Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.726 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.178

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Не постојат сепак тоа е све наместено и намонтирано од Американциве и сепак е една добра измама. Не постојат да ѓи имаше досега ќе не средеа.
Леле човече како може вака да размислуваш не знам -.-
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.260
Поени од реакции
4.863
Најлесниот и најбаналниот изговор кој го даваат скептиците. Се што е поврзано со овој феномен можеш да го опишеш како оптичка илузија. те прашав како човек со малку поотворен ум од останатоте кои ги знам, како е можено такво нешто? (не пијам, не пушам, не дувам, психички и ментлано стабилен сум)
Добро, нека не е оптичка илузија.
Прашање: Што барале вонземјаните баш таму и баш во тоа време?
Но јас не бев таму за да знам како изгледало тоа "НЛО".

За последното, стабилен си, тоа е во ред, но напротив, оптичка илузија гледаат сите и стабилни и нестабилни, затоа што оптичката илузија најчесто претставува искривување на светлината (поголема или помала брзина заради раз. температури или оптички средини).
 
Член од
22 август 2009
Мислења
615
Поени од реакции
221
Инаку се согласувам дека голем дел од киднапирањава се MILABS работа, ама има голем процент кои се валидни. Не мора да се киднапирања, може да станув азбор само за свесен, взаемно одобрен контакт.
Што беше MIlabs?
Има теорија дека всушност не станува збор за киднапирања тука за OBI- Out of body experience. барем за еден дел, иако може да постојат и киднаприрања.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Што беше MIlabs?
Има теорија дека всушност не станува збор за киднапирања тука за OBI- Out of body experience. барем за еден дел, иако може да постојат и киднаприрања.
OBI - Out of Body Experiences - Е состојба кога телото се одделува од душата и изгледа како да си на две места во ист време. Се гледаш себе си како лежиш во кревет најчесто. ПОрано имав проблеми со тоа дека постои човечка душа, но од кога го имав тоа искуство сега се смеам кога ќе чујам некој со сличен став.

Инаку не, луѓето кои го имаат ова искуство би го опишале како паранормално, но не и поврзано со вонземјани.

Има онаа глупавана теорија за SPS - Sleep Paralysis Syndrome или така нештп беше, каде се обидуваат да ги објаснат киднапирањата од страна на вонземјани.

Забораваат дека несвесните киднапирања се секогаш заедно со - изгубени саати, чудни белези по телото кои не можат да го објаснат. Чувство на дезориентација, малаксаност, депресија, и нагон за повраќање.

Плус, најголемиот дел од контакти се преку взаемно одобрени среќавања. Баш за нив луѓето немаат никакво објаснување и најчесто ги игнорираат.

Извини што должев, MILABS - скратеница од MILITARY ABDUCTIONS

Се тврди дека околу 70% од киднапирањата во светот се извршени од страна на војската, воздухопловството или морнарицата по наредба на повисоко воено или владино тело.

Луѓе кои градат летала кои изгледаат и се движат како нешто вонземско, управувани од луѓе кои позираат како вонземјани.

Битно е да се прави разлика меѓу реален контакт, и позери.

Миленко ми го кажа!:vozbud::vozbud:
Хахаха, значи он а? Абе кога било тоа? Изгледа не сум ја гледал таа емисија ...

Добро, нека не е оптичка илузија.
Прашање: Што барале вонземјаните баш таму и баш во тоа време?
Но јас не бев таму за да знам како изгледало тоа "НЛО".
Не знам, не сум единствениот во Македонија кој видел такви летала. Скенерот не ми работи, имам цртежи дома од секоја случка што сум ја имал. Можеби да можев да ја закачам сликата подобро да разгледаше него вака со зборови ... не знам ...

За последното, стабилен си, тоа е во ред, но напротив, оптичка илузија гледаат сите и стабилни и нестабилни, затоа што оптичката илузија најчесто претставува искривување на светлината (поголема или помала брзина заради раз. температури или оптички средини).
Human, сребрена топка не може да е искривување на светлината брат ...

Мислам, се гледа дека не е од светлина направено. Дека е од цврст материјал, сферичен, со метален алој од некаков вид ...
 
Член од
22 август 2009
Мислења
615
Поени од реакции
221
OBI - Out of Body Experiences - Е состојба кога телото се одделува од душата и изгледа како да си на две места во ист време. Се гледаш себе си како лежиш во кревет најчесто. ПОрано имав проблеми со тоа дека постои човечка душа, но од кога го имав тоа искуство сега се смеам кога ќе чујам некој со сличен став.

Извини што должев, MILABS - скратеница од MILITARY ABDUCTIONS
Не те разбрав, се смееш на тој што мисли дека не постои човечка душа така, штом си имал такво искуство!
За другото фала!:smir:
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Не те разбрав, се смееш на тој што мисли дека не постои човечка душа така, штом си имал такво искуство!
За другото фала!:smir:
Да, само не му се смеам во фаца, ама ми доаѓа смешно. Нема проблем! Поздрав! :wink:
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.260
Поени од реакции
4.863
Не знам, не сум единствениот во Македонија кој видел такви летала. Скенерот не ми работи, имам цртежи дома од секоја случка што сум ја имал. Можеби да можев да ја закачам сликата подобро да разгледаше него вака со зборови ... не знам ...
Хм, добро е имаш право, со слика ќе да е мнооогу подобро!

Инаку како што кажа не си единствениот кој видел такви "летала" !
И јас имам видено нешто слично како ти тоа што го кажа (пред 3-4 години), но јас мислам дека тоа беше само илузија.

Ако сакаш можам да пишам како се случи тоа ?

Human, сребрена топка не може да е искривување на светлината брат ...

Мислам, се гледа дека не е од светлина направено. Дека е од цврст материјал, сферичен, со метален алој од некаков вид ...
Тоа е и "целта" на оптичката илузија - изгледа премногу реално!
Прашај ги оние кои биле учесници на магионичарско шоу.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Хм, добро е имаш право, со слика ќе да е мнооогу подобро!

Инаку како што кажа не си единствениот кој видел такви "летала" !
И јас имам видено нешто слично како ти тоа што го кажа (пред 3-4 години), но јас мислам дека тоа беше само илузија.

Ако сакаш можам да пишам како се случи тоа ?
Да, баш би сакал да чујам што имаш да кажеш.

Тоа е и "целта" на оптичката илузија - изгледа премногу реално!
Прашај ги оние кои биле учесници на магионичарско шоу.
Хахаха, океј, ама сепак мое лично мислење е дека не беше. Имам читано многу работи за оптички илузии, за STS, за халуцинации итн.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.260
Поени од реакции
4.863
Хахаха, океј, ама сепак мое лично мислење е дека не беше. Имам читано многу работи за оптички илузии, за STS, за халуцинации итн.
Не, не се работи за ЅТЅ или халуцинации, тоа е природна појава, илузијата, т.е. колку што е природна толку е и неприридна во последниве децении.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Не, не се работи за ЅТЅ или халуцинации, тоа е природна појава, илузијата, т.е. колку што е природна толку е и неприридна во последниве децении.
Тешко да ќе поверуваше и да беше со мене во моментот кога тоа се случи. И тогаш сигурно ќе викаше дека е оптичка илузија :icon_lol:


BTW, ќе ми ја кажеш твојата случка? Или не можеш моментално?
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.174
Да се вратам малце назад...Зашто сите зборите дека "они" можат
да бидат понапредни и со понова технологија од нашата ?
Не сте размислувале дека може да има на пример некои суштества со
многу по стара технологија од нашата и дека се поназад од нас ?
Само ние со голо око можеме да видиме милијарди звезди..Ја би рекол
дека има дефинитивно некои "други"..И поназат од нас,и понапредни од нас..
А тие одговори што ќе ги пише некој не нема..според мене се глупи..На толкава галаксија само ние да сме ? Не верувам..
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Да се вратам малце назад...Зашто сите зборите дека "они" можат
да бидат понапредни и со понова технологија од нашата ?
Не сте размислувале дека може да има на пример некои суштества со
многу по стара технологија од нашата и дека се поназад од нас ?
Само ние со голо око можеме да видиме милијарди звезди..Ја би рекол
дека има дефинитивно некои "други"..И поназат од нас,и понапредни од нас..
А тие одговори што ќе ги пише некој не нема..според мене се глупи..На толкава галаксија само ние да сме ? Не верувам..
Па има и напредни цивилизации, а има и доста кои не се напредни. Има неколку кои се неразвиени во споредба со нас, и кои не се баш далеку од нашиот Соларен Систем. Само не се често (или ич) обработувани по НЛО/Вонземјани форуми. Никој не рече дека такви не постојат. Само за повеќето таквите не се баш "интересни".
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.174
Па има и напредни цивилизации, а има и доста кои не се напредни. Има неколку кои се неразвиени во споредба со нас, и кои не се баш далеку од нашиот Соларен Систем. Само не се често (или ич) обработувани по НЛО/Вонземјани форуми. Никој не рече дека такви не постојат. Само за повеќето таквите не се баш "интересни".

Абе гледај..ние ова си го збориме како да знаеме..99.9% е сигурност дека има Вонземјани..Ама прашање е дали воопшто стварно виделе ?
На нет имаш миљарди видеа што покажуваат а искрено не верувам на ниеден .. Како тоа сите баш ги даваат зелени или пак морало да биде
вселенска чинија ? Додека не го видиме со свои очи ништо.Али,ипак..не ќе да е да сме сами..Ама толку сигурни факти дека постојат (зборам за 100% сигурни) ја мислам дека не нашле или грешам?:toe:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
јас мислам дека они од поодамна имале дојдено(како што велат со Ареа 51) и кога увиделе што копуци сме не баталиле :pos2::pos2::pos2:

можеби ни прават мајнд контрол и го испитуваат теренот за да ја прошират својата раса.... а можеби во блиска иднина ќе ни кажат како стојат работите и дека се спремаат други нови непријателско расположени фацки да ни дојдат на гости и нивните непријатели ќе станат и наши исто така :wink:
Sci-fi :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom