Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.725 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.177
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
Еве го моето мислење:
Ако тие вонземјаните се способни да ја откријаат таа сонда (која преставува ништо во ништо), и да дојдат до неа, тогаш сигурно се далеку поспособни да знаат дека тука на Земјата се тие што ја пратиле, и далеку полесно би било нашето "откривање" (за нив) отколку сондата.
Сигурно е некој друг фактор штом сондата испраќа поинакви сигнали отколку вонземјани.

--- надополнето ---



Полека, преминуваш во навреди, како докажана последна одбрана.
Те прашав каде е логиката толку напрадна раса да се занимава со нас на начин на кој што ти тврдиш? Можат фино, лепо да ни се престават, еве ние сме од таа и таа планета, од тој и тој систем и тука сме дојдени за тоа и тоа.
А не да ми кажуваш имале тајни договор со влади, па им продавале технологии во замена за луѓе...и сл. глупости. Сигурно ако дошле дотука нема да прашаат некоја влада и сигурно нема да и даваат технологија ако сакаат да извршат неколку експерименти.
jas pogore kazav i ti odgovoriv na tvoeto prasanje ..a ti mi baras dokazi ....vednas za tebe sega ke odam vo tajnite arhivi na NASA i ke ti gi dostavam dokazite :pos2:
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.187
Поени од реакции
4.822
jas pogore kazav i ti odgovoriv na tvoeto prasanje ..a ti mi baras dokazi ....vednas za tebe sega ke odam vo tajnite arhivi na NASA i ke ti gi dostavam dokazite :pos2:
Не мора докази, само објасни ми која е логиката?
Зошто да идат на Земјата само за да прават експерименти врз некои луѓе, а за тоа да ја прашуваат владата И да и даваат технологија за тоа?
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
Не мора докази, само објасни ми која е логиката?
Зошто да идат на Земјата само за да прават експерименти врз некои луѓе, а за тоа да ја прашуваат владата И да и даваат технологија за тоа?
kakva logika baras ..jas to da go znaev nemase da bidam tuka. Od nekoj moj prethoden post

posle 30 -40 -50 -60 godini nekoi go nadminuvaat stravot i progovoruvaat i im paga na pamet
i od kaj jas da znam zosto bi sorabotuvale ..moze da ima milion pricini ...mozebi vonzemjanite gledaat deka zemjanite se pred rabot na samounistuvanje so site ovie nuklearki i sofisticirani oruzija pa sakaat da pomognat ...mozebi imaat zakon da ne se mesaat voopsto vo nasiot razvoj ...mozebi ne kidnapiraat i vrsat genetski eksperimenti .....ova nikoj od nas obicnite smrtnici ne moze da go znae..mozebi i voppsto nejkele da sorabotuvaat
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Вечер во 21:40 во емисијата на Миленко Неделковски (Канал 5) ќе се дискутира за оваа тема, така да кој е заинтересиран може да ја погледне :salut:
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.187
Поени од реакции
4.822
kakva logika baras ..jas to da go znaev nemase da bidam tuka. Od nekoj moj prethoden post

posle 30 -40 -50 -60 godini nekoi go nadminuvaat stravot i progovoruvaat i im paga na pamet
i od kaj jas da znam zosto bi sorabotuvale ..moze da ima milion pricini ...mozebi vonzemjanite gledaat deka zemjanite se pred rabot na samounistuvanje so site ovie nuklearki i sofisticirani oruzija pa sakaat da pomognat ...mozebi imaat zakon da ne se mesaat voopsto vo nasiot razvoj ...mozebi ne kidnapiraat i vrsat genetski eksperimenti .....ova nikoj od nas obicnite smrtnici ne moze da go znae..mozebi i voppsto nejkele da sorabotuvaat
Дека сме пред уништување тешко, најлошото помина пред неколку децении. Експерименти....не знам, толку напрадна раса кои дошле овде, поминале толку големи растојанија, сигурно имаат технологии за скенирање.

Е тоа болдот, тоа ме интересира цело време.
Вонземјани постојат - тоа е сигурно. Некои понапредни од нас, некои поназадни, а некои на нивото на едно домашно животно...
За да стасаат вонземјаните тука им треба многу напредна и развиена технологија. За да го постигнат тоа мора да вложуваат многу, и нормално треба време. Е сега, кога би можеле да го направат сето тоа, сигурно имаат размислено, или еве ајде, направено неколку симулации што би се случило со НАС доколку во ова време од нашиот степен на развој се замешаат. Сигурно имаат некои правила кога да стапат во контакт со нас, т.е. на кој степен на развиток би се наоѓале.

--- надополнето ---

Вечер во 21:40 во емисијата на Миленко Неделковски (Канал 5) ќе се дискутира за оваа тема, така да кој е заинтересиран може да ја погледне :salut:
Е конечно! Таква емисија немал веќе со години... :)
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
А од каде знаете дека немаат остварено контакт а тоа да се крие од јавноста чисто ради безбедност? Ако се следи исторјата лесно ќе се дојде до заклучок дека контакт со вонземјани е остварен уште во времето на стариот Египет. На ѕидовите кај што има цртежи јасно се гледаат летала кои за тоа време биле СФ. Прашање на време е само кога ќе се откријат во јавност и на кој начин. Штом Стивен Ховкинг излезе јавно да зборува за нив ондак нешто има.
 
J

JOEY JORDISON

Гостин
Гледајте Миленко Неделковски Шоу На Канал 5 Има за Ареа 51,Уфо и тн....
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
И што тврдат сите тие? -Ништо. Пилоти, астронаути кои виделе некакви светла додека летале, биле на мисија.
А и не ми одговори претходно на постот...

--- надополнето ---



Знаеш што ме интересира мене? Доказите. :)
Ама еве не мора докази, барем некоја логична теорија, што има смисла.
Океј, а што е тоа што нема смисла во постот? :D

Кажи, да разјснам ;)
 
Член од
8 јануари 2010
Мислења
134
Поени од реакции
1
додека не видам - не верувам и крај !
а тоа што рекле што виделе ич не ме интересира :salut:
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
додека не видам - не верувам и крај !
а тоа што рекле што виделе ич не ме интересира :salut:
Не си ги видел атомите на хемиските елементи, па сепак ќе речеш дека постојат така? Како, си ги видел? Или си се осврнал на нешто што други ти го кажале/виделе.
 
Г

Господ

Гостин
Добро,а кога луѓето испитуваат мандрили во Aфрика прво им се ставаат со проџектор и две презентерки или ги фаќаат и после некое време пуштаат.
Same here.Дошле на екследициона мисија,нашле некои месести суштества со тенденција да се развиваат во силна цивилизација и си почнале со истражување.
Ваљда нема ти на бубамарите да им се претставуваш "Здраво ја сум тој и тој од Институтот за инсектологија дојдов да ви земам tissue samples".
 
S

smart ass

Гостин
Како прво од војаџер нема пораки во права смисла на зборот.

А ако веќе они го приметиле сигурно ќе пуштат НИВЕН сигнал за комуникација ако сакаат т.е од нивно летало.

Исто така и нив им требаат РЕСУРСИ значи можно е и кршење на правилата па и војни-од ништо нема нешто....

А овие исчезнативе...ма популарност само и книги,розвел па еден вели биле вакви,друг онакви,трет различни а најинтересно е што леталата се ИСТИ.

Може некоја агенција слободно да киднапира човек па да му го испере мозокот ил некое експериментче да се направи...тоа е поверојатнио,бидејќи ако се ТООЛКУУ понапредни од нас доволна би им била капка крв за се да откријат буквално...а не само да киднапираат.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Ако се сеќавате на племето во Амазон кое го пронајдоа кое немало никаков контакт со цивилизација досега NEVER. (дадоа еднаш на CNN шо се деси со нив после не се знае :) )
Прелетаа со Хеликоптер и ги забележаа (имаше фотографии), овие доле којзнае шо помислија за хеликоптерот ... на сликите кои беа сликани со стрели и копја маваа по него ...

Е сега Imagine :)
Замислете дека Хеликоптерот се симнал доле ....
Се симнал еден човек со Автомат у рака, се распукал да ги уплаши за да се смират, им оставил еден тон храна им изградил една добра пристојна колиба помодерна :) и си отишол но пред тоа им рекол Ill be back :) и им остави дигитален саат со литиумска батерија да трае 100год и да заѕвони потоа :) ...

После тоа никој не иде таму и ги оставаат да живеат како шо живеат ...
Се враќа некој после 100год а у меѓувреме саатот им ѕвони :) ...
Го пречекуваат како Бог
Колибата која беше изградена е зачувана и е Храм со саатот во неа кој заѕвони 100тата година на тој ден
Насекаде се обожава култот кон Хеликоптерот и Богот кој дојде со Стапот кој фрла огин...
.
.

Do u see the analogy :)

Затоа велам ... сите одговори се во Митологијата и Паганството .. таму е коренот ... (Денешните религии се премногу измешани и изменети за да се протумачат правилно)
Перцепцијата на нашите предци и она кое тие го гледале и искусиле го има во Митологијата и Паганството .. само треба да знаеме да ги разбереме ...
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.824
Поени од реакции
18.499
Еве го наводното оригинално интервју со вонземјанинот кое што е вршено во Area 51, интервјуто почнува од 1:55, пред тоа говори вработениот во Ареа 51 кој го набљудувал интервјуто . Инаку за веродостојноста на Area 51 говорат и многуте видеа на аматери поставени на Јутјуб кои што се обиделе да стигнат до областа меѓутоа секогаш се пресретнати и вратени назад, што говори дека областа се држи во тајност и најверојатно се користи за креирање на напредна технологија по примерот на запленетите вонземски летала. Тука е и случајот на Боб Лазар, за кој што се знае дека работел во областа S 4 веднаш лоцирана до Area 51, каде што бил назначен како Инженер кој што би требало да разјасни на кој начин биле изградени тие летала. Според него НЛО та работат на принцип на реактори кои што продуцираат гравитација. Така што вонземјаните не користат никакви ресурси за нивните летала ниту успеале да достигнат некоја неверојатна брзина, тие летаат со помош на гравитацијата. А за гравитацијата се знае дека може да го дисторзира просторот и времето, тоа што вонземјаните го прават е скратување на просторот и времето на патување од точка А до точка Б, притоа креирајќи гравитационо поле околу нив самите што значи дека тие се изолираат од просторот и времето во околината во која патуваат. Исто така електрицитетот добиен на леталата за осветлување го објаснува како комбинација на антиматерија и некаков гас кои што даваат електрична енергија, бидејќи во летечкиот обијект не се најдени никакви жици за снабдување на електричма енергија. Еве го и интервјуто со Боб Лазар
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.922
Поени од реакции
831
ако сакате да дознаете за активоноста на вонземјаните на земјата уште од крајот Втората светска војна прочитајте ја книгата Досиејата на FBI за НЛО и вонземјани ја има на македонски јас ја купив на саемов на книга...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom