Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.725 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.177
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
:pos2: Phoenix ...Kongresmen vo Penzija se sprema da dava izjava pred kamera i pred da gukne go stiga kursumot :pos2:
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Само фагоси неинтелигентни бегаат и оставаат нешто

...посебно не во филмче во твојот She-male brain.



Ама пиша дека е МИТ..Лемур:pos2::pos2:

Look at the mirror and say how the Fuck can highly intelligent aliens create genetic error...meaning creatures unable to reproduce because they have woman's brain trapped in a man body!!

Тоа се вика геј клаб!!
Кога некој почнува да вреѓа други членови по сексуална ориентација или било која друга основа, се гледа дека поим нема од аргументирано дебатирање/дискутирање. Најсмешното е што мојата сексуална ориентација нема ама баш никаква врска со темава тука, уште помалку да ја употребуваш како материјал за навреди.

Доколку некој друг ги постави истите прашања или "аргументи" најдени во твојот пост, ќе одговорам, а до тогаш, ќе се лишам од реплики на твојов пост и било кој друг пост што ќе го направиш на темава, зошто не си вреден воопшто да те читам, не па да ти реплицирам.

--- надополнето ---

За малку ќе заборавев, се извинувам :)

Folks... this is still inside information from Judy Fältskog at NASA and it has not gone public yet due to the magnitude of the findings!

Currently tracking a MONUMENTALLY GROUNDBREAKING NEWS from NASA's Astrophysicist/Theoretical Cosmologist Judy Fältskog and Astronomer/Author/Researcher Wayne Herschel.

Judy Fältskog: "Epsilon Eridany, Izar (Epsilon Bootes), Thuban (Alpha Draconis), Proxima Centauri and Aldebaran @ 212.55 nanometers, peaking @ 400.11 nan......ometers ( Phasing between Harmonics and Sub-Harmonics). +4 Janskies @ Pulse, Multiplex Pilot carrier signal. SETI are we Really the only ones who know about this?"


URGENT UPDATE - The missing astronomer Dr Judy Fältskog has not been solved yet... Family members cannot make contact and all believe she might be in danger. Until family members can speak with her or see her and verify the strange things witnessed in the previous thread then and oly then this shocking situation will be solved.
Јас самиот имам на долго дискутирано за ѕвездените системи од кои наводно доаѓаат некои од вонземските цивилизации. На повеќе теми од Мистерии подформот, но подетално на темата за Настанокот на Човекот.

Јас за оваа личност немав поим се до овој пост, кој го цитирам, а самиот астрофизичар кој исчезнал, ги потврдува истите информации кои се презентирани во таа тема.

Да видиме:

Epsilon Eridanus (колонија на цивилизација од системот на Tau Ceti - изгледаат релативно човечки)

Epsilon Boötis ( Една од "рептилските" вонземски цивилизации [интересно е како многумина се уште мислат дека се работи за рептили на две нозе :D])

Thuban - Alpha Draconis (Ете ги и Алфа Драконите :D, главните "рептилски негативци")

Proxima Centauri заедно со Alpha Centauri (колонии од плејаданците - исто доста човечки изглед)

Aldebaran (Тешки психопати кои се виновни за многу работи, првенствено за глупостите во Баварија и Vril/Thule тајните друштва. Сличен изглед со плејаданците)

Ако астрофизичар тврди дека има сигнал од овие ѕвезди, и тоа од ѕвезди кои се доста спомнувани од луѓе кои наводно имале некаков контакт со вонземјани, зар не треба да се замислиме малце?
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Вонземјани ја грабнале меѓупланетарната сонда на НАСА и преку неа се обидуваат да контактираат со Земјата, е образложението што го даваат експертите во врска со неразбирливите пораки што ги испраќа Војажер 2.

Сондата Војажер 2 во вселената е лансирана пред 33 години за да собира и испраќа вредни податоци за вселенското пространство. Германскиот научник Хартвиг Хаусдорф тврди дека чудните сигнали кои се добиваат може да се трансмисија на вонземјани.

Леталото беше лансирано заедно со сондата Војажер 1 во 1977-та. Сондата содржи и она што НАСА го опиша како “позлатен грамофон“ полн со песни и поздрави на 55 јазици. Но, на 22 април годинава, сондата почнала да емитира податоци кои научниците не можат да ги дешифрираат.

Инженерите од НАСА претпоставуваат дека се работи за проблем при пренос на информациите кој што може да се поправи, но Хаусдор е категоричен дека “некој очигледно ја репрограмирал или грабнала сондата.“

Војажер 2 сега е на работ на нашиот соларен систем. Од НАСА посочиле дека идејата оти сондата наишла на вонземјани ги возбудила луѓето и доколку тоа се покаже како вистина, може да го смени светот за момент.

он.нет
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
:pos2: Phoenix ...Kongresmen vo Penzija se sprema da dava izjava pred kamera i pred da gukne go stiga kursumot :pos2:
Види ваму.Доколку тој некој би знаел дека САД соработува со вонземјани сигурно не би му паднало на памет да каже нешто.Но ете сето тоа што го кажува е вистина.Која е целта на вонземјаните да соработуваат со примитивни земјани?Дај ми одговор на ова.
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
Види ваму.Доколку тој некој би знаел дека САД соработува со вонземјани сигурно не би му паднало на памет да каже нешто.Но ете сето тоа што го кажува е вистина.Која е целта на вонземјаните да соработуваат со примитивни земјани?Дај ми одговор на ова.
eve posle 30 -40 -50 -60 godini nekoi go nadminuvaat stravot i progovoruvaat i im paga na pamet
i od kaj jas da znam zosto bi sorabotuvale ..moze da ima milion pricini ...mozebi vonzemjanite gledaat deka zemjanite se pred rabot na samounistuvanje so site ovie nuklearki i sofisticirani oruzija pa sakaat da pomognat ...mozebi imaat zakon da ne se mesaat voopsto vo nasiot razvoj ...mozebi ne kidnapiraat i vrsat genetski eksperimenti .....ova nikoj od nas obicnite smrtnici ne moze da go znae..mozebi i voppsto nejkele da sorabotuvaat
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ок заговорници :) што мислите за тоа што го постирав... станува се поочигледно или не?
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
eve posle 30 -40 -50 -60 godini nekoi go nadminuvaat stravot i progovoruvaat i im paga na pamet
i od kaj jas da znam zosto bi sorabotuvale ..moze da ima milion pricini ...mozebi vonzemjanite gledaat deka zemjanite se pred rabot na samounistuvanje so site ovie nuklearki i sofisticirani oruzija pa sakaat da pomognat ...mozebi imaat zakon da ne se mesaat voopsto vo nasiot razvoj ...mozebi ne kidnapiraat i vrsat genetski eksperimenti .....ova nikoj od nas obicnite smrtnici ne moze da go znae..mozebi i voppsto nejkele da sorabotuvaat
Ги заболе стојко вонземјаните (ако го имаат) за нас дали ние ќе се уништиме или не.Ако сакаат да не киднапираат може сите заедно да не земат а не да бараат дозвола од САД.Според мене нема логика некоја ненормално развиена цивилизација да склучува договор со нас земјаните.Тоа е исто како ние луѓето да слклучиме договор со мравките и да им даваме технологија.Ако на вонземјаните им треба земјин ресурс би можеле слободно и без прашање да го земат.

--- надополнето ---

Ок заговорници :) што мислите за тоа што го постирав... станува се поочигледно или не?
Ништо посебно.Само некој грешки се појавуваат при преносот веројатно нешто попречува или некој проблем има на Војаџер.
 

cvetanovskiigor

›———————‹
Член од
6 мај 2009
Мислења
1.425
Поени од реакции
57
Ги заболе стојко вонземјаните (ако го имаат) за нас дали ние ќе се уништиме или не.Ако сакаат да не киднапираат може сите заедно да не земат а не да бараат дозвола од САД.Според мене нема логика некоја ненормално развиена цивилизација да склучува договор со нас земјаните.Тоа е исто како ние луѓето да слклучиме договор со мравките и да им даваме технологија.Ако на вонземјаните им треба земјин ресурс би можеле слободно и без прашање да го земат.

--- надополнето ---

Ништо посебно.Само некој грешки се појавуваат при преносот веројатно нешто попречува или некој проблем има на Војаџер.
А што мислиш ти споредбата вонземјани со нас е иста како ние со мравки.
Хахаха колку не го цениш људскиов род страшно е.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Па добро де можеби ги подценив малку мравките.Ајде сега да направиме споредба луѓе и вонземјани.Вонземјаните за да стигнат до тука сигурно патуваат многу побрзо од светлината што во споредба со брзината на вселенските ракети кој се движат со брзина од околу 26.000 km/h е огрооооомна разлика.А за другото да не зборуваме.
 

cvetanovskiigor

›———————‹
Член од
6 мај 2009
Мислења
1.425
Поени од реакции
57
Па добро де можеби ги подценив малку мравките.Ајде сега да направиме споредба луѓе и вонземјани.Вонземјаните за да стигнат до тука сигурно патуваат многу побрзо од светлината што во споредба со брзината на вселенските ракети кој се движат со брзина од околу 26.000 km/h е огрооооомна разлика.А за другото да не зборуваме.
Nemoj da mislis deka sme mnogu daleku so tehnologija od niv , razlikata moze da ja snema preku nok .
A vo pogled na razvienost na svesta ne se razlikuvame ic(najverojatno).
Taka da ne gledam deka bi imalo golema razlika megu niv i nas za da bi ne tretirale kako "mravki".
A i kako sto vika biblijata(moze edna od poretkite raboti koja e tocna) nie sme napraveni po nivni lik - na "bogovite"
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Ги заболе стојко вонземјаните (ако го имаат) за нас дали ние ќе се уништиме или не.Ако сакаат да не киднапираат може сите заедно да не земат а не да бараат дозвола од САД.Според мене нема логика некоја ненормално развиена цивилизација да склучува договор со нас земјаните.Тоа е исто како ние луѓето да слклучиме договор со мравките и да им даваме технологија.Ако на вонземјаните им треба земјин ресурс би можеле слободно и без прашање да го земат.
Прво ... за да некоја цивилизација дошла до степен на таа технологија да патува помеѓу планети и други цивилизации ...
тогаш тие ги имаат надминато одамна комплексиве кои ти ги споменуваш, вероватно не ни користат некакви ресурси за патување или за било шо .. едноставно си ги созддаваат со едноставна манипулација на било кој материјал на атомско ниво ..
Ни ние би им требале ни нашите ресурси дефинитивно ...
има две опции ... Ако преживеале и сеуште егзистираат тие вонземјани (ако не се самоуништиле) тогаш тие се:
тотално Свесни со добри намери

ако беа со лоши ќе не немало до сега
ако се со добри тогаш се Свесни дека не треба да ни се мешаат во нашето достигнување на Свеста, т.е. ќе не чекаат да се консолидираме меѓу себе, да се ослободиме од Его, материјализам, да не се занесуеме дека сме единствени и најпаметни во Космосот итн... кога ќе го достигнеме тоа ниво на Свесност и размислување ќе не прифатат, но ако останеме на ова ниво на кое сме ќе не уништат (како штетници за доброто на Универзумот, како шо не имаат уништено и претходно) и ќе почекаат некои илјадници години за повторно да не проверат ..
(наречи ме улав како сакаш наречи ме не ми е гајле :tv: едноставно ми е преку глаа од самобендисани кои не можат да сватат дека живееме на еден „пиксел“ наречен Земја во универзум од милјарди*милјарди*итн „пиксели“)
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Прво ... за да некоја цивилизација дошла до степен на таа технологија да патува помеѓу планети и други цивилизации ...
тогаш тие ги имаат надминато одамна комплексиве кои ти ги споменуваш, вероватно не ни користат некакви ресурси за патување или за било шо .. едноставно си ги созддаваат со едноставна манипулација на било кој материјал на атомско ниво ..
Ни ние би им требале ни нашите ресурси дефинитивно ...
има две опции ... Ако преживеале и сеуште егзистираат тие вонземјани (ако не се самоуништиле) тогаш тие се:
тотално Свесни со добри намери


ако беа со лоши ќе не немало до сега
ако се со добри тогаш се Свесни дека не треба да ни се мешаат во нашето достигнување на Свеста, т.е. ќе не чекаат да се консолидираме меѓу себе, да се ослободиме од Его, материјализам, да не се занесуеме дека сме единствени и најпаметни во Космосот итн... кога ќе го достигнеме тоа ниво на Свесност и размислување ќе не прифатат, но ако останеме на ова ниво на кое сме ќе не уништат (како штетници за доброто на Универзумот, како шо не имаат уништено и претходно) и ќе почекаат некои илјадници години за повторно да не проверат ..

(наречи ме улав како сакаш наречи ме не ми е гајле :tv: едноставно ми е преку глаа од самобендисани кои не можат да сватат дека живееме на еден „пиксел“ наречен Земја во универзум од милјарди*милјарди*итн „пиксели“)
1.Се согласувам но тогаш воопшто не би имале причина да доаѓаат на Земјата.
2.??????
3.Не те сметам за улав т.е. нема причина овде само разменуваме мислења.

--- надополнето ---

Nemoj da mislis deka sme mnogu daleku so tehnologija od niv , razlikata moze da ja snema preku nok .
A vo pogled na razvienost na svesta ne se razlikuvame ic(najverojatno).

Taka da ne gledam deka bi imalo golema razlika megu niv i nas za da bi ne tretirale kako "mravki".
A i kako sto vika biblijata(moze edna od poretkite raboti koja e tocna) nie sme napraveni po nivni lik - na "bogovite"
Како тоа да ја снема разликата преку ноќ?Тоа е невозможно.Како може до вчера сме патувале со 26.000 километри на час а сега оп за 1 година преминуваме од едниот до другиот крај на универзумот.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
1.Се согласувам но тогаш воопшто не би имале причина да доаѓаат на Земјата.
2.??????
3.Не те сметам за улав т.е. нема причина овде само разменуваме мислења.


За шо прашалници објасни ...
инаку за првото ...
Имаат причина и те како ... Ние сме цивилизација која 50/50 или ќе ја биде или не
ако не не биде ќе треба да не дисциплинираат, уништат/ вратат во камено доба (не сакам да навлегувам во религија/митови/паганизам но таму е одговорот ... напишан со перцепцијата и сваќањата кои тогаш и на тој начин можеле да ги разберат предците)
 
F

FilipMacedon

Гостин
Прво ... за да некоја цивилизација дошла до степен на таа технологија да патува помеѓу планети и други цивилизации ...
тогаш тие ги имаат надминато одамна комплексиве кои ти ги споменуваш, вероватно не ни користат некакви ресурси за патување или за било шо .. едноставно си ги созддаваат со едноставна манипулација на било кој материјал на атомско ниво ..
Ни ние би им требале ни нашите ресурси дефинитивно ...
има две опции ... Ако преживеале и сеуште егзистираат тие вонземјани (ако не се самоуништиле) тогаш тие се:
тотално Свесни со добри намери

ако беа со лоши ќе не немало до сега
ако се со добри тогаш се Свесни дека не треба да ни се мешаат во нашето достигнување на Свеста, т.е. ќе не чекаат да се консолидираме меѓу себе, да се ослободиме од Его, материјализам, да не се занесуеме дека сме единствени и најпаметни во Космосот итн... кога ќе го достигнеме тоа ниво на Свесност и размислување ќе не прифатат, но ако останеме на ова ниво на кое сме ќе не уништат (како штетници за доброто на Универзумот, како шо не имаат уништено и претходно) и ќе почекаат некои илјадници години за повторно да не проверат ..
(наречи ме улав како сакаш наречи ме не ми е гајле :tv: едноставно ми е преку глаа од самобендисани кои не можат да сватат дека живееме на еден „пиксел“ наречен Земја во универзум од милјарди*милјарди*итн „пиксели“)
Со последното во заградата апсолутно се сложувам,но со останатото можеме само да претпоставуваме...
Ако има такви (а убеден сум дека има)сигурно не е ништо повеќе или поголема креација од самиот мене(читај човек),и колку да се технолошки напредни...
Како што кажав можеби се технолошки напредни,но за нивното општествено уредување и тоа како дошле до тој степен на технолошка развиеност можеме само да претпоставуваме ...
Можеби се понапредни затоа што имаат колективна работа,што се покажа како многу потехнолошки иновативна во Нацистичка Германија,но да ги претставуваме како креатори на самите нас,без да располагаме со сигурни информации што се тие всушност ми е смешно и доста несериозно,дури таквите величања се и навредливи за човештвото воопшто,што за наша жал веќе постојан милион клипови и неосновани теории на интернетот кои кажуваат дека ние сме создадени во некоја лабораторија
 

Kajgana Shop

На врв Bottom