Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.725 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.177

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
вонземјанин на стапица за животињи... лош ден можда имал, на секој можи да му се деси :pos2:
И ПРАТИ научниците заклучиле поради черепот дека е исклучително интелегентен вид...
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.497
Поени од реакции
22.202
Ne sme sami be. Sigurno ima i drugi zivotni formi na drugi planeti.A za toa deka zemjata e posetena od vonzemjani imam edno prasajne. Zosto vonzemjani s epojavuvaat samo vo Amerika(mislam na kontinentot) i pogolemite drugi drzavi??Sigurno nekoj ke odgovori deka pogolema e verojatnosta da sletaat tamu bidejki teritorijata e pogolema.


Што сакаш владата во Русија или во Кина да признаат дека нивните жители виделе НЛО ?? Тоа до сега не се случило а не ми се верува дека во иднина нешто ќе се смени...
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
Bi trebalo da se kazuva se vo javnost.Treba da znaat lugeto.ne samo vladata da znae.Gledaat po filmovi i mislat deka toa a taka vo red da se krijat takvi raboti.i da se cuvaat vo tajnost.
 
Член од
27 август 2009
Мислења
15
Поени од реакции
3
мислам дека постојат....универзумот е преголем за ние да сме единствените во него:vozbud:
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
958
Поени од реакции
727
О... јас па мислев објасниле зошто, навистина зошто???

Нависитна нелогично... барем вака за оние како мене кои ја испуштиле таа емисија, може навистина во неа бил искажан некој логичен? заклучок зошто китовите би биле оние кои се на врвот на нечија листа за комуникација... ако веќе и не комуницираат... ама засега вака површно можеме да теоризираме до утре и пак да не кажеме ништо :D
Не знам што ти е нелогично...според мене побезбедно е да комуницираш со кит отколку со човек:pipi:...барем нема да те исецка на парчиња за да види на кој принцип функционираш...
 

Wolver1nE

Ај лав пуси
Член од
31 јануари 2008
Мислења
528
Поени од реакции
46
sami sme vo univerzumov... Sve ostalo e ushte idei kako da se dojde do mn pari..
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
Vaka. Aj malce logicki razmislete.Pa eden e univerzum.Ima bezbroj galaksii a vo tie galaksii bezbroj soncevi sistemi, a celiot univerzum ima bezbroj planeti.I sega koga moze da ima mnogu planeti sigurno i na drugi ima zivot bidejki golemi se sansite za da se sozdade zivot.Sigurno nie ovdeka na Zemjava ne sme nekakva greshka na prirodata.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
дали сме сами ... хм ....
по некоја логика и веројатност нема шанси да сме сами ...
друго ...
се она што досега знаеме дека постои и сме го забележале дали со телескоп дали со други техники може да замислите дека е еден Пиксел од мониторот .... е сега замислите во тој пиксел е се она што знаеме ... колку уште има работи за кои поима немаме дека постојат неможе ни да се изброи ...:toe:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Не знам што ти е нелогично...според мене побезбедно е да комуницираш со кит отколку со човек...барем нема да те исецка на парчиња за да види на кој принцип функционираш...
Се разбира дека е безбедно, ако не е месојадец кој не решил да те запознае со неговиот начин на функционирање... од внатре.

Инаку навистина нема логика, колку и некој да се обидува да се прави нихилист или мизантроп дека некој кој ќе дојде ќе се замуабети со некој спореден, реков и погоре... која е логиката да се замуабетиш со говедата на некоја фарма за тоа каде води патот наместо да го побараш фармерот кој ги чува.
 

Neporazen

Time Lord
Член од
25 јануари 2009
Мислења
545
Поени од реакции
22
LOL. Znaat da bidat lugeto mnogu poneprijatni i od zivotni i od se.(POVEKETO) Gledaat samo da nadvladeat nesto.Siguren sum deka ako najdat vonzemjani9ili ako veke imaat najdeno) Ke izvrsat bezbroj eksperimenti na niv.Kutroto sustestvo.:S
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.497
Поени од реакции
22.202
Не знам што ти е нелогично...според мене побезбедно е да комуницираш со кит отколку со човек:pipi:...барем нема да те исецка на парчиња за да види на кој принцип функционираш...


Види звукот што го испуштат китовите е ниско фрекфентен и се слуша далеку од нашата планета и нормално ако има вонземјани дефинитивно би го слушнале....Незнам што тука е нејасно..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom