Автомобили во размер

Член од
20 декември 2011
Мислења
158
Поени од реакции
255
Одлична колекција, одлични модели, браво. (y)
--- надополнето: 25 декември 2012 во 22:26 ---
aktiven kolekcioner sum skoro 6 godini i dosega sum poracuval modeli od sekade no mojata kolekcija e 90% od ebay.co.uk
Ме интересира, од ebay порачуваш во Бугарија или од тука, зошто плаќањето на ebay оди преку PayPal кој во Македонија не функционира.
 
Член од
7 јули 2011
Мислења
22
Поени од реакции
18
Одлична колекција, одлични модели, браво. (y)
--- надополнето: 25 декември 2012 во 22:26 ---

Ме интересира, од ebay порачуваш во Бугарија или од тука, зошто плаќањето на ebay оди преку PayPal кој во Македонија не функционира.
poracuvam vo makedonija i si gi pustam kako gift inace plakam od bugarska smetka bidejki paypal ne funkcionira kaj nas za zal kako sto kaza
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
PayPal функционира во цел свет, освен во 10-ина земји меѓу кои и нашата.
Јас колку шо знам не функционира за Србија, Македонија, Црна Гора.... не ќе да се 10-ина земји туку се многу повеќе.
 
Член од
20 декември 2011
Мислења
158
Поени од реакции
255
Јас колку шо знам не функционира за Србија, Македонија, Црна Гора.... не ќе да се 10-ина земји туку се многу повеќе.
Во моментов во светот постојат 196 земји од кои во 190 функционира PayPal, значи остануват само 6 во кои сме ние, Србија и Црна Гора, кои ги спомена, Косово и уште некои две.
 
Член од
17 декември 2011
Мислења
79
Поени од реакции
22
Kade vo skopje ima da se kupi i dali ima Toyota Supra ? ne e bitna cenata ....
--- надополнето: 7 јануари 2013 во 14:22 ---
Kade vo skopje ima da se kupi i dali ima Toyota Supra ? ne e bitna cenata ....
 

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.358
Поени од реакции
1.041
so golemina sakas zasto nema mnogu izbor na supra.
не е битно големина и јас сакам супра каде може да се најде и од прилика која е цената ? ако знае некој нека пише
бтв: како одат цените со возилцава од порано сум сакал да имам некоа добра колекциа но освен оние ситни на бураго количиња од 200 денари немам други поголеми зимано
 
Член од
7 јули 2011
Мислења
22
Поени од реакции
18
не е битно големина и јас сакам супра каде може да се најде и од прилика која е цената ? ако знае некој нека пише
бтв: како одат цените со возилцава од порано сум сакал да имам некоа добра колекциа но освен оние ситни на бураго количиња од 200 денари немам други поголеми зимано
:) za dobar model 1:18 moze da kosta i do 100 evra. 1:43 na ebbro isto taka kostat skapo nad 50 evra se. taka da ako sakas da imas ubav model treba da si spremen da platis bidejki se retki modeli ne se proizveduvaat od mnogu proizvoditeli. gi ima samo od nekolku 1:18 ima na JADI , AUTOART I ERTL. od drug proizvoditel ne sum videl.
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
:) za dobar model 1:18 moze da kosta i do 100 evra. 1:43 na ebbro isto taka kostat skapo nad 50 evra se. taka da ako sakas da imas ubav model treba da si spremen da platis bidejki se retki modeli ne se proizveduvaat od mnogu proizvoditeli. gi ima samo od nekolku 1:18 ima na JADI , AUTOART I ERTL. od drug proizvoditel ne sum videl.
Од Autoart имаше само тркачки Супри т.е. JGTC модели кои се запечатени модели, не се отвара ништо на нив, инаку најубавата (најквалитетна) Супра ја правеа Kyosho. Не е лоша и на ERTL ама не може да се мери со таа на Kyosho. Од Jada toys Суприте се катастрофа, ова од искуство зошто имав Skyline R 32 optionD од нив, преголеми се моделите во однос на размерот, а бандажите како од камион. :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Доколку можете да најдете модел од друга продавница, немојте да го земате од КРШ!

Со другарче гледавме модели пред некои 20-тина дена, добро ги памтам цените, Bburago Street Tuners беа по 599 денари. Другарчево се реши да не купува и бидејќи утре му е роденден, јас сакав да му ја купам колата што тогаш ја меркаше. Идам во КРШ, гледам 40% попуст имале наводно. ТОП!

Влагам внатре, истите модели, сега демек биле 930 ДЕНАРИ, а спуштени на 650 ДЕНАРИ. Значи кај нема попуст, него и накачена цената.

Ако мислат дека ние сме ретарди, океј.

Али со вакви срамни потези, јас никогаш нема да купам ништо од кај нив и на сите што ги знам ќе им го кажувам ова. За 50 денари еј, цигани.
 
Член од
17 декември 2011
Мислења
79
Поени од реакции
22
Од Autoart имаше само тркачки Супри т.е. JGTC модели кои се запечатени модели, не се отвара ништо на нив, инаку најубавата (најквалитетна) Супра ја правеа Kyosho. Не е лоша и на ERTL ама не може да се мери со таа на Kyosho. Од Jada toys Суприте се катастрофа, ова од искуство зошто имав Skyline R 32 optionD од нив, преголеми се моделите во однос на размерот, а бандажите како од камион. :)
kade moze da se najde 'kyosho toyota supra' ???
Доколку можете да најдете модел од друга продавница, немојте да го земате од КРШ!

Со другарче гледавме модели пред некои 20-тина дена, добро ги памтам цените, Bburago Street Tuners беа по 599 денари. Другарчево се реши да не купува и бидејќи утре му е роденден, јас сакав да му ја купам колата што тогаш ја меркаше. Идам во КРШ, гледам 40% попуст имале наводно. ТОП!

Влагам внатре, истите модели, сега демек биле 930 ДЕНАРИ, а спуштени на 650 ДЕНАРИ. Значи кај нема попуст, него и накачена цената.

Ако мислат дека ние сме ретарди, океј.

Али со вакви срамни потези, јас никогаш нема да купам ништо од кај нив и на сите што ги знам ќе им го кажувам ова. За 50 денари еј, цигани.
kade e toa КРШ
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
kade moze da se najde 'kyosho toyota supra' ???
kade e toa КРШ
Тука кај нас - нема шанси. Само од странство/интернет, прашање е и дали и таму ќе ја најдеш, почнува да станува редок модел и плус цените се движат околу 100 ЕУР па и повеќе . Ако не, не е лошо да ги ѕирнеш на ERTL суприте. Знам дека се од Fast & Furious филмчињата но лесно им се одстранува винилот со одстранувач на лак за нокти (без ацетон). Така може да добиеш "скоро" улична верзија на Supra со задоволителен квалитет за наши услови. :)

КРШ продавници имаш во ГТЦ, Рамстор, Зебра и Сити мол.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom