Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.725 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.177

Apofis

Оператор
Член од
20 септември 2009
Мислења
158
Поени од реакции
21
Има вонземјани и земјани само кој е кој е правото прашање?
 
S

smart ass

Гостин
зарем не беше ова видео на насловна???

а како тоа имаме земјотреси подвода односно подводни??

или работава е до епицентарот:wink:

мислам дека е монтажа и тоа добра.

најверојатно имало воена вежба па овие ја употребиле приликата убаво да ги фатат авионите и да го аднат НЛО-то:toe:
 
S

smart ass

Гостин
Јако видео. Одамна немам видено нешто слично на ова. Како и да е ако е монтажа стварно добро направено.

јасно е објектот претставен како НЛО нема врска туку станува збор за лансирање на противподморничко оружје или направа за набљудување..истото пуштено уште пред авионите да се видат за потоа да се замаскира со НЛО...еве каде е забележливо
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.497
Поени од реакции
22.202
Oткриена мистеријата на НЛО-то од Галиција




Откако минативе неколку дена на YouTube беа пласирани неколку видео клипови од кои човек можеше да помисли дека Шпанците мака мачат со вонземјаните, вистината излезе на виделина. Се е режирано од фраерите од порталот Terra.es.

Намерата на екипата била да му се оддаде почест на американскиот режисер, актер, сценарист и продуцент Џорџ Орсон Велс, односно да се одбележи 71-годишнина од неговиот перформанс на радиодрамата Војна на световите.
За оние кои не знаат, Орсон Велс на 31. октомври 1938. во етерот преку CBS јавил дека вонземјаните ја напаѓаат Земјата, предизвикувајќи невидена паника и масовна хистерија. Велс таа вечер фактички го читал делото на англискиот писател Херберт Џорџ Велс, но неговото шоу било толку убедливо што натерало многу кутри уплашени Земјани да се сокријат каде ќе стигнат, а полицијата и армијата биле преплавени со повици за помош против воинствените вонземјани.
Дечките од Terra.es не успеаа да создадат таква масовна хистерија, но дека успеаа да измамат многумина, успеаа.
Одиме со ред. Како што пишувавме, во првиот клип рибарите од Галиција сведочат напад на воени авиони врз едно НЛО.





Компанијата од порталот не застана тука, туку набргу по тоа ја објави снимката на хеликоптерот кој го носи НЛО-то, а потоа следеше и видеото на некои маскирани типови кои земаат некаква чудна капсула од плажата.



 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.189
Поени од реакции
4.825
Постојат вонземјани ама не се интелегенти
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Можеби поврзано... можеби не, но сепак невобичаено и интересно:

 

КајганаНаОко

А така ли?
Член од
6 јули 2009
Мислења
28
Поени од реакции
0
нема шанси да сме сами у волкава вселена ај сеа кажете жашто кријат од нас за вонземјани не марсовци пошо немора да значи дека само на марс има ама сите знаат дека кријат и сите знаат мислам тие шо веруваат дека другите кријат од нас:nesvest:

Папава као е сликам ми личи малце на вонземјанин глејте овие познати личности можда имаат поврзаност пример као Богородица се појави на оноа дрво или Тосе на јајце за велигден ај објаснете само без идиотски одговори и + неможе да е нацртано само тоа не ми викајте :toe::toe::toe::toe::toe:
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.189
Поени од реакции
4.825
Папава као е сликам ми личи малце на вонземјанин глејте овие познати личности можда имаат поврзаност пример као Богородица се појави на оноа дрво или Тосе на јајце за велигден ај објаснете само без идиотски одговори и + неможе да е нацртано само тоа не ми викајте :toe::toe::toe::toe::toe:[/quote]


Да бе папата личи малку на вознемјанин...
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
Јас лично мислам дека некаде во универзумот има вакви работи,но тешко е да се докаже бидејќи постоечките докази се слаби.
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
Па тоа и кажав јас.Се до сега што има е само претпоставување.Кога ќе се изнесат цврсти докази тогаш ќе биде друго.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Уште нема докази!
Ooo и тоа какви докази има дека постои живот надвор од Земјата.Нема докази за интелигентен живот надвор од земјата но докази за живот надвор од земјата има.На Марс има живот.Бактерии.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom