Фан Клуб: Јувентус

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.091
Поени од реакции
2.398
Кога му пуштија пас на Вучко тој ги рашири нозете за да ја остави топката ама од позади не забележа дека играч на Парма трча и ја пресече топката.Сепак самите ако не си го ставиме во г’з не не’ бива.
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Ништо ново!

И лани имавме ваква слична мини-криза! Добро е што немаме некој добар ривал , Лацио нема да оди долго со оваа темпо , а последните 2 утакмици ги има играно на домашен терен!

Еве , и ние имаме 2 меча во Торино , против Удине и Џеноа , и треба да победиме.
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
Денес класата напаѓач немаше ништо да напрај ама ич, ние не напрајвме шанси првото полувреме шутој од далечина сите, второто на среќа гол кладовме и на крајот 3 топки пуштија во шестнаесетникот.
Маркизио фали мн ама премн покрива мн назад нешто што погба неможи да го понуди а и факт е дека сме надвор од форма
koj ne napraile sansi kvajarela sam so golman u nego sutira u prvo poluvreme, i sekoja ebana topka ja utna kvajarela ni pas ni sut asalen
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.496
Поени од реакции
4.353
Кога викав дека е ќе биде тешко гостување ми пишуваа некои оти лесна победа 0-3 и такви глупости. А ако гледаме најреално не ни заслуживме да победиме денеска.Изнервиран сум ептен со ваков пристап Барселона има 16+ во Ла Лига и цело време игра најмотивирано и тепа со по 3-0 4-0, А овие имаа 8 бода разлика и го дрват.Е па сега нека се слика Конте со Падоин.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.352
Поени од реакции
16.857
koj ne napraile sansi kvajarela sam so golman u nego sutira u prvo poluvreme, i sekoja ebana topka ja utna kvajarela ni pas ni sut asalen
Освен ситуацијата сам со голманот која пак испадна од грешка на одбраната на Парма кога створивме шанса денес ние? 1-2 шанси кои беа далеко од шанси не заебавај. Квајарела е завршена приказна никогаш нема да биди то шо беше .... на жалост
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Тоа е , Сансоне му бегаше лесно на Касерес ... аххх колку ни е важен Киелини за екипата!

И Де Челје не ни носи среќа , баксуз е , а Падоин бар е борбен и трча многу на терен .

Денеска никој не пишува но ВИДАЛ беше најслабиот , Погба беше добар во 2 полувреме , и нападот не беше лош , се на се на резултат 0-1 многу игравме лесно , мислевме дека победивме , и го јадовме ..

Го јадовме исто како и против Сампдорија ... БРЗ КОНТРА НАПАД!
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Фали Киелини .. Во последниве 2 утакмици сите 3 гола беа постигнати од позиција која Киелини ја покрива .. Икарди 2 гола на Пелусо му даде, сега Сансоне на Касерес ... Очајна игра, фали КЛАСА напаѓач .. Или во овој случај фали класа дефанзивец ( Киелини ) ...
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.284
Поени од реакции
86.163
Па добро секогаш не фаќа криза во ова време од годината, башка Парма дома нималку не е лесен противник. Сега играме 2 натпревари дома, и очекувам да се стабилизираме малку.
И очекувам Конте да мава заушки на тренинг...
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
302
Поени од реакции
164
играта ни е прочитана последниве 3-4 натпревари конте мора да смени формација премногу грешки средината тотално одсечена одбраната катастрофа на контри и полу контри не утепаа парма самдорија интер нападот е приказна за себе од 30тина удари на утакмица ке влезеше некоја топка али сега ги нема ни тие шутеви оваа формација не функционира барем со овој состав
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
Освен ситуацијата сам со голманот која пак испадна од грешка на одбраната на Парма кога створивме шанса денес ние? 1-2 шанси кои беа далеко од шанси не заебавај. Квајарела е завршена приказна никогаш нема да биди то шо беше .... на жалост
pa toa e igrata da se pravi visok presing i da se natera na kiks protivnikot.... ti sto sakas kakvi sansi ocekuvas? i toa 2 100% sansi se dosta nemoze od 6 metra od gol sam so golman da ne dades gol pa daj otkaz
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Кога викав дека е ќе биде тешко гостување ми пишуваа некои оти лесна победа 0-3 и такви глупости. А ако гледаме најреално не ни заслуживме да победиме денеска.Изнервиран сум ептен со ваков пристап Барселона има 16+ во Ла Лига и цело време игра најмотивирано и тепа со по 3-0 4-0, А овие имаа 8 бода разлика и го дрват.Е па сега нека се слика Конте со Падоин.
Во натпреварот со Сампродија имавме предност и играч повек и наш стадион изгубивме цели 3 бода .Во натпреварот со Парма имавме 3 бода ама освоивме само 1 .Од можни 6 ние само 1 што е катастрофа .Имавме срека во минатите неколку утакмици (со исклучок на овие 2) иначе ке беше многу полошо .Келини фали премногу .
п.с Да ве прашам до кога ке остсуствува Келини ?
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Каква одбрана бе? Секој шут во гол е гол. Не ми текнува кога последен пат Буфон фатил некоја топка како што на нас ни фаќаат реиндом голмани низ лигава кои играат за четврт бурек и јогурт во мала чашка.
Пишав дека треба да му се даде шанса на Сторари, а вие нееее само господ можел Буфон да го смени ...[/quote]
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
Каква одбрана бе? Секој шут во гол е гол. Не ми текнува кога последен пат Буфон фатил некоја топка како што на нас ни фаќаат реиндом голмани низ лигава кои играат за четврт бурек и јогурт во мала чашка.
pa toa e problem do napagacite a ne do golmanite kaj nas kvajarela nemoze da dade gol od 2 metri a nivnite si gi davaat tie golovi, denes bese cist kiks na odbranata bonuci zakasni so ofsaj stapica
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.284
Поени од реакции
86.163
Многу убава песна (y)


3 Бода разлика сме со Лацио, и во случај на исти бодови, пак ќе бидеме први
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.352
Поени од реакции
16.857
pa toa e igrata da se pravi visok presing i da se natera na kiks protivnikot.... ti sto sakas kakvi sansi ocekuvas? i toa 2 100% sansi se dosta nemoze od 6 metra od gol sam so golman da ne dades gol pa daj otkaz
2 креирани шанси во цела утакмица е за екипа на ранк на Парма и на Каљари а не на Јувентус.. Играта на висок пресинг резултира со грешки на противникот и притоа створање на шанси, барселона која го има меси и Атлетико кој го има Фалкао не даваат гол од само 2 шанси па ние со Квајарела ке дајме? 2 Шанси ако правиме по утакмица треба да се бориме за опстанот а денес баш изгледавме како таков тим .. Денес не ни помагаше
 

Kajgana Shop

На врв Bottom