Светско првенство за мажи - Шпанија 2013

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 јули 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.034
Не е жив ако не напраи престап,макар и на тренинг било.


2:53

Друг момент е кога ќе го прашаат Мојсо за Алушот дали требал да игра морав да ги попуштам звучниците,скоро и да го изгуби гласот.

Незнам кој е новинаров шишан како зељка,ама го збуни Станиќ за Германија :pos: Па уште на крај он го поправа,Данска Данска. LOL
 
Член од
7 јануари 2012
Мислења
816
Поени од реакции
1.208
Немам зборови, јас да сум на место на ракометариве уопште не се ни нафаќам да одам. Со кој памет си дозволува воопшто некој РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА да праќа и тоа на СП со комерцијални летови? Не можеше ли тој да се ангажира од јуни до сега да собере средства за чартер? Што воопшто работат тие луѓе? Бидејќи очигледно по вакво патување никој нормален не би рекол дека нашата репрезентација има нешто како органзатор? Што изорганизра? За што ќе земе хонорар?
Ова е СРАМ за сите нас ....врв ќе биде ако за една недела прочитаме соопштение од типот "Владата на Република Македонија, донеce одлука да испрати 100 навивачи да ја бодрат репрезентацијата во 1/8 финалето на Светското првенство, како дел од проектот "Истопорочи се со Македонија". "Среќниците" ќе тргнат од скопскиот аеродром во 16 часот, ќе го гледаат натреварот од 20.00, по што ќе им овозможи и вечера, бидејќи се претпоставува дека нешто покасно ќе се вратат дома" :pos:. ОЧАЈНООО!!!
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.874
Поени од реакции
7.308
Ја да сум Кире Лазаров моментално се ќе им плеснам у фаца.Мамето нивно фашистичко скапано.Нека иде Иванов така до Севиља или оние од Агенција за млади и спорт или било кој од РФМ,и тоа без да има потреба од физички замор таму пак ќе папсаат.Племето бе,после бараат успеси.Кој кур им викаш ВРАТЕТЕ СЕ СО МЕДАЛ ОД ШПАНИЈА кога си ги пратил ко да идат на печалба у Америка во 1987.Јебем ти работата скапана.И да заебат работа момците на првата утакмица не ги кривам,жими се,дури и автогол би си дал да сум ја таму.Пу!
Срамота!!!
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Какви морони ја водат репрезентацијава не ми се верува. Згречени во тоа автобусот се осеќаат бетер од Ко то тамо пева.
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.234
ЕКСКЛУЗИВНО: Ракометарите преживеаа хорор - бесни и измалтретирани нашите херои пристигнаа во Севиља

Македонија | 10. јануари 2013 - 21:43
Ракометарите уморни и бесни пристигнаа во Шпанија. И овој пат измалтретирани по автобуски станици и аеродроми.

2873

Македонските ракометари патуваа 20 часа до Севиља. Тргнаа од Скопје за Софија, па оттаму со Wizzair летнаа за Рим, каде почнаа нивните авантури. Откако патувале 50 километри за да дојдат до вистинскиот аеродром, таму, нашите ракометари морале со часови да се расправаат со Ryanair бидејќи не им било дозволено да ги пренесат торбите кои според авиокомпанијата биле претешки. Кога по неколку часа успеале да го решат овој конфликт и се качиле во авионот, не можеле ни да претпостават дека наместо во Севиља, ќе слетаат во Trевизо, каде уште неколку часа чекале за да летнат до Севиља.
Но, на нивните авантури навистина им нема крај! Откако конечно слетале во Севиља и мислеле дека хоророт завршил, сфатиле дека НИКОЈ не ги чека за да ги пренесе до хотелот, па почекале уште еден час за да добијат превоз.
Организација на ниво, нели?


Гледајте на добрата страна се спремаат да останат подолго :D. Шала на страна голем срам за федерацијата но веке многупати коментирано и ништо не допира до нив.Но ќе им дојде крајот никој не е вечен.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Имам чувство дека ова Светско ќе биде од оние, кога никој ништо нема да може да предвиди ко што треба. Ќе има изненадувања. Камо среќа ние да сме едно од тие.
Само смирено, јас немам никакви очекувања, нека дадат се од себе, па што биде биде. Сме сврзале две огромни натпреварувања едно по друго, што е огромен успех. Башка има репрезентации со огромни традиции што не обезбедија пласман овде.

П.С Дали се овие од федерација нормални? Намерно ли одат на демотивација на момциве или што е логикава?
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.370
Поени од реакции
1.234
Не е жив ако не напраи престап,макар и на тренинг било.


2:53

Друг момент е кога ќе го прашаат Мојсо за Алушот дали требал да игра морав да ги попуштам звучниците,скоро и да го изгуби гласот.

Незнам кој е новинаров шишан како зељка,ама го збуни Станиќ за Германија :pos: Па уште на крај он го поправа,Данска Данска. LOL

Наумче многу ослабел бе? Или мене ми се чини така?
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.228
Поени од реакции
4.988
Како прво тој свињата е крив Михајло Михајловски !!! Да се засрами шо е претседател
Како второ се да му ебам на Начевски !!!
И како трето можеше овде да поможи Агенцијата за млади и спорт, Владата на Република Македонија или пак ВИП спонзорот да му обезбедат еден чартер лет до Севиља и ич да не се замараат со овие ебани компании Wizzair и Ryanair !
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.034
Наумче многу ослабел бе? Или мене ми се чини така?
Ослабен е ради божиќните пости.

Шала на страна,изгледа стварно добро се спремаа.Стевче спомна дека сега имале и кондиционен тренер,приметив на натпреварот со Србија и Столе е ослабен.Еве на 3:18 убаво се гледа.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
49
Поени од реакции
104
РФМ :facepalm:
Ќе им дојде крајот,само кога?? Штета вакво раководство за оваа генерација ракометари,времето си поминува. :notworthy:

На официјалната страна на СП ,во најавите за мечевите,објавени се и составиите за со Чиле.Го нема Златко. :D Го нема и Јоновски.:unsure:


http://www.handballspain2013.com/en/Schedule/Match?codigopartido=POB_40020_10_01_09425_10150
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.955
Поени од реакции
5.515
Сте запнале за федерацијата, како ракометарите да се подобри. Пред 4 години форсирањето на Филип Лазаров уништи кариера на ракометар кој за наши услови беше одличен и ова го кажувам како фан на Филип, дечкото не беше подготвен да игра голема улога во нашиот тим иако имаше квалитет за бар 10-тина минути по меч. Ова форсирање му ја сјеба и неговата кариера, но сега според мене е заслужено во репрезентација. Потоа Златко Мојсоски… па овој човек нема квалитет ни за во публика да седи, единствено еднаш месечно може да му се дозволува highlights-и од ЛШ да гледа на ТВ. Никола Маркоски, надежен е, не велам не, ама што мајка бара на ова првенство… сеуште го нема потребниот квалитет за репрезентација. Ете ги тие двајца играчи кои требаше од старт да отпаднат. Потоа Темелков… со самото тоа што одлучи да игра во Луксембург покажува колку се цени самиот… ние немаме потреба од таков играч, жално е да му го одзема местото на Јовчевски кој буквално се убива за Вардар. А полека годините го газат, наместо двајца пензионери подобро да му се даде шанса на веќе и не така младиот Јовчевски. Несериозноста на нашите ракометари можеби не чинеше пласман на Олимписки игри, шанса што тешко ќе ја имаме во наредните 102,8 години. И за крај, за мочаните премии… Не смее ракометарите да добиваат премии за пласман на првенство… со нивниот квалитет пласманот треба да биде обезбеден по автоматизам. Исто не треба да се даваат пари ни за 5 или 11 место, патетично е. И за освоен медал треба да се размисли дали да се даваат пари. Подобро со тие пари да се обезбедат кампови за млади ракометари, 2-3.000 евра +- во џебот на Лазаров и Мојсовски не би требало да значат нешто.
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.034
РФМ :facepalm:
Ќе им дојде крајот,само кога?? Штета вакво раководство за оваа генерација ракометари,времето си поминува. :notworthy:

На официјалната страна на СП ,во најавите за мечевите,објавени се и составиите за со Чиле.Го нема Златко. :D Го нема и Јоновски.:unsure:


http://www.handballspain2013.com/en/Schedule/Match?codigopartido=POB_40020_10_01_09425_10150
Добро бе овој шутко нормален ли е бе:facepalm:
Го земал Никола Маркоски пред Јоновски.

Дај боже да грешам ама мислам црно ни се пишува.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom