
6 мај 2009
Мислења
1.425
Поени од реакции
57
Член од
15 март 2010
Мислења
5.865
Поени од реакции
6.375
Вака сега,бар знам во која насока се движеше објектот произволно, од Југ се движеше према Север..а интересно е и твоето искуство,чудно,звезда да свети во такви бои,хммм....ама ова јас шо го видов друже леташе буквално,патнички авион помина над објектот,значи во земјината атмосфера,многу ниско...незнам ама уште ме држи некое интересно чуство од настанот,од кога помина тоа се почуствував среќа,слобода...шознам...се насмеав....баш како да сум дувал :pos2:
 

cvetanovskiigor

›———————‹
Член од
6 мај 2009
Мислења
1.425
Поени од реакции
57
Ај ке видиме утре шо ке се деси , сејм тајм сејм плејс :vozbud:
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.181
Поени од реакции
4.821
Дечки, пред неполн час видов нешто на небото,додека го шетав кучето, немам појма што е. Ај мала помош...
Значи летечки објект,брзината константна,нешто побрзо од патнички авион,се движеше праволиниски,леташе прилично ниско,патнички авион помина испод него,многу близу до чудниот објект.. но најчудно ми беше светлината која ја емитираше,значи тешко ми е да опишам со зборови, Зрачеше комбинација од Портокалово Жолто Црвена светлина,и буквално беше целото летало обвиено во светлина,како да гледам во оган...ај да се освежам,ке пробам да го опишам подетално...овде каде што живеам,патнички авиони има по 15 во секој момент на небото,така да знам што е авион што не. Ова дефинитивно не беше патнички авион,хеликоптер,или нешто што се гледа често.....

Да дополнам, светлината исто тала беше непрекината,константна цело време зрачеше....

И да погодам, немаше звук? :)
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.865
Поени од реакции
6.375
И да погодам, немаше звук? :)
Токму така, арно ама истражував повеќе и ми е срам да кажам шо уствари бил објектот.........Chinese Lantern :kesa: .Мамето нивно Енглеско, некоја прослава имало изгледа.....од такт ме извадоа,не спиев цела вечер...:pos2:
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.181
Поени од реакции
4.821
Токму така, арно ама истражував повеќе и ми е срам да кажам шо уствари бил објектот.........Chinese Lantern :kesa: .Мамето нивно Енглеско, некоја прослава имало изгледа.....од такт ме извадоа,не спиев цела вечер...:pos2:
Сигурен си во тоа? :)
Сериозно...
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
posle Buzz Aldrin I Edgar Mitchel uste eden astronaut so prilicno sokiracka izjava


Space Shuttle Columbia during STS-80 took a crew of five astronauts into a 17 day, 15 hour and 54 minute mission around the earth, the longest flight in the history of this vehicle. During this lengthy flight a very strange event occurred that even had crewman Dr. Story Musgrave unable to explain what he observed from the shuttle windows.

A large disc shaped object appeared below the Columbia. The shuttle was approximately, 190 Nautical miles high.

The disc was first observed to miraculously appear from out of nowhere, flying through the clouds below and progressing from right to left as the astronauts stared in utter amazement. The outer rim of the craft appeared to be rotating counter-clockwise. It was very large (compared to common space junk and breakaway ice), approximately 50 to 150 feet in diameter.

http://www.disclose.tv/frameset.php?url=http://www.agoracosmopolitan.com/home/Frontpage/2007/11/09/01935.html


i nekoe od videata od negovata misija
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
3
Поени од реакции
0
И моето мислење во врска со тоа дали има живот на другите планети се сведува на оваа теорија.Немора да значи дека животот на другите планети мора да е ист како на нашата,поради различните услови еволуцијата мислам дека се одвивала поинаку,но сепак некако се одвивала,аналогно на ова,според мене живот на други планети ПОСТОИ.Во каков вид незнам но мислам дека постојат живи суштества.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
НАСА најавила голема конференција за медиумите закажана за утре, па поради тоа предизвикала хистерија околу претпоставките за пронаоѓањето на вонземјаните.

Американската вселенска агенција најавила дека ќе открие астробиолошко сушстество кое ќе влијаело во понатамошната потрага по вонземјани. Астрологијата е наука за потеклото, еволуцијата, ширењето и иднината на животот во вселената.

"Дали го пронајдоа ИТИ? Дали НАСА ги пронајде малите зелени вонземјани?" - се насловните страни на некои американски таблоиди. Луѓето низ целиот свет кои веруваат дека не сме сами во вселената, со задоволство ја примија оваа информација. "Тешко е да се сфати зошто луѓето не веруваат дека постојат вонземјани, ИТИ е реален" - кажал еден американски граѓанин за MSNBC.

"Не ми треба никаква најава за да дознаам такво нешто бидејќи го користам здравиот разум" - кажал уште еден американски граѓанин. Токму поради тоа сега сите се во исчекување на откритието од страна на НАСА. Сепак MSNBC објавил и неколку шали од граѓаните, меѓу кои е и следната - "Разбудете се! Тоа е само Дедо Мраз на својата годишна тура".


LINK: http://tocka.com.mk/index6.php?ID=26494
 

Kajgana Shop

На врв Bottom